מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

דיאלים 204 על 35
ברקום
קאברג שחורי 205 על 35
בנלי שורת MENU
קונה אופנוע
טריומף קוביה
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הארלי שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
עופר אבניר קוביה שמאל
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
בנלי שמאל עליון
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
תמוז
לרט
אישימוטו באנר קוביה שמאל
ברקום שמאל
סטפן
מידלנד שחורי 140 על 70
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

WSBK אימולה: קאוואסאקי וריי מרסקים את דוקאטי במירוץ 1

WSBK אימולה: קאוואסאקי וריי מרסקים את דוקאטי במירוץ 1

גיא בן ברק

צילום: יח"צ

סבב 5 של אליפות הסופרבייק העולמית, קרב מרתק בין רוכבי דוקאטי בהמוניהם על המסלול ההיסטורי הממוקם שעה מהמפעל בבולוניה, צ'אז דייויס שניצח כאן וזינק מהפול בכול סבב בשלוש השנים האחרונות, סוגר על בן קבוצתו מרקו מלנדרי, וזאת לאחר שגבר בקרב מרתק על רוכב דוקאטי פורה ולפניו על רוכב דוקאטי רינאלדי.. הבעיה שכול זה מתנהל על המקום השלישי בלבד… זה לקח לקאוואסאקי פחות זמן ממה שחשבו מי שהטילו מגבלות טכניות מגוחכות בניסיון לעצור את הענק הירוק בדהירה נוספת לאליפות כפי שעשה בקלות בשלוש העונות האחרונות – כי כבר לאחר ארבעה וחצי סבבים נראה ששום דבר לא מונע מהצירוף הקטלני של האירי ריי עם ה-ZX-10RR לחזור ולכבוש את הסדרה הזאת גם בעונת 2018.

הטבח של ריי בדוקאטי במסלול החביב על הטווין החל במקצה הדירוג כאשר ריי כובש את הפול לראשונה בקריירה שלו במסלול זה. לעומתו צ'אז דייויס רוכב דוקאטי ששולט במסלול הזה בעיניים עצומות – נראה לא טוב, טועה ואף מתרסק במקצה הדירוג, במירוץ דייויס מזנק מהמקום השלישי אבל רע מאוד ומתדרדר לאחור בעוד ג'וני ריי בזינוק מושלם מהפול מוביל ומתחיל לברוח, כאשר רק בן קבוצתו טום סייקס מצליח לראות אותו.

הרחק מאחור רואה הפיטס המפואר של דוקאטי – עם כול צוות המוטו GP בראשות ד'אילינייה ודוביציאוזו – את הקרבות ההמוניים בין הדוקאטים של הרוכבים הרשמיים דייויס ומלנדרי מול החצי רשמיים שגוייסו כדי לנסות לעצור את הריצה של קאוואסאקי. אבל דייויס ביום רע, חותך בהקפה השלישית את השיקיין ומתדרדר למקום התשיעי, עבירה חמורה של דייויס שלא עוצר כמתחייב בחוקה למשך 5 שניות בטרם חוזר למירוץ, זוכה לבדיקה בלבד והבריטי יוצא ללא עונש.

בינתיים המירוץ נגמר למעשה כבר במחציתו כאשר ריי פותח פער של 5 שניות על סייקס שרחוק 5 שניות נוספות מרוכב דוקאטי הראשון מלנדרי. לדייויס תקווה קלושה להגיע לפחות לפודיום תוך שהוא סוגר במהירות על מלנדרי, אולם ההקפות נגמרות לבריטי והוא מסיים רביעי. לפחות יזנק מחר למירוץ 2 מהפול פוזישן, בעוד ג'וני ריי יזנק 9 וסייקס 8 במסלול בו קשה מאוד לעקוף. אבל עם פער של 42 נקודות ריי מוביל הטבלה יזנק מחר למירוץ רגוע במיוחד, איום של דוקאטי על הדומיננטיות של קאוואסאקי בעונה זו נראה בתחילה משמעותי אולם הולך ונגוז במהירות.

מירוץ 2 בשעה 14:00 שעון ישראל.

התגובות סגורות לפוסט זה.

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל