מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
קאברג שחורי 205 על 35
בנלי שורת MENU
מטרו באנר שמאל הכי עליון
עופר אבניר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
קונה אופנוע
הארלי שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
לרט
ברקום שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
בנלי שמאל עליון
סטפן
תמוז
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

הישגים מדהימים לרוכבים הישראלים בחו"ל

הישגים מדהימים לרוכבים הישראלים בחו"ל

אסף לביא | צילום: Luca Gorini, Future7Media, Samuel Torres

בזמן שכאן, בתוך תחומי ישראל, מרגיש כאילו הספורט המוטורי בחיתוליו ויקחו עוד שנים רבות עד שיתחיל לייצר עניין והישגים, הרוכבים הישראלים מצליחים בימים האחרונים להגיע להישגים חסרי תקדים, ביניהם אדם מחרוק, רן יוחאי וסוף סלע.

סלע במרוץ הרומניאקס בשנה שעברה

את סוף סלע ואת הישגיו אין צורך להציג, הרוכב הצעיר בן ה-17 השתתף הסופ"ש בסבב השלישי של ליגת ה-WESS שהתקיים בהוקסטון פארק באנגליה, במסלול מוטוקרוס משולב עם קטעי אנדורו, מול עוד כ-300 מתחרים בכל הרמות ומול כוכבים בין לאומיים. זאת הפעם השנייה של סוף סלע במרוץ הקרוס-קאנטרי של Hawkstone Park, כשהוא משפר את מיקומו לאחר שב-2019 סיים במקום העשירי. סוף התחרה בקטגוריה המקצועית ואחרי קרבות קשים במסלול המורכב והמפרך עלה על הפודיום פעמיים, את יום המרוצים הראשון סיים במיקום השלישי וביום השני הצליח להתעלות על ההישג הקודם עם סיום במקום השני – אחרי לא אחר מאשר בילי בולט, ולפני עוד רוכבים מוכרים ומוכשרים רבים. "התחושה היתה מדהימה!", אומר לנו סוף, "בשביל זה אני עובד כל כך קשה ומתאמן כל השנה בחו"ל על האופנוע ומחוץ לאופנוע". "רגעים כאלו הם הרגעים שנותנים לי מוטיבציה להמשיך ולדחוף יותר חזק ולרצות להשתפר. כמובן שהייתי מעדיף לסיים ראשון במרוץ, אבל היה את בילי בולט שבהחלט היה יותר טוב ממני הפעם, מקווה שעד הפעם הבאה אני אצליח להביס אותו. היה מרוץ מהיר שחלק ממנו היה על מסלול מוטוקרוס ועוד חלק ממנו היה ביער. היו המון באמפים בכל מקום והיה מאוד קשה לעקוף רוכבים אחרים (סמני אחוריים). הגוף עבד קשה מאוד במרוץ הזה והיה צריך להיות בכושר טוב. מאוד נהניתי ומחכה כבר לשנה הבאה".

רוכב הסופרמוטו אדם מחרוק שרוכב בקבוצת L30 של אייבן לזריני, התחרה הסופ"ש באליפות הסופרמוטו של מקסיקו, שם זינק למרוץ הראשון בפול פוזישן ולאחר קרבות על ההובלה סיים במקום הראשון, למרוץ השני זינק שוב מהפול פוזישן ועלה שוב למקום הראשון בפודיום. "לאחר יותר משנה ללא רכיבת סופרמוטו עקב פציעה באליפות ארה״ב בסופרמוטו הגעתי להתחרות באליפות מקסיקו ללא ציפיות גבוהות מידי. אך במשך כל זמן השיקום חשבתי על איך אני חוזר משבר בירך לכושר שהיה לי לפני כן ויותר. עם אימוני מוטוקרוס, אנדורו ואופני אנדורו אני מרגיש בכושר הרבה יותר טוב מלפני הפציעה. כבר באימונים הרגשתי שאני חוזר לעצמי, גם על המסלול, ואני מתחיל להתחבר לאופנוע ומרגיש את הפידבק מהמסלול ובדירוג נתתי זמנים בהפרש גדול של 2 שניות משאר המתחרים, מה שמיקם אותי בעמדת הפול פוזישן. במקצה הראשון לא זינקתי היטב ונעקפתי על ידי הרוכב שמוקם במקום השני אבל לאחר 3 הקפות עקפתי אותו בחזרה ופתחתי פער עד לקו הסיום. במקצה השני זינקתי היטב והובלתי שוב עד קו הסיום. זה הניצחון הראשון שלי לאחר מספר שנים של פודיומים ואני מאוד שמח ונהנה מכל הדרך שעשינו, אני וכל מי שתומך בי לאורך השנים במרוצים ברחבי העולם".

רק לפני שבועיים רן יוחאי עשתה היסטוריה והייתה הרוכבת הישראלית הראשונה שמתחרה במרוץ אספלט לחו"ל, בסיום אותו מרוץ קיבלה הזמנה לרכוב במסלול מוג'לו כ-Wild Card בשני המרוצים האחרונים לעונת 2020 של גביע ה-R3 של ימאהה באקדמיה לצעירים מתחת לגיל 19, ה-BLU CRU, בקטגוריית הנשים, מול 36 רוכבים אחרים מכל העולם. על המסלול כל הכלים זהים, ימאהה R3 כמעט סטוק בלי קיט מרוצים. רן מסיימת את המרוץ הראשון על המדרגה השנייה של הפודיום, בעוד במרוץ שאחיו היא מסיימת שלישית, אך עם זמנים טובים יותר משל המרוץ הראשון. "גילינו שם רוכבים צעירים, ממוקדים מאוד, חדורי מטרה", אמר לנו מיקי יוחאי, אביה של רן, כששאלנו אותו על חווית מרוץ האספלט השני שלהם בחו"ל. "קיבלנו הרבה מחמאות, זאת הפעם הראשונה במוג'לו והזמנים פשוט מדהימים, בשלב מסויים חשבנו שמחרטטים אותנו מרוב מחמאות. אמרו לנו שרן תעשה זמנים של 2.17 נהיה אלופים, שהיא הגיעה ל-2.15 נדהמנו, ואז היא קבעה את ההקפה המהירה ביותר על 2.13.3, לשם השוואה – לביאטריס, שניצחה את אליפות אירופה בנשים וממנה רן הייתה רחוקה ב-6 שניות במרוץ הקודם, קבעה הקפה מהירה ביותר איטית מרן בכמעט שניה". ביום חמישי, לפני המרוץ, רן קיבלה מדריך שעבד איתה על הקווים ונתן לה טיפים ואפילו קיבלה פניה אחרי המרוץ מאלכסנדרו טורקולצ'י, רוכב WSBK בעברו, אלוף איטליה לשעבר ומי שמחזיק את שיא המסלול בקטגוריה שלו במוג'לו, ששוחח איתה ארוכות.

כל החדשות המוטוריות ישירות ל-WhatsApp

2 תגובות ל הישגים מדהימים לרוכבים הישראלים בחו"ל

  1. כל הכבוד לספורטאים המוכשרים האלו! איפה משרד הספורט והתרבות שירים אירועים כאלו ויתן לרוכבים להתחרות בבית?

  2. גאווה ענקית! תותחים! כולם לקחו פודיום.
    אבל לא נכון שרן היא הרוכבת אספלט הראשונה, היו אחרים שרכבו באליפויות רומניה, יוון ואחרות לדעתי.

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל