fbpx

מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
קוב kove מתחת לשורת menu
אודי דגן מתחת לתפריט
זונטס מתחת לשורת לוגו – אמצע 1

מחירון אופנועים

 

  מעוניינים ברכיבת מבחן?
  logo moto

   

  מהו מחירון אופנועים וקטנועים?

  מחירון מוטו נועד לשמש כלי הערכה ראשונית למוכר, רוכש או שמאי האופנוע או הקטנוע, ומצביע על מחיר כללי לאופנוע או קטנוע משנתון מסוים במצב המשקף את גילו ואת סוג השימוש בו, ישנם כלים שמצבם טוב או גרוע מהממוצע ולכן מחירם יפחת או יעלה בהתאם, בנוסף לכך נתוני הנסיעה והבעלות שלהם יכולים גם הם להשפיע על המחיר.

   

  איך משתמשים במחירון האופנועים והקטנועים?

  במחירון מוטו תמצאו מעל ל-10,000 שורות מחיר המשקפות אלפי דגמים ויותר מ-20 שנות ייצור, תחת כל יצרן מסודרים דגמיו לפי נפח המנוע ובסדר הא"ב בדגמים בעלי אותו נפח מנוע, מתחת לכל דגם נמצאות שנות העליה לכביש ומחיר שונה לכל שנה, כשלצד המחיר תמצאו גם את התוספת לכל חודש עליה לכביש, מחיר הבסיס מתייחס לחודש ינואר של אותה השנה. במקרים מיוחדים בהם הוחלף הדגם לצורה או דגם חדש באותה השנה תמצאו מחיר נוסף לידו יצויין "דגם חדש". לדגמים מסוימים יש תוספת או הפחתת אחוזים מיוחדת לתתי דגמים או גרסאות מיוחדות, את התוספת המיוחדת יש להחיל אחרי תוספת החודשים.

   

  איך קובעים מחיר מחירון לאופנוע או קטנוע לפי נתוניו הייחודיים?

  במחירון הדיגיטלי תמצאו את כפתור "טבלת הפחתות ותוספות" שיפתח את דף ההפחתות שנמצא במגזין בעמוד 6, שם תמצאו טבלה מפורטת ופשוטה המכילה את כל ההפחתות בגין נתוני נסיעה ובעלות, לפי נפח המנוע וסוג הדו-גלגלי – אופנוע או קטנוע – בתחשיב לפי שנים או חודשים על הכביש, כשההפחתה המקסימלית הינה 50%.

   

  מה משפיע על מחיר המחירון של האופנוע והקטנוע?

  על מחיר המחירון של כלי דו-גלגלי משפיעים גורמים רבים, בעיקר מצבו הפיזי של כל אופנוע או קטנוע, אך גם נתוניו היבשים, כגון מד הנסועה, סוג הבעלות הנוכחית והקודמת, מספר הבעלים הקודמים ועוד. שימו לב, ברישיון הרכב מצוין מספר הבעלים הקודמים של האופנוע או הקטנוע במספר (00, 01, 02 וכן האלה) והוא לא כולל את הבעלים הנוכחי, לדוגמה – אופנוע שמופיע ברישיונו מספר בעלים קודמים 01 הוא יד שנייה, ואתם כרוכשים תהיו היד השלישית, אופנוע שמופיע ברישיונו מספר בעלים קודמים 00 הוא יד ראשונה ואתם תהיו היד השנייה.

   

  למה ישנה תוספת חודשים למחיר המחירון של אופנוע או קטנוע?

  אופנועים וקטנועים נרשמים בישראל לפי מועד עלייתם לכביש ולא לפי שנת ייצורם מכיוון שבתוך 11 חודשים ממועד הגעתם לארץ הם יעלו לכביש גם אם לא נמכרו, במקרים כאלו לרוב יירשמו על שם היבואן. ציון חודש העליה לכביש מאפשר להעריך באופן מדויק יותר את השימוש בו, עם הבדל מחירים גדול יותר בין אופנוע שעלה לכביש בתחילת השנה לזה שנרכש בסופה, והבדל קטן יותר בין אופנוע שנרכש בסוף השנה לזה שעלה לכביש בתחילת השנה שאחריה. סכום התוספת החודשית נגזר מההפרש שבין השנתון הרלוונטי לשנתון שמעליו או למחיר האופנוע החדש במקרה של אופנוע בן פחות משנה.

   

  איך מוצאים מחיר של אופנוע או קטנוע שאינו מופיע במחירון?

  אופנועים שלא יובאו לישראל באופן סדיר, בני יותר מ-25 או שמחירם נמוך מ-1,000 ש"ח לרוב לא יופיעו במחירון, אך ניתן לפנות למערכת מחירון האופנועים של מוטו לקבלת שיערוך מיוחד ללא תשלום.

   

  על מה מפחיתים מחיר מחירון של אופנוע או קטנוע?

  מחיר המחירון משקף אופנוע או קטנוע במצב התואם את גילו ואת אופי שימושו, לדוגמה מצבו של קטנוע עירוני בן 10 שנים ממוצע יהיה ירוד, ועל כן המחירון שלו לרוב יהיה נמוך, אם מצבה של היחידה הספציפית אותה ברצונכם למכור או לרכוש טוב מזה ניתן לדרוש מחיר גבוה יותר, או במקרה בו מצב הכלי ירוד מזה הסביר מחירו יהיה נמוך יותר. אופנועים וקטנועים בעלי דרישה גבוהה או היצע נמוך לרוב ימכרו במחיר גבוה מהמחירון ובמצב הפוך שבו יש דרישה נמוכה או היצע גדול המחירים לרוב יהיו נמוכים מהמחירון.

   

  על מה מוסיפים למחיר מחירון של אופנוע או קטנוע?

  אנחנו במחירון מוטו מאמינים שק"מ נמוך לא צריך להוסיף למחיר המחירון של אופנוע או קטנוע, וכן גם מספר בעלים קודמים נמוך, לכן במחירון אנחנו ממליצים לרוכשים והמוכרים רק על הפחתה בגין מספר בעלים קודמים גבוה או ק"מ גבוה במיוחד.

   

  איפה ניתן למצוא את מחירון מוטו?

  מחירון ומגזין מוטו מופץ בעסקים ובמוסכים לאופנועים וקטנועים, וכמובן שגם כאן באתר מוטו.

   

  מחיר המחירון שמופיע במגזין וזה המופיע באתר מוטו לא זהה – מי מהם הוא הנכון?

  המחירון המודפס והמחירון הדיגיטלי באתר זהים, אך לעיתים נדירות קורות טעויות בהדפסה, במקרים כאלו המחירון העדכני ביותר יהיה באתר מוטו.

   

  אופנוע או קטנוע שברצוני לרכוש נקנה בעבר כחדש עם 0 ק"מ ויד ראשונה של היבואן, האם יש על כך הפחתת מחיר בגין בעלות קודמת עסקית?

  במקרה כזה אין צורך להפחית עוד ממחירו של האופנוע או הקטנוע, אבל רק במקרה שבו הכלי באמת נרכש עם 0 ק"מ ולא שומש בידי העסק.

   

  עופר אבניר מגדל ימין
  קוב מגדל kove