מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

דיאלים 204 על 35
ברקום
דיאלים 204 על 35
בנלי שורת MENU
מטרו באנר שמאל הכי עליון
קונה אופנוע
הווסקוורנה באנר שמאל
הארלי שמאל
טריומף קוביה
עופר אבניר קוביה שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
סטפן
לרט
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
ברקום שמאל
לרט
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
תמוז
בנלי שמאל עליון
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC

WSBK אימולה: קאוואסאקי וריי בורחים עם העונה

WSBK אימולה: קאוואסאקי וריי בורחים עם העונה

גיא בן ברק

צילום: יח"צ

הרבה מאמצים הושקעו לקראת עונת 2018 של הסופרבייק העולמית בניסיון ליצור תחרות מרובת משתתפים, לשבור את הדומיננטיות המוחלטת של רוכבים בריטיים וספציפית של ג'וני ריי וקאוואסאקי בשלוש השנים האחרונות, בדו קרב פרטי מול צ'אז דייויס רוכב דוקאטי, אשר הורידה עניין, הבריחה צופים בהמונים אל המוטו GP המרתקת כיום פי כמה. ההגבלות על אופנועי הסופרבייק השנה קרבו אותם מאי פעם לאופנועים סדרתיים והביצועים אף הורדו עוד יותר עם הגבלות על הסל"ד, פגיעה ישירה במנועי ארבעה צילינדרים, אך גם הוי טווין של דוקאטי שהפכו תלויי סל"ד מאי פעם עם מנוע הפאניגאלה הקיצוני, סובלים מהמגבלות.

אולם לאחר חמישה סבבים בעונה ובליץ נוסף של מי אם לא ריי וקאוואסאקי, בקרב פרטי מול מי אם לא, דייויס ודוקאטי, אפשר להגיד שאין כול חדש תחת השמש, אותם בריטים חזקים בשתי הקבוצות הרשמיות בודדים שוב בקרב על האליפות בפער דמיוני מהאחרים, בעוד מי שמשלמים את המחיר הם קבוצות פרטיות שהלכו לאיבוד השנה לגמרי תחת שלל החוקים והמגבלות, המופיעים במאות עמודי חוקה שבעלי הקבוצות תקפו בחריפות באתרים רבים. לחלופין קבוצת קאוואסאקי הרשמית נזקקה לחמישה הסבבים ופחות כדי לחזור ולהיות בפער עצום האופנוע הטוב ביותר בעולם, ועם רוכב ענק כמו ריי הצירוף הזה טס לאליפות רביעית רצופה.

הניצחון היום של ריי במירוץ 2 באימולה היה חשוב הרבה יותר מהניצחון אתמול. ריי זינק היום מהשורה השלישית על הגריד כי ניצח אתמול, עוד ניסיון ליצור עניין שמחזיק שלוש ארבע הקפות, בעוד צ'אז דייויס מזנק מהפול עם הדוקאטי. בתוך שלוש הקפות היה ריי כבר על דייויס בקרב על המקום הראשון, הקרב שהתפתח בין שני היריבים הוותיקים, הבריטי המהוקצע דייויס למול האירי הרותח ריי, היה מרתק וכלל דחיפות קשות וכניסות זה תחת זה, אולם עשר הקפות לסיום סגר ריי עניין כאשר עבר להוביל והחל קובע זמני הקפה שלא מהעולם הזה, דייויס הרים ידיים מול הפרצוף המזועזע של דומיניקאלי הבוס הגדול של דוקאטי שיצאה עם מקום שני בלבד בסבב הבייתי.

ריי בליגה אחרת, עם יתרון של 47 נקודות על דייויס בטבלה, השיג היום את מה שאיש לא השיג לפניו ב-30 שנות סופרבייק – דאבל 17 בקריירה, ריי אף משווה היום את מספר הניצחונות של קרל פוגרטי, ועם הסבב הבא של האליפות בדונינגטון, בריטניה, סבב בייתי לריי שהולך לנתץ שם שיא נוסף.

התגובות סגורות לפוסט זה.

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל