fbpx

מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
אלבר טריומף מתחת ל-menu – אמצע 3
cristalino מתחת לתפריט xi
זונטס מתחת לשורת לוגו – אמצע 1
cristalino קובית צד xi
מטרו באנר שמאל הכי עליון
אישימוטו באנר קוביה שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
עופר אבניר קוביה שמאל
אלבר טריומף קוביה עליון
תמוז
מוטוטאץ דקר
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC
סטפן
אודי דגן 140 על 70
voge מוטו24 באנר

ניווט חכם בשטח – סקירה מקיפה על אפליקציות ניווט

ניווט חכם בשטח – סקירה מקיפה על אפליקציות ניווט

כתב: עמית רייס

עולם טיולי השטח הוא עולם מגוון וכולל בתוכו סוגים שונים של טיפוסים המטיילים בכלים שונים. מהג'יפאים הוותיקים דרך רוכבי הטרקטורונים ואופנועי השטח וכלה ברוכבי אופניים והולכי רגל, כל אלה משתמשים בשטח לפנאי וטיולים. אם נסיעה בכביש דורשת תכנון אז נסיעה בשטח על אחת כמה וכמה. כמות הצירים בשטח גבוהה בהרבה מכמות הצירים בכביש ומחייבת בחירת ציר, התאמתו לכלי שלנו וידיעה תמידית היכן אנחנו נמצאים ולאן נרצה להמשיך ובסופו של דבר גם להגיע.

כשחושבים על נהגי ורוכבי השטח מדמיינים בדרך כלל גברים מסוקסים עם מפה מנויילנת ומצפן. אך למעשה בשנים האחרונות עם התקדמות המיפוי הדיגיטלי ואפליקציות המפות בטלפונים הסלולריים אפשר לומר כי ניווט בשטח מתאים היום לכל אחד והמידע על מיקומך העצמי בשטח, הטופוגרפיה לאורך המסלול ונקודות העניין לאורכו נגיש באפליקציה בטלפון שמחובר לדשבורד. בג'יפ או לכידון בטרקטורונים אופנועים ואופניים.

בעבר,מפות לניווט שטח היו קיימות רק בעותקים קשיחים ומסלולי הניווט לשטח היו מצויים בספרים ומדריכים אשר הוקדשו לנושא. בכל כלי שטח היתה מפת סימון שבילים של החברה להגנת הטבע.

בדקנו כמה מהאפליקציות לניווט שטח הבולטות הקיימות כיום בשוק:

עמוד ענן:     זמינה להורדה: אייפון+אנדרואיד    עלות: חינם
התוכנה מציגה מפה סרוקה 1:50000 של המרכז למיפוי ישראל עם חיווי תמידי של מיקומך העצמי בשטח. ניתן לצפות במפה רציפה ותלת מימדית, לעבור בין מפות, לצייר מסלולים, לערוך מסלולים ולשמרם לקובץ, וכן לקבל קובץ להדפסה.

השבילים המסומנים בתכנה מופו רובם ע"י אופנוע שטח ונמדדו ע"י ג'יפיאס והם מתעדכנים תמידית. השוס של "עמוד ענן" הוא מאגר עצום של נקודות עניין שגולשים העלו ומאפשרים למנווט עם התוכנה לדעת את נקודות העניין שסביבו ולנווט אליהן. נקודות העניין נותנות למשתמש אינדיקציה בקשר למצב השבילים, רמת העבירות, האם המסלול פתוח או חסום, האם יש מים בבריכה וכו'.


מפה בשטח      זמינה להורדה:
אייפון      עלות: 159 ש"ח לכל הטיולים

אפליקציית טיולים וותיקה מבית חברת מפה אינטרנט המבוססת על מאגר טיולים ענק אשר נבדק סונן ומויין ע"י עורכי הטיולים של החברה. האפליקציה מראה את מיקומו של המטייל על גבי מפת המסלול וציר המסלול מודגש משאר השטח. מאגר הטיולים כולל מאות טיולים המסודרים לפי קטגוריות כמו רכב שטח, רכב רגיל, אופניים ורגל. המפות באפליקציה הינן מפות טופוגרפיות הכוללות את כל השבילים המסומנים. באפליקציה ניתן גם להנות מסיפור הדרך של המסלול ולראות תמונות וחוויות של משתמשים מהשטח שעשו לפנינו את המסלול. האפליקציה נותנת חווית טיול "חכמה", יודעת לחפש טיול באיזור שלנו או כל איזור מוגדר אחר ואם נהנינו ניתן ליצור בה גם מסלולים מועדפים ולהוריד קבצי ניווט. השוס של "מפה בשטח" מנסה להתמודד עם הבעיה הגדולה המתעוררת כשמנסים לחבר בין טיולים באיזורים מרוחקים ובין טכנולוגיה סלולרית- חוסר בקליטה. האפליקציה של "מפה" נותנת לכם את האפשרות להוריד למכשיר מפה של איזור מסויים ולנווט בו גם ללא קליטה סלולרית.


טריילז       זמינה להורדה: אייפון+אנדרואיד        עלות: חינם

"טריילז" היא אפליקציה המארגנת את כל המידע על טיולים בצורה חכמה. האפליקציה משמשת כפלטפורמה מקוונת המאפשרת למשתמשים לנווט במסלולי טיול שונים לפי מיקום גיאוגרפי, לדרג את מסלולי הטיול, למפות אותם ולתרום מידע על תנאי השטח שלהם. גם בטריילז תוכלו לבחור מסלול (או טרייל בשפת האפליקציה) על פי איזור, קושי וסוג רכב. האפליקציה באמת מחדשת ונותנת גם קטגוריות משנה אשר לא מצאנו באפליקציות אחרות כמו: חלוקה לג'יפ עירוני ורכב שטח ואפילו קטגוריה מיוחדת לטרקטורונים. בתוך מאגר הטיולים באפליקציה מצאנו מסלולים מגניבים כמו "חוצה ישראל" באורך כולל של 811 ק"מ וטיול הנקרא "אינדורו בכרמל באורך 70 ק"מ. בהחלט עושה לנו חשק לנסות! במהלך הניווט המשתמש רואה מיקום עצמי ואת המסלול מודגש בקו צהוב עם חיצים ואם רוצים יש ממשק עם תכנת הניווט וויז כדי להגיע על הכביש לתחילת המסלול. השוס של טריילז היא ביכולת לשתף מסלולים עם אחרים ברשתות החברתיות כיאה לכל אפליקציה בת זמנינו.לסיכום, העידן הסלולרי מנגיש את המידע להרבה יותר אנשים ומשמש כמדריך טיולים צמוד לכל חובבי השטח. אז לא משנה באיזו אפליקציית ניווט תשתמשו, אל תשכחו לקחת הרבה מים, לצאת עם סוללה מלאה והכי חשוב, לשמור על הטבע שלנו כי יש לנו רק מעט ממנו, למעננו ולמען הדורות הבאים.

 

חג שמח!

3 תגובות ל ניווט חכם בשטח – סקירה מקיפה על אפליקציות ניווט

  1. המפות לא זמינות
    יש תקלה לא ניתן לנווט

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין