מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מונדיאל MENU
אינסטגרם
קונה אופנוע
הווסקוורנה באנר שמאל
עופר אבניר קוביה שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
תמוז
לרט
ברקום שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
פרפקט קוביה שמאל
סטפן
rok-straps רצועות קשירה 140
לרט
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
הארלי שמאל

קורס הקטנועים של דו"גרי: סיכומו של ראסטי ג'יימס

קורס הקטנועים של דו"גרי: סיכומו של ראסטי ג'יימס

מערכת דוגרי

צילום: Zoobri photo team

כבר הרבה שנים שאני רוצה לעבור קורס הדרכת רכיבה מתקדמת. קראתי כל פיסת מאמר ומידע שמצאתי לאורך השנים ויישמתי ברכיבה, החל מ"שתי אצבעות על הבלם כל הזמן" במאמר של טל"ש זצ"ל בשנות ה80', דרך היגוי הפוך וחשיבות המיגון  ועד ל"מבט רחוק" ובחירת קווים. אמנם אי אפשר ללמוד שחיה בהתכתבות, כך אומרים וזה נכון, אבל בכל זאת, ב-21  שנות הרכיבה שלי עד היום השתפרתי וצברתי ניסיון. קורס עדיין רציתי ולא עשיתי.

כשקראתי בדו"גרי על היוזמה של ניסים ברדה, טל וסטפן – מיד רציתי והצטערתי להבין שרק אופנועים לעת עתה. ואני, אני אוהב מאוד אופנועים וגם היו לי, אבל עכשיו אני עם קטנוע ועליו אני רוכב. כמובן שהצקתי ואזכרתי שחור על גבי פורום מדי פעם שגם אני רוצה וקטנועים וכאלה, והנה זה קורה.

ערב הדרכה עיוני באולם של עופר אבניר, אחרי יום עבודה ועייפות של סוף יום, מפחד שלא אהיה מרוכז כדי לקלוט שומדבר. אבל ההרצאות לעניין ואני מתמודד בכבוד עם העייפות ומקשיב.
ניסים פותח בהצגת מצבים בכביש שאני מכיר וראיתי כ"כ הרבה פעמים וטיפה תשומת לב וריכוז מספיקים כדי לזהות אותם. כל כך נכון. אח"כ היבואן המארח מפנק אותנו במגשי פיצה ובקבוקי שתייה קלה לרוב. תענוג. לאחר מכן, סטפן נותן ממשנתו גם הוא ומדבר בשבחה של רכיבה רצופה וחלקה. תענוג לא פחות.
אח"כ יורי מ"פרפר" מגריל שתי קסדות בין הנוכחים. פתקים בתוך קסדה, כמובן, סחתיין יורי!
אחריו כפיר מציג ומסביר בסיס + נושאים שנתמקד בהם בחלק המעשי ובנוסף מקבלים גם חוברת עם כל חומר ההרצאות. לילה טוב, עוד יומיים בבוקר.

הבוקר מתחיל לי ב-06:20. מתעורר, WC, שיניים, קפה וסיגריה, סיבוב עם הכלבה למטה. 06:50
מכין לי פיתה שז"ז (שמן זית זעתר – לא מתקלקל מתחת לכסא של הקטנוע ומחוץ למקרר). נועל מגפיים ורוכס מכנסי רכיבה, מעמיס מעיל, מגני ברכיים, כפפות וקסדה ויאללה החוצה. 07:00 תחנת דלק ביציאה לאלוף שדה, דלק ואויר בצמיגים, כביש 4 עד 5, כוכב יאיר here I come.

בצד המסלול יש מבנה ובו כיתה וגם מיחם. מכין לי קפה וסיגריה נוספת (ואחרונה עד לסוף היום – מסתבר. יפה לי) 07:50. המדריכים כבר על המסלול, מסדרים קונוסים וכו'. בצד עומדים להם 2 סוזוקים ו 2 אפריליות – אופנועים למדריכים. שוב תודה עופר אבניר. סבבה.
בינתיים מתקבצים ובאים כולם, מתחילים בזמן, 13 קטנועים, אם ספרתי נכון. טפו טפו טפו. הסבר תיאורטי מפורט בכיתה ואז תרגול במסלול. ההסברים התיאורטיים מעניינים ואהבתי את הגישה של "אם יש שאלות תשאלו".
בחוץ על המסלול מתרגלים בלימה וחמיקה ממכשול. חששתי לפני שעל אף כל השנים ואולי גם בגללן "אעשה בושות" ו/או אשתעמם. ככה אני, יכול להיות גם וגם. אז זהו, שלא. התרגולים לגמרי במקום ואני כן לומד דברים חדשים ומשפר יכולות. התרגול השלישי הוא רצף פניות – זאת אומרת שהמסלול כולו |אייקון מבסוט| על שלל פניותיו ואספלטו המשובח, הרחוץ מגשם ליל אמש והיבש משמש הבוקר של היום. בסיבוב הראשון עוקבים אחרי המדריך, לראות את קווי הפניות השונים ולהתחמם על המסלול ואז ממשיכים בהקפות כשהמדריכים עוצרים ומעירים מה שצריך היכן שצריך.

זו הפעם השלישית שלי על המסלול הזה.
פעם ראשונה – עם ג'ילרה ראנר הדגמה שעופר אבניר ארגנו לפני שנתיים. סחתיין סחתיין.
פעם שניה – עם KTM 990 הדגמה  מפלצתי. תודה לכרובי וד.ל.ב.
והיום – סופסוף עם שלי. אמנם BW, אבל שלי.
עם שלי אני מושך יותר מאשר עם כלי ההדגמה ומצליח ליישם המון מהטיפים וההדרכה שקיבלנו היום. כשאני מתקרב לקצה שלי יותר מדי מעירים לי ואני קצת מרגיע וכעבור עוד הקפה ומשהו נותנים לי עוד שני טיפים על תנוחת ישיבה ומיקום הגוף והמרפקים.

זהו. זה מה שקיוויתי לקבל מקורס הרכיבה. מכאן והלאה אני מיישם ומשפר את אותן נקודות שהיו בעיתיות אצלי במשך שנים. ממש מעולה. בסוף גם המדריכים נותנים פידבק חיובי ולחיצת יד בסוף שמלטפת את האגו. בדרך חזרה על אותם כבישים מהבוקר עם מיס הילה, W מטילדה וג'פי, מיישם טיפים ונזהר בכביש הציבורי, נשען אחורה לעת הורדת הגז בואכה הבלימה ונשען מעט קדימה עם החזרה לגז. בלי להכביד על הכידון כמובן. משתפרים.
היה לי נפלא.

תודה מקרב ליבי לאנשים הנפלאים בדו"גרי שיזמו ומתפעלים את היוזמה הזו. עבודת קודש. באמת.
לניסים ברדה וסטפן בראש ובראשונה – אתם גדולים מהחיים.
לכפיר לוין וצוות המדריכים מפרו ריידינג – תודה על הדרכה מקצועית ומתגמלת.
ועוד תודה לנותני החסות, הכיבוד והמתנות.
יישר כוח!

לשרשור המלא בפורום תפוז

עוד חוויות משתתפי קורס דו"גרי:
 
בלוג של הילה (מח' אוקטובר 2011)
חוויותיה של בת חן דיין (מח' ספטמבר 2011)
סיפורו של ינון (מח' יולי 2011)
מכתבה של לילית (מח' יולי 2011)

לגלריית התמונות מהדרכת הרכיבה – הכנסו

8 תגובות ל קורס הקטנועים של דו"גרי: סיכומו של ראסטי ג'יימס

  1. שמח לשמוע ולקרוא שלרוכב מנוסה כמוך, קל להפיק תועלת מקורס שכזה, כמו שאמרתי גם שם – רק באהבה. שנמשיך לרכב להתגלגל ולחייך…

  2. יופי של בלוג, ואני מבטיח לעשות את הקורס בהקדם

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל