מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

דיאלים 204 על 35
ברקום
קאברג שחורי 205 על 35
בנלי שורת MENU
עופר אבניר קוביה שמאל
הארלי שמאל
גלאי רדאר קוביה
הווסקוורנה באנר שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
קונה אופנוע
לרט
ברקום שמאל
תמוז
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
סטפן
לרט
אישימוטו באנר קוביה שמאל
rok-straps רצועות קשירה 140
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
בנלי שמאל עליון
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

החיים שלי עם מיו

החיים שלי עם מיו

מערכת דוגרי

בשבוע שעבר פרסמנו במסגרת כתבות האופי לסוגי האופנוענים את ניתוח האופי לבחורה הרוכבת על סאניאנג מיו. כמובן שכמו ישראלים טובים עשינו הכללה גורפת. לשם האיזון החלטנו להביא את סיפורה של לין אורמן, תל אביבית נמרצת, שכותבת בעיקר בתחומי הלייפסטייל והאוכל באתר האישי שלה ובאתר הנשים סלונה. לין מתנהלת כבר קרוב ל-5 שנים על מיו והיא תספר לנו ממקור ראשון על חוויותיה מזווית שלא תמיד מוכרת לרוכבי ההארד קור.

 


שלום, שמי לין, אני תל אביבית נמרצת וכבר כמעט חמש שנים אני מנתבת את חיי בעיר עם סאניאנג מיו 100. אף אחד בזמנו לא לקח ברצינות את הרכישה היפה שלי כי את רישיון הנהיגה לרכב השגתי רק בטסט שישי ובטסט השני על האופנוע, למרות שהמורה שלי דחף לי כדורי הרגעה, בכל זאת הצלחתי להרטיב את המכנסיים שלי מרוב לחץ. למרות שהעולם ציפה בדממה לכישלון וקיווה שאני אוותר על  חלום הרכיבה מהר ככל האפשר עברתי את הטסט והתחדשתי לי במיו. את הפרטים המביכים האלה אני חושפת כאן לא בשביל לעורר הזדהות או חמלה, אלא על מנת שתוכלו להבין כמה שערורייתית הייתה החלטתי לקנות את המיו.

 

אז למה  מיו?
הסיבה הראשונה היא הכי בנאלית – בגלל חברה! יש לי חברה מאוד אחראית ומחושבת שבדרך כלל לא טועה. שנה קודם לכן היא רכשה לעצמה סאניאנג מיו 50 לכן אני "רציתי גם". הסיבה השנייה להחלטתי הייתה מאוד נקבית ולא מקורית – פשוט בגלל איך שהוא נראה. לא ידעתי מה זה סאן יאנג או סאניאנג ואיפה הוא מיוצר ובכלל, שום דבר על אופנועים לא ידעתי. היום, עם 25 אלף על הצג של הקילומטראז', 4 תאונות והחלקה אחת ברקורד, מושב שני שנקרע לחלוטין בגלל חתולי השכונה ומוסך מדהים שסוף סוף מצאתי בשבילו, אנחנו מיודדים בגוף ובנשמה וגם כשהוא מלוכלך נורא, אנחנו זוכים לתשומת לב ממכרת.

התחלנו כך
שבוע אחרי שעברתי את הטסט, ממש בתחילת החורף, הגעתי לסוכנות וקניתי לי  מיו חדש מהקופסה בתמורת לסטפה של 12 וחצי אלף ש"ח במזומן, ללא שום הנחה אבל עם צביעה במתנה. על נסיעת המבחן וויתרתי כי לא ידעתי איך נוסעים אבל ישר מהסוכנות רצתי לצבעי כדי להעניק לקטן שלי חתימה אישית מגניבה. כשבאתי לקחת את המיו שלי (בדרך אספתי מחבר קסדה ישנה וקניתי מעיל לבן עם ביטנה כפולה ב-ZARA), לא היה לי מושג כיצד מתניעים וכל הדרך הביתה רעדתי מפחד אבל אופנוען עלR1 אמר לי ש"אני נראית כמו איטלקייה".

תאונות מצחיקות
3 ימים אחרי שהבאתי אותו מהסוכנות נכנסתי במונית חונה בדרכי לחניה על המדרכה. התאונה הרצינית הראשונה הייתה אחרי חצי שנה והשנייה הייתה חודש לאחר מכן. על הראשונה לא סיפרתי לאף אחד (גם לא לביטוח החובה) כי התביישתי בזה שנכנסתי ברכב שעמד לפנות שמאלה כנראה פשוט בגלל שחלמתי. אני עפתי על הכידון ושום דבר לא קרה לי מלבד מכה קטנה באגו.  המיו לעומת זאת יצא פחות בזול כאשר כל הפלסטיקים של המיו התפרקו והנזק הסתכם בהפעלת ביטוח מקיף ושבוע של המתנה לצביעה.

לאחר מכן הייתה החלקה לא רצינית על מעבר החצייה, עוד שתי תאונות שבהן לא אני רכבתי, אינסוף קנסות ודוחות על נסיעה בנתיב ציבורי, חוסר תשומת לב לתמרורים חשובים, חניה ונסיעה על מדרכה שלא יהפכו אותי לדמות חינוכית עבור הנוער. ופעם אחת בבוקר לא מצאתי אותו מתחת לבית.

מסתבר שילדים משועממים שניסו לפרוץ למיו שלי את הסוויצ', הזיזו אותו לרחוב שליד אבל כשלא הצליחו להניע אותו החליטו לוותר. וזה היה רק חימום כי מסתבר שהמיו נועד להיות שלי. לאחר כמה ימים הלכתי לים והשארתי את המיו עם המפתחות בפנים. כשחזרתי הוא לא היה. ביום למחרת הוא נמצא ברמלה על ידי המשטרה ושבוע אחרי זה קיבלתי על כך הודעה משמחת בטלפון. 

יחסינו לאן?
 נכון שהוא נחשב כלי עירוני אבל היינו ביחד בראשון ברחובות בגדרה ואפילו ברמלה ונכון, אני לא אסע איתו ביום חורפי סוער על הטיילת של תל אביב אבל בתמרונים בתוך פקקים של תל אביב הוא תותח גמיש שלוקח את כל הטימקסים!
ובכל זאת כמה נקודות תורפה: מנורה קדמית שנשרפת, בלמים שכל הזמן צריך לכוון ומנגנון הנעילה של הכיסא שמתקלקל אחת לשנה בממוצע.
אחרי כל ההרפתקאות שצברתי איתו נקשרתי למיו שלי עמוקות מכיוון שהמיו פשוט תפור לאורח החיים של תל אביבית נמרצת כמוני.

8 תגובות ל החיים שלי עם מיו

  1. פשוט אין להם שם כוסיות קטנות שרוכבות בצורה מתוקה כמו האופנוע

  2. אין דבר יותר מדליק מבחורות על קטנוע

  3. אתם קראים לאתר הזה אתר של כוסיות? אם האתר הוא של כוסיות אז מי אתם? אין לכם משהו גברי אינטליגנטי כזה להגיד? 🙂

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל