מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
קאברג שחורי 205 על 35
בנלי שורת MENU
קונה אופנוע
מטרו באנר שמאל הכי עליון
גלאי רדאר קוביה
עופר אבניר קוביה שמאל
הארלי שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
סטפן
תמוז
לרט
בנלי שמאל עליון
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
rok-straps רצועות קשירה 140
אישימוטו באנר קוביה שמאל
ברקום שמאל
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

הוגי הדעות של האקדמיה ללשון קבעו: לדו גלגלי אין כידון

הוגי הדעות של האקדמיה ללשון קבעו: לדו גלגלי אין כידון

רביב כהן

צילום: יואב זוהר

האקדמיה ללשון העברית פרסמה אתמול בעמוד הפייסבוק שלה שהמילה "כידון" בהתייחסות לדו-גלגלי, אופניים או אופנועים, אינה תקנית וכנראה נגזרת מתוך שיבוש המילה הצרפתית "guidon" המפורשת כ-Handlebar.
כמו כן, כתבה – "אם תרצו לקרוא לחלק הזה של האופניים בשם עברי תקני – תוכלו להשתמש במילה הֶגֶה או בצירופים 'הגה האופניים' ו'מוט ההגה' "

אנו במערכת מוטו רוצים להביע את מורת רוחנו מהקביעה המנותקת של האקדמיה ללשון העברית, עוד מימי סבנו שהיה רוכב על הביצ'יקלטה, דרך הלמברטה האגדית, אלכס ופישנזון חולי האהבה, מכת האופניים החשמליים ואפילו הימאהה ניקן מרובה הגלגלים, לכל אלו יש כידון, לא הגה, לא מוט ולא כל דבר אחר.
בנוסף, המילה כידון הינה "תרגום שומר משמעות וצליל", ובדיוק כמו המילה "כבל" בתרגום שומר משמעות וצליל מהמילה הלועזית Cable, כך המילה "כידון" הינה תשמו"ץ למילה הצרפתית "guidon"

אנו קוראים לאקדמיה להכיר במילה "כידון" כמילה הרשמית המתייחסת לדו (ולאחרונה, אף תלת) גלגלי, שכן המילה נמצאת בשימוש שגור ורווח בפי כל הדוברים את השפה.
ואם בכל זאת תסרב האקדמיה להכיר במילה "כידון", אנו פונים אליכם הקוראים בבקשה – עזרו לאקדמיה למצוא מילה ראויה יותר מאשר "הגה האופניים", מוזמנים לכתוב את המלצותיכם בתגובות.

התגובות סגורות לפוסט זה.

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל