מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
קאברג שחורי 205 על 35
אינסטגרם
מטרו באנר שמאל הכי עליון
עופר אבניר קוביה שמאל
גלאי רדאר קוביה
קונה אופנוע
הווסקוורנה באנר שמאל
פרפקט קוביה שמאל
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
אישימוטו באנר קוביה שמאל
לרט
לרט
סטפן
rok-straps רצועות קשירה 140
ברקום שמאל
תמוז
הארלי שמאל
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC

דו"גרי עולמי – מסע חוצה אמריקה

דו"גרי עולמי – מסע חוצה אמריקה

מערכת דוגרי

בקצב החיים שלנו היום קצת קשה לעצור את ההכל באמצע. הפתרון הישראלי הוא להשתחרר מהצבא, לעשות קצת כסף ולצאת לטייל בארצות ניכר. חלקנו טס למזרח, חלקנו לדרום אמריקה ושני ירושלמים משוחררים טריים עשו את זה קצת אחרת.
הם ארזו את עצמם, טסו לניו-יורק, עבדו שם שנה למען מטרה אחת – טיול אופנועים שיתחיל בארה"ב, ימשיך למקסיקו וגואטמלה. במשך שנה הם עבדו כמו מטורפים, חסכו כסף, קנו אופנועים, ארזו את עצמם בשנית ויצאו לעבר החופש.
מסעם החל במדינת ניו-יורק, עם בחורה קנדית בשם שרה,משם המשיכוו דרומה לכיוון מדינת דלאוור והמשיכו להתגלגל (אשכרה להתגלגל) עד לדרום ארה"ב ומקסיקו.

טיול עמוס חוויות. חוויות של כבישים, של מקומות, חוויות בהן אתה טועם טעם אחר של אוכל, של אנשים וריחות שלא תארת לעצמך שקיימים. לי הכתבה הזו עשתה חשק לסגור את החיים שלי באיזה מחסן ולצאת לטייל. לא משנה לאן, העיקר לצאת לחופשי.

לפעמים אנחנו חולמים על טיול אופנועים כמו בספר "זן ואומנות אחזקת האופנוע", טיול שיחצה את יבשת אמריקה, טיול של אנשים, של נופים, של רכיבות משובחות בכבישים נידחים. כולנו חולמים על משהו כזה. אייל ואייל עשו את זה בטיול של פעם בחיים. 


אז הכל התחיל לפני קצת יותר משנתיים בדירת רווקים מעופשת ברמת אביב הישנה בה נרקמה התוכנית להגשמת החלום – טיול אופנועים חוצה יבשת אמריקה. השחרור מהצבא קצת בושש מלהגיע בגלל אותו ביקור של הגנרל שרון בהר הבית, אך יצא אל הפועל בתחילת חודש נובמבר 2000, יום מרגש ושמח, אך גם קצת עצוב, שהחל בבקו"ם באמירת שלום לצה"ל לאחר שירות ארוך, קשה ומהנה, ושהסתיים בטיסת לילה אל ניו יורק הרחוקה, בירת עולם החלומות (המתגשמים?) והקוקה קולה.

לא, באמת שלא ציפיתי לתקופה קלה בה אלקק דבש בפסגת התאומים (שנפלו כך פתאום…) ואקבל את האופנוע במשלוח UPS לדלת הבית. לא ציפיתי גם לשקט נפשי או לחוויות מסעירות. ציפיתי רק לדבר אחד. שבתום התקופה אחזיק בידי אופנוע מצויד היטב וכוח מחודש להתחיל את המסע. אז קראנו ושאלנו, חיפשנו ומצאנו, טיילנו ובזבזנו, צחקנו ובכינו, וכשכבר כמעט ולא האמנו – יצאנו.

אייל ואייל, כהן ולוי, ילידי ירושלים ואוהביה, מאוסים מבורגנות, מפחדים מחתונה ומתעלמים מהאוניברסיטה, יוצאים לפרק חדש בחיים. יהיה מסעיר ויהיה מגניב, יהיה קשה ויהיה אדיר. תהיינה אהבות ותהיינה אכזבות, תהיינה נפילות ותהיינה עליות. יהיו פצעים ויהיו מכאובים, יהיו נופים ויהיו אנשים. אך יהיה וזה כל מה שצריך.

זה סיפור על חיפוש ללא אבדה, סיפור על משימה ללא מטרה. סיפור על שאלה ללא תשובה, סיפור עם סוף ללא התחלה. בגיל 26 וקצת, בלי מחויבות אך עם הרבה אהבה, אנחנו יוצאים למסע אל הלא נודע. יש האומרים – משוגע ויש האומרים -שלא נדע. אחרים אומרים – זו הדרך ויש גם האומרים – איזה מלך. אימא ואבא אמרו "רק תשמור על עצמך", וכולם כולם אמרו – בהצלחה.

התארגנות בניו יורק
הבוקר החל בעצלתיים. אני זוכר שחיפשתי משהו כבד להנחית על השעון המעורר שבמשך השנה האחרונה צלצל מוקדם בבוקר. יותר מדי מוקדם. מכיוון שזה היה הבוקר האחרון לשמוע אותו מצלצל החלטתי שהפעם אני עושה את זה ביסודיות. בדיוק כשהרמתי את המגף החדש, שרה נכנסה לחדר ושאלה כמה סוכר בקפה. לפני שיצאה עוד הספיקה להנחית עליי את המשימה הקשה להעיר את כהן. אח, איזה בוקר נפלא להתחיל מסע אופנועים.

אחרי הקפה (מגעיל כמובן) הצצתי לשעון כדי לגלות שאנחנו באיחור. גררנו את עצמנו לחנייה הקפואה והתרנו את האופנועים מהשלשלאות. כמו כל דבר שעושים במינוס שלוש מעלות , גם אריזת האופנועים התארכה הרבה מעבר לצפוי ורק לקראת תשע היינו מוכנים למסדר ציוד אחרון. וויכוח קטן שהיה לכהן עם חוקי הפיזיקה (אופנוע מועמס הוא בד"כ אופנוע רחב וכבד יותר…) עלה לו בנפילה מהאופנוע כבר אחרי שני מטרים של נסיעה כשהעלינו את האופנועים לכביש הראשי. האצבע נחתכה ונחבשה מיד והאופנוע, כיאה לאופנועי דו"ש מסיביים, נותר ללא נזק. צילמנו עוד כמה תמונות, נפרדנו יפה לשלום מגדי (אחי הנאמן) ויצאנו לדרך…

לסיפור המלא של הטיול באתר "למטייל" לחץ כאן

אם גם אתם עשיתם טיול אופנועים יוצא דופן ברחבי העולם ואתם מעוניינים לחלוק את חוויותיכם פנו אלינו ונשמח לספר את סיפורכם במדור דו"גרי עולמי.

3 תגובות ל דו"גרי עולמי – מסע חוצה אמריקה

  1. טיול של חוויה יחידה במינה . הלואי והיה אפשר לזרוק הכל ולעשות טיול כזה

  2. את מדינות הדרום על אופנוע. לחרוש את ארץ הרדנקים והכושים… מטורף שם!

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל