fbpx

מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

voge מוטו24 רביעי מתחת לתפריט
קאברג שחורי 205 על 35
דוקאטי מתחת לתפריט – אמצע 2
זונטס מתחת לשורת לוגו – אמצע 1
cristalino קובית צד xi
מטרו באנר שמאל הכי עליון
אלבר טריומף קוביה עליון
תמוז
אישימוטו באנר קוביה שמאל
מוטוטאץ דקר
מידלנד שחורי 140 על 70
עופר אבניר קוביה שמאל
voge מוטו24 באנר
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC
אודי דגן 140 על 70
סטפן

F1: ורשטפן מנצח בפעם השלישית והפעם במקסיקו. המילטון, אלוף עולם

F1: ורשטפן מנצח בפעם השלישית והפעם במקסיקו. המילטון, אלוף עולם

מיקי כהן

צילום: יח"צ

זינוק מצויין לשלושת המובילים ונגיעות בין שלושתם וטל והמילטון יוצאים כשידם על התחתונה וגלגל אחורי ימני של המילטון חוטף תקר והכנף הקדמית של וטל ניזוקה. שניהם נכנסים להחלפת צמיגים וכנף בהתאם מה שמשאיר את ההובלה בידיו של ורשטפן כשאחריו בוטס, אוקון, הולקנברג והגיבור המקומי, סרחיו פרז. שש הקפות לתוך המרוץ וריקארדו, אשר זינק בחלק האחורי של הגריד בגלל עונש על החלפת חלקי מנוע, נרשם כפורש הראשון של המרוץ כאשר מערכת הטורבו של מנוע הרנו מפסיקה לעבוד.

10 הקפות ושני מתמודדי האליפות נמצאים הרחק מחוץ לנקודות כאשר המילטון במקום ה-19 והאחרון בעוד וטל ממוקם 16 מה שמשאיר את ורשטפן להוביל בבטחה את המרוץ כשבוטס 4 שניות מאחוריו. המילטון, בשלב זה, אלוף עולם.

הקפה 19 והחלפות הצמיגים מתחילות, מלבד וטל, המילטון וסיינז, שהחליפו כבר צמיגים לצמיגים הרכים אשר איתם הם ינסו לסיים את המרוץ. מילטון בנתיים עדיין אחרון ונאלץ לפנות את הדרך לורשטפן שכבר עובר אותו בהקפה שלמה בעוד שהמילטון מתלונן שאינו מצליח אפילו להתקרב למכונית שלפניו. בהקפה ה-25 גם בן קבוצתו של המילטון, בוטס, עובר אותו בהקפה שלמה בעוד שהולקנברג מקבל הוראה שהמכונית לא בטוחה ועליו לעצור אותה מייד ולצאת רק מהחלק הקדמי, מה שאומר שקיימת בעיה בסוללות הטעינה של המכונית, מה שמאפשר לוטל לעלות למקום העשירי.

32 הקפות לתוך המרוץ וגם מנוע רנו של הארדלי בטורו רוסו, מנוע שהוחלף, מרים ידיים ומוציא את מכונית הבטיחות הוירטואלית, מה שגורם לכל אלו שעדיין לא החליפו צמיגים, להכנס לרחבת הטיפולים. בחצי במרוץ, מכונית הבטיחות הוירטואלית, מבוטלת ו-ורשטפן מוביל בכ-7 שניות לפני בוטס, רייקונן, אוקון, סטרול, פרז, מגנסון ו-וטל שממוקם שמיני. במצב הזה, המילטון אלוף עולם משום שוטל צריך להיות בין ה-2 הראשונים על מנת להעביר את ההכרעה למרוץ הבא.

וטל מתקדם לאט לאט וממוקם שישי בהקפה ה-53 בעוד שהמילטון עדיין מחוץ לניקוד במקום ה-11 ו-2 הקפות מאוחר יותר, וטל כבר חמישי, רודף אחרי אוקון. הקפה 57 והמילטון במקום העשירי בעוד וטל עובר את אוקון למקום הרביעי. לפניו נמצא רייקונן שככול הנראה יפנה את מקומו לוטל. את בוטס שנמצא שני, כחצי דקה לפני רייקונן, לא נראה ראלי שוטל יצליח לעקוף. ורשטפן, עדיין מוביל בבטחה כ-18 שניות לפני בוטס.

הקפה 62 ומכונית הרביעית בעלת מנוע רנו פורשת עם מנוע תקול והפעם זה סיינז, מה שמעלה סימן שאלה לגבי המכונית המובילה שבה גם כן מותקן מנוע רנו. הקפה 69 והמילטון מבצע מהלך עקיפה על אלונזו ובמשך 3 פניות הם נלחמים גלגל בגלגל עד שהמילטון מצליח לעבור למקום התשיעי ולמעשה לקבע את הפרש הנקודות מול וטל ככזה שלא מותיר לוטל אפילו סיכוי תאורטי ולמעשה לוקח את אליפות העולם.

עשרת המקומות הראשונים:
1. מקס ורשטפן
2. ואלטרי בוטס
3. קימי רייקונן
4. סבסטיאן וטל
5. אסטבאן אוקון
6. לאנס סטרול
7. סרחיו פרז
8. קווין מגנסון
9. לואיס המילטון
10. פרננדו אלונזו

המילטון זכה באליפות בעבודה קשה. בעוד שוטל פרש מכמה מרוצים בגלל תקלות טכניות או תאונות, המילטון זכה בנקודות בכל מרוץ העונה ובמיוחד המומנטום היה לצידו לאחר חופשת הקייץ.

הקרב על המקום השני באליפות, עדיין פתוח. רק 15 נקודות מפרידות בין וטל לבוטס אשר ממוקם שלישי כאשר יש עוד 50 נקודות בקופה. האם וטל יפסיד גם את המקום השני או אולי כעת, כשהוא משוחרר ממאבק האליפות, הוא לא ירצה להפסיד גם אותו?

מרצדס, פרארי, רדבול ופורס אינדיה, הבטיחו לעצמם את ארבעת המקומות הראשונים באליפות היצרנים, אולם מאחור מתנהל קרב על המקום החמישי בין וויליאמס, טורו רוסו, רנו והאס כאשר נותרו עוד 86 נקודות בקופה. מי תהייה הקבוצה החמישית בטיבה?

2 מרוצים נותרו לסוף העונה וכולם משוחררים מלחץ האליפות ונלחמים על נקודות ליצרנים, מה שלרוב מייצר מרוצים מרתקים. האם 2 המרוצים האחרונים לעונה אכן יהיו מרתקים?

ורשטפן הראה בשתי הפניות הראשונות מאיזה חומר הוא קורץ, לאחר שתי פניות אלו, לא נותר לו אלא לנהל את המרוץ לפי הקצב שלו. אין ספק שעוד הרבה נצחות צפויות לורשטפן ונראה כי גם תארים. האם גם במרוץ הבא נראה את הכישרון של ורשטפן בחזית החבורה?
חלק מהתשובות, נקבל בעוד שבועיים בברזיל.

טבלת אליפות היצרנים:
1. מרצדס – 595 אלופת העולם
2. פרארי – 455
3. רדבול – 340
4. פורס אינדיה – 175
5. וויליאמס – 76
6. טורו רוסו – 53
7. רנו – 48
8. האס – 47
9. מקלארן – 24
10. סאובר – 5

טבלת אליפות הנהגים:
1. לואיס המילטון – 333 אלוף עולם
2. סבסטיאן וטל – 277
3. ואלטרי בוטס – 262
4. דניאל ריקארדו – 192
5. קימי רייקונן – 178
6. מקס ורשטפן – 148
7. סרחיו פרז – 92
8. אסטבן אוקון – 86
9. קארלוס סיינז – 54
10. לאנס סטרול – 40
11. פיליפה מסה – 36
12. ניקו הולקנברג – 34
13. רומן גרוז'אן -28
14. קווין מגנסון – 19
15. סטופל ואנדורן – 13
16. פרננדו אלונזו – 11
17. ג'וניון פלמר – 8
18. פסקל ורליין – 5
19. דניאל קוויאט – 5

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין