מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מונדיאל MENU
אינסטגרם
הווסקוורנה באנר שמאל
קונה אופנוע
מטרו באנר שמאל הכי עליון
עופר אבניר קוביה שמאל
rok-straps רצועות קשירה 140
תמוז
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
אישימוטו באנר קוביה שמאל
ברקום שמאל
סטפן
פרפקט קוביה שמאל
לרט
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
הארלי שמאל
מתלה לקסדה
מונדיאל קוביה
HJC

14.6 כ"ס – דיבורים על המדרכה

14.6 כ"ס – דיבורים על המדרכה

מול חלון חדרי יש פיצוציה, תחנה סופית ביום העבודה של נהגי המוניות או תחנת יציאה בתחילת ליל העבודה על הכביש עם כוס קפה ראשונה מול יונית לוי בשביל העירנות והכנה לסאטלה של איסוף נערות יפות מבושמות או נרקומנים. המכונים במירס "נרקיסים". 
אז הפיצוציה הזו עם שם של פצצת מצרר חודרת בטון מזוין ובונקר תת-קרקעי בנתה חדר הימורים למילוי טוטו, שליחת טורים והמשחק הזה עם 12 הגרלות ביום, אינני זוכר את שמו, צ'אנס נדמה לי. הרי כולם רוצים צ'אנס בחיים.

ראשית, הבהרה: אני מעולם לא ממלא ושולח. אפילו כשמדובר על הגרלה עם שש ספרות כמו הון יומי של טייקון שהמנייה שלו עלתה הבוקר לסטטוספרה, שזה קצת יותר גבוה מהשמים או לחילופין משכורת שנתית של שכיר בכיר + בונוסים מהצד. שנית, מה זה ייתן לי? להתעסק ולתכנן לאורך שעות הלילה את הוילה באיוס, סליחה קבלו תיקון -איביזה, עם קפיצות לקידוש בארץ בערבי-שבת  במטוס האישי שלי ובמוצ"ש נחיתת ביניים באוקראינה כדי לבדוק את מצב המרפסות ודלקת הריאות של המקומיות. כמובן, כבר הזמנתי בראש CBR בגווני דגל חברתנו הטובה והיחידה, כנראה, ארצות הברית, כולל הכוכבים  והפסים עם פרינג חליפי שינוח במחסן, נאמר  אדום, בדגמי דגל תורכיה או תוניס (הצבע אותו הצבע והכוכב אותו כוכב, רק יושב בצד ימין ולא באמצע) לרכיבות שופוני בסופי שבוע.

בכל אופן, בפיצוציית בית העם הזו החליטו שאם משקיעים אז משקיעים. בחדר היעני דיסקרטי הזה עם דלתות עץ שנפתחות מאה שמונים מעלות, כמו בבר במערבון ישן, ועם שירותים ברמה של אחד ממלונות ישרוטל. מסך לד שמשדר כל מיני תמונות של דאמות, נסיכים ומלכים. מכונת אספרסו, כוסות קרטון, כפיות פלסטיק, כלי לסוכר וחמישים עפרונות מחודדים. מסוף לכרטיסי אשראי לטעינת חופשי חודשי לנושא, אהה כן, וגם פקס כדי לקבל את האישור מהבנק על מאה הגרלות קדימה עם המשפט הקבוע – בא לכם להיכנס איתי?
כשנגמרה לי קופסת הסיגריות ירדתי לחדש את המלאי ואף שמעתי שם ויכוח אם למשוך ארבעים אלף או חמישים. בחוץ ישנו עוד מסך פלזמה קצת יותר גדול שפעיל בעיקר בלילות בהם משודר איזה משחק כדורגל חשוב לטובת יושבי הכיסאות שעל המדרכה. לפי הרעש כשמובקע גול כל משחק חשוב וזה ממש לא חשוב מי נגד מי.

מכיוון שקיים מן דבר תיאורטי כזה שנקרא "חוק עזר עירוני" או "רישוי עסקים בלילה" שכולל אי הפרעה לשכנים, אז סגרתי דיל עם בעל המקום: "אני לא ישן – אתה לא ישן". הוא נתן לי ברצון את מספר הנייד שלו כי טלפון ממני בחצות: "פתחתם דיסקוטק?" יותר נוח לו  מניידת של השיטור הקהילתי שבאה לראות את הגולים בהילוך חוזר ולקנות איזה במבה לנשנש. בכל זאת, צריך יחסי שכנות טובה כשקונים אצלו עיתון וגרעינים לשבת.

אז על המדרכה הרחבה שלה מתאספים בני נוער, כאלו שכבר לא צריכים אוטובוס כי הם עם קטנועים, סליחה, אופנועים. טילים מונחים. בשעות הבוקר במסגרת חוק חינוך חובה בביה"ס הם יושבים בדרך כלל מחוץ לשער הכניסה ולא מאחוריו. נכון, לא כולם. רק אלו ש"שומרים" בתורנות על הכלים.
ראשית הערה בטיחותית: מאוד משמח לראות קסדות אראי וכדומה בגרפיקות מדהימות  בין המאפרות. רק חבל שאין להם את הקטע של מעיל ממוגן כי כולם הרי לבושים בסווצ'ר קפוצ'ון, איך לא, עם הלוגו של פוקס. כמובן, בבירתנו הקדושה חובה בגוון צהוב, הלא כולנו בית"ר.
בערך בשעה עשר, אחת-עשרה, מגרש החניה לכלים כבר מלא וכמובן לרוחב המדרכה כדי שאנשים שמטיילים עם הכלבים לפני השינה ירדו לכביש ויעקפו את המדרכה בדרכם המנומנמת כדי להמתין לפעולת המעיים של הכלב במקום אחר.
ואז מתחילות השיחות בגובה העיניים של חלק מהתיכוניסטים בימינו והימורי המדרכה הכה חוקיים כגון: מי פותח הכי חזק בצומת למעלה?

ברוך השם בשנת 2011 יש כשישים דגמי 125 כבר בארץ והעניין לא פשוט. אז בין גול לפאוול מרביצים איזה רייס קטן, עם מורכב מאחור, כמובן. הדאווין של ההתנעה ומשיכות ידית הגז בקבלנות, כבר בילט-אין.
הערת תזכורת: החלון שלי ממול. ובשעות האלו אני כבר בניוטרל על ערוץ נשיונל-ג'אוגרפיק. שזה אחלה כדור שינה. כי כמה אהרוני  עם גורמט כבר אפשר לראות בערב אחד?האמינו לי: מאלוסי, יושימורה ואקרפוביץ' עובדים חזק על לוח המודעות בחטיבות-הביניים והתיכונים.

הפרלמנט די סגור אך בכל זאת מגלה גמישות לחברים חדשים וכולל שני VS, שני PCX (רק בלבן) ומובי אחד (דווקא בשחור עם שחור). לאחר שנסגרת הפיצרייה שמתזזת את ה-DJ הלוך ושוב עם הארגז הענק והמתנדנד, מגיע הנוער מהסוג שאין לו את כפית הכסף בפה ולכן, לאחר העבודה עם הזיתים והבצל מול תנור האבן הוא מתייצב על המדרכה המדוברת עם ה-WR125, יש X ויש גם R כי בשבת יורדים לסכר בבית-זית ונותנים בראש, אם מתעוררים בכלל מה-ס.ד (סיבוב דאווין). לאחר שהסתיים המשחק והגחל בנרגילה כבה השיחה כבר זורמת.
"איזה מאנאיק אחד עם BMW עצר אותי ליד הקניון. עד שמצאתי את הרישיון נהיגה בארנק, חבל"ז. מה גם, שעל המזל שלי הוא לא ראה שאני בלי פנס אחורי כבר חודש". "כמה עלה לך הצמיג?", "מאיפה השגת את המדבקה?",  "איזה גנב החרא הזה. לקח לי על רולים טונה כסף". "אחי, יש עליך איזה עשרים לדלק למחר?", " בואנ'ה, אתם מכירים את ההוא מהרחוב למטה? זה שמכסה בלילה את הג'וקי מנסה למכור כבר חצי שנה". "שמעתי יבוא איזה 1,400 עוד מעט", "ראיתם את המקסים החדש? אין מקום לרגליים בשיט", "אחי, החייל עם ה DRZ  SM השחור יצא שבת שעברה ודפק ווילי, איזה מאה מטר ועוד החליף הילוכים באמצע".

אז נתפקס ונחזור לקופסת הסיגריות שנגמרה. בחצי אוזן שמעתי רעות ואחווה של גיל ההתבגרות מה היא. והרווחתי על הדרך, מבחן דרכים מזורז בחינם: "אחי חרשנו את תלפיות. מצאנו לך ניודיוק 2002, תכלת, אותו מנוע של הדיוק, בקטנה. בול בגודל של ה VS. על בליינד אתה מוריד אותו לשלוש וחצי. נראה סבבה! אבל מה, שוכב אצלו בגשם כבר איזה חצי שנה. אתה לוקח את הכסף של הבר-מצווה מאבאש'ך, אתה לא משקיע שקל, הולך לביטוח, מעביר אותו טסט ואתה מסודר. כלי כלי, אבל מה, מרגישים כל בור בכביש, חפיף".

לא אכפת לי שיישבו על המדרכה עד הבוקר ויקשקשו. שום חוג במתנ"ס לא יעניק להם את אורח החיים והכיף הזה, רק נשמות, מתחיל החורף, כנסו לאיזה מוסך. ותתדנדשו איזה מעיל עם מיגונים. 

התקשרתי לאשתי ושאלתי אותה מה את עושה?
ענתה לי. אני מגהצת עכשיו ואתה מפריע.
רק בערב הבנתי שהיא היתה בקניון וגיהצה וגיהצה…

12 תגובות ל 14.6 כ"ס – דיבורים על המדרכה

 1. יש לכם קטע שעוד לא נראה… כל פעם אתם מפציצים עם כוכבים חדשים. תענוג.

 2. עברו 20 שנה והשיחות הן אותן השיחות. רק השמות והמקום השתנו.

 3. כל הכבוד צח

  ! כן יירבו כתבותיך לעתון וקוראיך הנהנים מהן.

 4. אהבתי את מה שכתבת: כך אנשים יבינו. שלעבוד לילות. זה לא הכי כיף בעולם. וחייבים להתרענן באיזה שחור קטן. וצריך להחזיר את המונית בבוקר לבעל הבית, נקייה ואחרי שטיפה מכל הג'יפה של הלילה. ולתדלק מיכל דלק פול.
  רק יש לי הצעה בשבילך, בחברות: רד טיפה בדרגת הרישוי: מבלתי מוגבל- ל500 מילים בערך. לדרגת ה33 כ"ס.ואנחנו מסודרים. ואז אני זורם איתך בסבבה. ומדליק את הנייד כשאני מתייבש במשמרת. והעיקר שלא ייכנס בי איזה טיל כזה. אני על ג'וימקס בשבתות. ונראה לי אני מחליף למקסים שניהם הזרקה. שיהיה לך בהצלחה.

 5. ואני תמיד חשבתי שאופנועים קשורים ל"זן ואומנות אחזקת….."
  יצאתי טמבל לא?

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל