fbpx

מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
פאנטיק קוביה 3 מתחת לתפריט
אודי דגן מתחת לתפריט
זונטס מתחת לשורת לוגו – אמצע 1
מטרו באנר שמאל הכי עליון
cristalino קובית צד xi
מידלנד שחורי 140 על 70
עופר אבניר קוביה שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
מוטוטאץ דקר
תמוז
סטפן
אודי דגן 140 על 70
voge מוטו24 באנר
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

14.6 כ"ס – ירושלים-דלהי-ירושלים

14.6 כ"ס – ירושלים-דלהי-ירושלים

צח כנען

צילום: יצרן

יוני 1998, המונדיאל בצרפת. 32 נבחרות בשמונה בתים. קיץ. נעים. מחבר את הדיסקמן ורוכב למרפסת של חברי התנין לצפות או יותר נכון לצרוח במקומות הנכונים בחצי הגמר. התנין ברזיל ואני כתום, הולנדי. שנינו מתנגדים בתוקף להארכה. אבל בחצי הדרך כבר מבינים שזה ייסתיים בפנדלים. קלייברט, ואן-ניסטלרוי, דה-בור, ויקירי בהגנה שאותו אני מאוד אוהב  רק בגלל ששמו קורע אותי מצחוק: יאפ סטאם. בלם-בלם אבל נותן בראש ולא סתם. ניחשנו נכון – פנדלים. התנין מזיל דמעות אושר תניניות על הנצחון. ואני מתגרה בו בבקבוק היינקן סמלי. מתחילים להריח את עלי השיבה בקנקן התה. אלו העלים הירוקים היחידים שאנחנו אוהבים. וכן מריחים כבר את הצרפתים מתקלחים וחופפים שיער בחדר ההלבשה, בנצחונם בגמר, לקראת נסיעת הדאווין על גג האוטובוס בשאנז אליזה.

התנין הביא עמו מהודו משחק כדורגל קצת שונה בשם קאראם – קורעים אחד את השני על לוח העץ הרבוע ואת האצבע המשולשת ששמה אמה. נפתח הלילה עם שיחת אופנוענים, איך לא?! הרי אוקלידס המתמטיקאי ואיה החמור חונים מטר מאיתנו, מקררים רדיאטור וישנים.

שנה לפני כן התנין טס להסתפר כהרגלו על גדת הגנגס ובהגיעו לדלהי ורכש את הרויאל אנפילד בולט 350, הריח את האוויר המחניק בכרך הענק והחליט לצאת לכיוון צפון. הוא השאיר אצל המוכר 1000$
 וגילה שרשיון בינ"ל מספיק. מחיר הביטוח והחארטה זה כבר בקשיש והמחיר, כמובן, נזיל. בכל מקרה, כדי לא לפספס את הנוף הוא אירגן טסט רשמי ורשיון רכב. ההשקעה תחזיר את עצמה כשיימכור אותו כשיגיע לעיר גדולה ומסריחה אחרת, אם לא יישתנו התוכניות במהלך הנסיעה. הוא מילא ג'ריקן בנזין במכולת מחבית שמוזגת לבקבוקי קולה ישנים. 18 רופי לליטר, כחצי שקל (הלוא מחיר הדלק במעצמה הגרעינית כה "יקר" כי אין לה דלק משלה) והתניע.

הוא התיישב על האנפילד. פחד נפשות! רגלית ההילוכים בצד ימין ולא מעלים עם הרגל אלא מורידים והברקס ממוקם לו משמאל. לפחות ידית הקלאצ' במקום מוכר. השמועות אכן הוכיחו עצמן כנכונות, הבולט בנוי מראש לחסכון: 30-40 ק"מ לליטר ולאורך הכבישים, גם בחורים נידחים, יש "מוסכים" בשפע. מסמר עצבני בגלגל והתנין מגלה פנצ'ר. שטויות, כמה מטבעות, פנימית +עבודה, עשרה שקלים ובהזדמנות הראשונה גם שדרוג הצופר לרעם מתגלגל כמו ביציע של אוהדים חוליגנים במיוחד. בלילות הוא פגש בגסטהאוסים חבורות רוכבים מארצנו עם גב תפוס. היו שם דיבורים על כך שבטיול הבא כבר יהיה דגם אמין מאוד עם הזרקה ובלם דיסק, אך עם כיוון הצתה בעייתי, שמו הת'אנדרבירד (ציפור הרעם). כהרגלו, התעורר התנין עם הנץ החמה לצ'אפאטי וצ'אי. הוא הביט לכיוון הכביש וראה מאות הונדה הירו, באג'אז 250, טונות של LML (שזו הווספה ההודית), ריקשות צבעוניות הנגררות על-ידי אנשים קשי יום, עניים ויחפים וכל דגמי מכוניות המארוטי, שהיא הרפליקה לסוזוקי המוכר לנו.

נוסע, עוצר, נוסע, עוצר, במשך חודשים. והופ… רכס הרי ההימאליה בבום מסנוור מול הפנים. הוא מסתגל לאיטו לאוויר הדליל וקובע את מושבו לתקופה בלתי מוגבלת בגן-העדן קינאו, סמוך לעמק לאהול ונהר הספיטי. שוד ושבר: התושבים משוחחים בשפה המיוחדת רק להם בחבל הארץ הזה שנקרא הימאצ'ל פאראדש. גג העולם, 4,000 מטר, יערות שופעים, מקדשים ומנזרים בודהיסטים. כאידיאליסט מטבעו הוא קופץ בקטנה לגבול טיבט, רק כדיי לארגן לי מדבקה לאופנוע FREE TIBET. חולה על מדבקות ועליך, תנין.

שנים לפני שהאוסטרים התחילו להרכיב שם את אופנועי השטח הקטלניים כבר היו דיבורים על הרכבת הב.מ.וו F650 בשכונה ליד והסיפורים בלילות מספקים מידע על הולדת האנפילד באנגליה בשנת 1893 כחברה ליצור אופנים שהשיקה בשנת 1912 את הדגם הראשון בנפח 180 סמ"ק. וכן העובדה שהשנה יוצרו בכמה מפעלים מקומיים מעל 700,000 יחידות. בשאיפה הודית למספר עגול וחביב – מיליון.

אינטרנט עדיין לא היה קיים אז וגם אם היה קיים, ספק אם היה מתפקד בין ההרים. מתוך געגוע להורים הירושלמים התקשר לברך בשנה טובה והם הציעו להפגש בדלהי. מתישהו. הוא הסכים ברצון והחל את דרכו חזרה דרך דראמסלה, מנאלי ורישיקש. התנין מכר את האופנוע ואפילו ברווח קטן שאיפשר לו לישון במיטת בית-מלון וארוחת בוקר מלכותית. עד כדי כך מלכותית שהריצה אותו מיידית לשירותים ומשם לבית החולים. בעוד כמה שעות ההורים נוחתים בשדה התעופה. אז מה? הוא אחז בידו בעמוד האינפוזיה יצא את דלת בית החולים ושם פעמיו לפגישה המשפחתית. נו נו, לכזאת קבלת פנים דרמטית הם לא ציפו. או אולי כן.
תנין,תכין את קנקן התה ל13
ביוני 2014, הפעם זה משחק ביתי לחלוטין – בברזיל. 

האנפילד של הבאבא יורד מההר סוף סוף- מתוך הסרט משהו טוטאלי:

תודות לגור בנטביץ'- תסריטאי, במאי ומפיק הסרט משהו טוטאלי.

עוד ב-14.6 כ"ס:

הכל נשאר במשפחה

קפה ועיתון על הבוקר

דיבורים על המדרכה

אהבה מהסרטים

" הוא התיישב על האנפילד, פחד נפשות! רגלית ההילוכים בצד ימין ולא מעלים עם הרגל, אלא מורידים והברקס ממוקם לו משמאל. לפחות ידית הקלאצ' במקום מוכר. השמועות אכן הוכיחו עצמן כנכונות, הבולט בנוי מראש לחסכון: 30-40 ק"מ לליטר ולאורך הכבישים, גם בחורים נידחים, יש "מוסכים" בשפע. מסמר עצבני בגלגל והתנין מגלה פנצ'ר. "

27 תגובות ל 14.6 כ"ס – ירושלים-דלהי-ירושלים

 1. לדעתי זה המקום לומר שיש כיף לקרוא דברים שונים ממבחני דרכים וחדשות. כל פעם כיף לבקר פה.

 2. היה כיף עם הקפה להעביר את הסרטון ולהזכן בסרט הגזור הזה.

 3. ממש כמו בסרטון – ככה זה שמה. מגעגע אבל היום אני בעולם אחר עם ילדים וזה לא נראה שאני חוזר לשם.

 4. זה לא נכון ? דרך סוכנות משנה ? לא נורא.. עדיף יפני

 5. בסגנון חוכמת הבייגלה וכו'. הבורקסים של שמות ה2000
  חזק.

 6. וואלה צחי …. — אתה תנין !!
  אחלה כתבה ואחלה סרטון !!

 7. אין על הודו….אני עדיין מחביא בבית פטריות מאימא שלי…..היא עוד תיקח לי אותן….

 8. מה פתאום אני סחי בסחי…..
  איזה נופים ואזו אווירה בסרט. מדהים.העלת נשכחות…אחלה כתבה אחי.

 9. תודה- אתה כותב חמוד מאוד. כולל כל הסיפורים והטיפים הקטנים המדוייקים להחריד ולהצחיק.רכיבה על אנפילד בתל-אביב- היא לא כמו בהודו. וביחוד לא כמו בצפון. ואכן…גן עדן. בהצלחה בהצלחה. מאוד ריגשת אותי. תודה.

 10. קראתי על היבואן הרבה לכלוכים. בכל מקרה הטור הזה מתאים בול לעיתוי של הפסקת מכירת האנפילד בארץ- בפעם השנייה. שמעתי שיש מקום בת"א- שכן דואג לחלקי חילוף לאלו שכבר נמכרו. היה ברור מראש שזה לא ילך- כמה אנשים מחפשים רטרו מודרני? כמובן שיש כאלו, אבל לא הרבה. מה גם שהוא נמכר כחדש סביב ה30000 ש"ח- שזה די יקר- וערך המשומשים- אם בכלל יצליחו להימכר: יהיה ברצפה. וראיתי אותו גם באירופה, לא רק בהודו. בכל זאת- מורשת בריטית.

 11. איך הבאת בקטע של שתי דקות: אוטובוס שמחליף צמיג, ילדים משתינים, שלוש פרות. והשיא: מפל שוצף בסיבוב. אין עליך. מקווה שהכתף של זהר החלימה. ואתה לא עובד יותר כשומר בבניין המעבדה של הטוטאל לאב.

 12. חולה עלייך "העוזרת האישית" עם הפוני.

 13. יו נו. יו אר דוינג הצפצוף של בית"ר: נא נא . נא נא נא.

 14. חפשו את השיר ממשהו טוטאלי: fragments of life- roy vedas
  ותמריאו גבוה.

 15. בלי להיות בהודו ובלי להיות חובבת אופנועים נהנתי מכל שניית קריאה, כאילו אני שם .כל הכבוד צח

 16. מדהים עושה חשק לעזוב הכל ולהיות במקום

 17. הזיכרון שלך זה משהו פנומנל.
  באנגלית אומרים "ברינג איט און" תמשיך להמטיר עלינו פנינים

 18. כשאמא שלי עמדה ללדת, הסיע אותה אבי על אופנוע עם סירה לביה"ח- ובחזרה. לא אשכח את היום הזה.

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל