מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
קאברג שחורי 205 על 35
אינסטגרם
קונה אופנוע
עופר אבניר קוביה שמאל
גלאי רדאר קוביה
הווסקוורנה באנר שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
סטפן
לרט
מידלנד שחורי 140 על 70
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
פרפקט קוביה שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
rok-straps רצועות קשירה 140
ברקום שמאל
תמוז
HJC
הארלי שמאל
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

שיתוף פעולה בין ארבעת היצרנים היפנים לייצור סוללות

שיתוף פעולה בין ארבעת היצרנים היפנים לייצור סוללות

אסף לביא

צילום: יצרן

בימים כתיקונם הם יריבים, אך לצורך ייצור פלטפורמה זהה לסוללות נשלפות ימאהה, הונדה, סוזוקי וקוואסאקי ישתפו פעולה בפרויקט רחב היקף שיערך שנה, בסופו יוכלו לחשוף לציבור הרחב מערכת החלפת סוללות משותפת.

הערכות רבות טוענות שהתוצאה הסופית תהיה מבוססת על ה-Honda Mobile Power Pack שהוצגה בתערוכת CES בלאס וגאס בינואר 2018 על ה-PCX החשמלי וה-Benly-e. הסוללה של הונדה, כמו גם שני הקטנועים, זמינה כיום ללקוחות פרטיים וחברות ביפן בלבד ונמכרת עם מגוון אביזרים.

לפני כשנה, באפריל 2019 החלו תהליכי שיתוף הפעולה בין הרביעייה ליצירת סוללות נשלפות אחידות לדגמיהם, כעת מצטרפת לפרויקט אוניברסיטת אוסקה היפנית, שמנהל את התהליך עם ניסוי כלים גדול. אם התהליך יצלח מדובר בבשורה של ממש שתוכל לבטל את הדאגה בנוגע לזמני טעינה וטווחי נסיעה ע"י פיזור תחנות טעינה שיוכלו לשמש מגוון דגמים רחב של 4 היצרנים.

PCX Electric

למשך שנה יושאלו הכלים החשמליים לסטודנטים וצוות האוניברסיטה, עם תחנות החלפת סוללות שיוצבו בקמפוס ובסביבה הקרובה, כך יוכלו הנסיינים לקחת את הסוללות לטעינה בעמדות מוסדרות או להטעין בעבודה או בביתם ולהציף כל בעיה בתהליך ותפעול המערכות.

זהו צעד ענק קדימה אל עבר תחבורה עירונית יעילה וחשמלית, ללא התעסקות בזמני הטעינה או טווחי רכיבה קצרים. אם היצרנים היפנים הצליחו לעבוד בשיתוף פעולה, אין שום סיבה ששאר היצרנים לא יקפצו על העגלה ויכנסו גם הם לניסוי. אנחנו, המשתמשים, רק נרוויח מזה.

כל החדשות המוטוריות ישירות ל-WhatsApp

גלריה

תגובה אחת ל שיתוף פעולה בין ארבעת היצרנים היפנים לייצור סוללות

  1. מדהים כל כך נכון. כמו שיש סטנדרט של סוללות אצבע לדוגמה AAA גם כאן…

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל