fbpx

מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

דיאלים 204 על 35
מתחת לשורת MENU מטרו
דיאלים 204 על 35
בנלי שורת MENU
עופר אבניר קוביה שמאל
הארלי שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
טריומף קוביה
מטרו באנר שמאל הכי עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
לרט
לרט
תמוז
סטפן
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
אישימוטו באנר קוביה שמאל
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC

סוגי האופנוענים בארץ: הרוכב הספורטיבי

סוגי האופנוענים בארץ: הרוכב הספורטיבי

מיס הילה

צילום: תומר לשר

בשבוע שעבר סקרנו במדורנו את ציבור השליחים הרחב כאשר ציינו שהשליח הצעיר הוא אחד הטיפוסים הקרביים בקרב הרוכבים שתוכלו לפגוש על הכביש, להבדיל מהשליח המבוגר המתנהל בעצלתיים. 
השבוע במדור נעסוק בטיפוס הקרבי באמת והוא הרוכב הספורטיבי, ההארד קור של האופנוענים.

הרוכב הספורטיבי ירכב על איזשהו אופנוע ספורט, בד"כ מנפח 600 ומעלה ועם לפחות שני R בשם האופנוע.
בשישי-שבת, גם אם זה באמצע אוגוסט, הוא יעטה על עצמו חליפה מעור קנגורו או פרה, ינעל מגפי רכיבה וכפפות רכיבה ממוגנות עם קרבון ויצא לדרך לכביש סדום-ערד או למגרש בקיבוץ גלויות להשחיז רגליות. בסדומרד הוא יבחן שוב ושוב את היכולות שלו ושל האופנוע שלו וינסה לשבור את השיאים של סטפן. לאחר הרכיבה הוא ישב עם חבריו בפונדק הדרכים הסמוך והם יחפרו את עצמם לדעת על זוויות השכבה וקווי פניה נכונים.

באמצע השבוע הרוכב הספורטיבי שומר על כוננות קרבית. הוא ילבש מעיל עור מסוקס של דיינזה, מגיני-ברכיים, כפפות מעור עם קרבון וינעל נעליים גבוהות כלשהן, או מגפי רכיבה. הקסדה שלו תהיה משובחת וקלאסית. בכלל, את רוב הציוד שלו הספורטיבי הביא מארצות ניכר, אליהן הוא נשלח מטעם עבודתו, או מאיביי.
הרכיבה שלו תהיה מחושבת, אבל מהירה בטירוף. הוא יעבור את כולם וישאיר מאחוריו רק בזזזזזזזז כזה שעושה התקף לב לכל האנשים שהוא עבר לידם. המשטרה, למשל, אפילו לא מנסה לעצור אותו, כי ברור לשוטרים שאין להם סיכוי מולו.
סביר להניח שהוא עובד ברמת-החייל או בהרצליה, כמתכנת בחברת היי-טק. לאשתו בבית יש מאזדה 3 כסופה בליסינג, שהוא קיבל מהעבודה.

הרוכב הספורטיבי יטפל במוסכים מהשורה הראשונה. הוא ישקיע באופנוע שלו את הנשמה ואת הארנק, העיקר שיוכל לנסוע מהר ולעשות וווווורום ווווווורום לחבר'ה. הוא גם יחליף צמיגים אחת לחודשיים-שלושה במחיר של משכורת ממוצעת במשק.
הרוכב הספורטיבי תמיד יחשוב איך יהיה אפשר לסחוט עוד כ"ס מהמנוע, כיצד להפחית עוד קצת משקל ובכלל יוכל לדסקס שעות על יעילות של רכיבי מרוצים מטיטניום וקרבון פייבר בניסיון לקצץ עוד אלפית שנייה מהשעון, אז מה אם אין כאן בכלל מסלול ברדיוס של 1,000 ק"מ?
החלום המוטורי שלו: CBR900RRRRRRRRRRRRR, להיות באיטליה בזמן המוטו GP ולפגוש את ולנטינו רוסי. וכמובן, שיהיה כאן כבר מסלול מרוצים אמיתי.

עוד טיפוסים שתפגשו על שני גלגלים:

ההארליסט

הבחורה על המיו

הטי ערס המצוי

10 תגובות ל סוגי האופנוענים בארץ: הרוכב הספורטיבי

 1. שאשתו תתאלמן בגיל צעיר ובעלה השני ירחק ככל הניתן מאופנועים ויהנה מכל עמלו של הראשון שהיה אמנם מהיר אבל עם שכל קטן…
  כל הפוזה הזאת עולה חיים יקרים ,אין בארץ לא כבישים ,לא הכשרה מתאימה ולא תרבות נהיגה סובלנית כמו בחו"ל ומישהו צריך לומר זאת לחבר'ה האלה לפני שמאוחר מדי…
  דמם בראשם!

 2. והא ראיה- רוכב שטח נופל הרבה יותר מרוכב כביש [בשטח], כי הוא מתאבד על סלעים וקירות בפול גז.

 3. בנוסף, הוא יהיה עסוק להתנצל כל הזמן על כך שהוא מחזיק אופנוע כבד, וינסה להתנהג בצורה הכי נחמדה ואדיבה כדי לייחצן את הציבור הדו"ג בכבוד, גם אם מדובר בלתת לרוכב קטנוע מופרע לעקוף בתוך העיר או לעצור לפני כל מעבר חציה גם אם הולכי הרגל רחוקים ממנו. החיים האמיתיים הם מחוץ לעיר, בסופי שבוע, ומוקדם בבוקר.

 4. מיס נשמה, מציע לך לעשות החלאה ולבנות את הטיפוס המאחד את כל הדמויות שכתבת עליהם בסדרה, אבי כל הרוכבים, הטיטאן הרוכב הישראלי המאוחד!!

  אהבתי את התיאורים :-)

 5. נראה לי גם אותנו אפשר להכניס לרשימה לא או שאנחנו לא מעינינים?

 6. רכיבה סובלנית בחו"ל יש, רוכבים ספורטיבים על כביש הציבורי גם יש בחו"ל
  גם בחו"ל נהרגים, גם בחו"ל נפצעים.
  להמשיך עם חו"ל? אז בחו"ל יש אמנם מסלולים,אבל לא כל אחד בעל אופנוע ספורט זוכה להיות שם על בסיס קבוע,זה יקר,יש את הפשרה בדמות כבישים טכניים.
  ההבדל היחידי בייננו לביינם, שהכבישים לרוב באיכות הרבה יותר טובה,ומשתדלים להתחשב בטעויות של רוכבי דו"ג ומרכיבים פלסטיק תחתון למעקה הבטיחות.

 7. ציטוט: "…ויצא לדרך לכביש סדום-ערד או למגרש בקיבוץ גלויות להשחיז רגליות…"
  הרוכבי מגרשים הם עם בפני עצמו וממש לא בקטגוריית הרוכב הספורטיבי! מצטער לפוצץ למישהו את הבועה

  רוכבי המגרש –
  זה שיש להם אופנוע עם שתי RR לא אומר כלום (ותאכלס לא יודע למה להם אופנוע גדול אפריליה RS במגרש יעשה עבודה נאמנה ולא יעלה 80אלף שח)
  הם עולים על חליפות בצהרי שישי כדי שתהיה בשבת תמונת פרופיל חדשה בפייסבוק
  יודעים לתת ברך אך האופנוע לרוב ישר ומבחינת טכניקת רכיבה (קווי פניה ושאר ירקות)= 0.

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל