מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
דיאלים 204 על 35
בנלי שורת MENU
עופר אבניר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
טריומף קוביה
קונה אופנוע
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הארלי שמאל
סטפן
מידלנד שחורי 140 על 70
ברקום שמאל
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
אישימוטו באנר קוביה שמאל
לרט
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
בנלי שמאל עליון
לרט
תמוז
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

אשת השבוע: מליסה פריס

אשת השבוע: מליסה פריס

טל שביט

תצלום: John Hanson

מליסה פריס התחילה את קריירת המירוצים שלה באיחור. היא לא באה ממשפחה של אופנוענים, ולמדה לרכב רק בגיל 20 (היום היא בת 27). אבל היא בהחלט גדלה באווירה ספורטיבית. מגיל 5 עד 14 שיחקה בייסבול בקבוצת בנים וחלמה על קריירה מקצוענית. אחרי ששלב זה עבר לה היא עסקה בתחומי ספורט אחרים ומגוונים – שחיה, כדורמים, אתלטיקה, ואף מירוצי BMX. לאופנועים הגיעה רק אחרי שצברה קילומטרז' בקניונים סביב סן-דייגו במושבים אחוריים של אופנועי חבריה לספסל הלימודים באוניברסיטה, נדבקה בחיידק הדו-גלגלי.
האופנוע הראשון היה FZR600 ישן, ומהר מאד הגיעה מליסה למסקנה שלמען בטחונה האישי, כדאי שהיא תיקח את האגרסיביות שלה למסלול המירוצים. שנה אחרי שהתחילה לרכב כבר התחילה להתחרות, על CBR600RR. הוריה, אגב, לא ידעו שהיא בכלל רוכבת על אופנועים, ובתחילה גם לא שהיא משתתפת במירוצים.
עוד לפני שהתחילה להתחרות כבר עבדה בבית-הספר המפורסם של קית' קוד, כמחזיקת-דגלים או עוזרת-מכונאי, ובתמורה הרשו לה לרכב על אופנועים פנויים. כסטודנטית תפרנית זו היתה הדרך היחידה שלה לצבור זמן מסלול. היא מספרת כי חבריה שהחמיאו לה על גזרתה באותו זמן לא ידעו שהיא רזה כי פשוט לא היה לה כסף לאכול. היא השלימה את לימודיה, אגב: יש לה תואר ב… ראיית חשבון, תאמינו או לא.
אחרי חצי עונה ראשונה כבר עשתה מספיק כדי לקבל רשיון Expert, ובעצת חברים החליפה את ה-CBR באופנוע מירוץ של ממש, הונדה RS125 דו-פעימתי ישן, לקראת עונתה המלאה הראשונה ב-2005. שנה אחר כך כבר זכתה בנצחונה הראשון, בקטגוריית 125GP. ב-2008 עברה להונדה 250 דו-פעימתי, וסיימה במקום החמישי באליפות הארצית לקטגוריה שלה עם נצחון, שני פודיומים ופול-פוזישן אחד. ב-2009 צברה הגב' פריס שורה נוספת של הישגים, ביניהם: התוצאה הטובה אי פעם (דאז) לאשה במירוץ דייטונה 200 הקלסי, האשה הראשונה שמגיעה לפודיום בסדרתASRA האמריקנית, מקום שני בסדרת ה-250 הארצית. וכמובן, ההישג ברמה העולמית. בסיבוב אליפות העולם שהתקיים ב-2009 במסלול מילר בסולט לייק סיטי שבארה"ב, הפכה מליסה פריס לאשה הראשונה שמצליחה לעבור את מקצי הדירוג ולהשתתף במירוץ רשמי של סבב סופרספורט עולמי. מבחינה ספורטיבית אבסולוטית זה לא היה הישג גדול: מליסה קבעה זמן דירוג של 1.57.1 דקות, חמש-וחצי שניות איטי יותר מחואן לסקורז בפול-פוזישן, ובמירוץ עצמו היא פרשה אחרי 6 הקפות אחרי שמנועה התפוצץ. אבל ההיסטוריה נעשתה.
ב-2010 עברה מליסה להתחרות על 4 פעימות, והיא רוכבת על ימאהה R6 בסדרת "דייטונה ספורטבייק" המיועדת למגוון רחב של אופנועים (יורשת של סדרת פורמולה אקסטרים הפופולרית).
מליסה פריס נשואה, צר לנו לבשר לכם. בעלה גם הוא רוכב מרוצים: ג'וש הייז, אותו פגשה – איך לא – במסלול. להייז רזומה מרוצים מפואר, ובין היתר הוא אלוף ארה"ב הנוכחי בסופרבייק.
היום כבר מואפלים הישגיה הנשיים-ספורטיביים של מליסה פריס על-ידי מי שמסומנת ככוכבת עתידית גדולה, אלנה מיירס – שכבר הספיקה ב-2010 לנצח בסיבוב של אליפות ארה"ב בסופרספורט, בגיל 16 בלבד (!). עליה נספר בהזדמנות אחרת.


עוד לפני שהתחילה להתחרות כבר עבדה בבית-הספר המפורסם של קית' קוד, כמחזיקת-דגלים או עוזרת-מכונאי, ובתמורה הרשו לה לרכב על אופנועים פנויים. כסטודנטית תפרנית זו היתה הדרך היחידה שלה לצבור זמן מסלול

5 תגובות ל אשת השבוע: מליסה פריס

  1. יו איזה חלומות יש כאן באתר !
    בחיאת שבוע הבא שים מישהי עם לבוש קייצי.. לא יזיק. הכנת אותנו לאתר "מיוחד" בתחום הנשי.. מעט חסר בשבועיים הגשומים האלו

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל