fbpx

מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

voge מוטו24 רביעי מתחת לתפריט
קאברג שחורי 205 על 35
cristalino מתחת לתפריט xi
זונטס מתחת לשורת לוגו – אמצע 1
cristalino קובית צד xi
מטרו באנר שמאל הכי עליון
אלבר טריומף קוביה עליון
אישימוטו באנר קוביה שמאל
מוטוטאץ דקר
מידלנד שחורי 140 על 70
תמוז
עופר אבניר קוביה שמאל
סטפן
אודי דגן 140 על 70
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
voge מוטו24 באנר

14.6 כ"ס – להוסיף צבע לחיים

14.6 כ"ס – להוסיף צבע לחיים

צח כנען

הגעתי למסקנה שתכונת הפדנטיות היא מולדת ולא נרכשת. מדי פעם, כשאני פנוי בראש ונחה עליי המוזה, אני מביט בקטנוע ומהרהר: אולי יתאים לו צבע קצת אחר. כל חיי אהבתי אפור ובשנים האחרונות אני בטורקיז. בכל פעם שמתחשק לי לשבת על איזה תותח על רב סמ"קים אני ניגש לסוכנות מכירה, יושב, משחק אותה מבין. מציץ הצידה אל דגם זהה לשלי, רק בצבע אחר ומעט אוכל את הלב למה בחרתי את שלי ולא את היפיוף השוויצר שמולי.
כשהיה ברשותי ק.ט.מ EXC  שכולו פלסטיקה לא התביישתי וללא כל מעצור שיניתי לו את הצבע בעוד ועוד שכבות ספריי. לפעמים בציעה תואמת לגרסת הדאקאר, לפעמים כדגמי ה-SIX DAYS, כשהכתום היה עובר טרנספורמציות תכופות מקלמנטינה, לתפוז, לפפריקה חריפה. הכל נעשה ברבע שעה של עבודה. לא מפרק כנפיים, רק מדביק קצת נייר דבק ואודרוב, לרסס. תמיד הדהד במוחי לשווא המשפט: "כל המוסיף גורע". צריך גם לדעת מתי להפסיק ולאזוק את עצמך.

מכיוון שימי הספריי העליזים מאחורי החלטתי לבדוק את עניין צביעת האופנועים, כששאלת המפתח היא: לצבוע לבד או במוסך לפחחות וצבע? את ביקור הפנטזיה ערכתי במוסך מורשה לפחחות וצבע. התהליך במוסך כולל: פירוק, פחחות, הכנה לצבע, התאמת הצבע, התאמת רמת הצביעה והצביעה עצמה שמתבצעת בתנור. חדר התנור הוא לא כמו בפיצריות, אלא חדר אטום בשטח שיכול להכיל מכונית המוקף גופי חימום מכל הכיוונים ומאווררי ונטה חזקים השואבים  ומנדפים כלפי חוץ את חלקיקי הצבע. ייבוש סופי של הצביעה אורך כשעה וחצי בערך.
המפתח לצביעה איכותית עובר שלב ההכנה שהוא הקריטי. עוברים על כל שריטה ודפיקה, מיישרים את הפח, מלטשים באמצעות ניירות לטש בצפיפות משתנה ומתיזים צבע יסוד- פריימר עליו ייתפס הצבע הסופי הנבחר. אחרי ההכנה מתקבל נגמ"ש מצרי מוסווה המכוסה שכבות נייר וכתמי תיקונים וצבע היסוד. גוון הצבע נרקם מתערובת ממוחשבת לפי הגדרת היצרן, אלא אם כן אנחנו בסדנה של אורנג' קאונטי, שם מעדיפים צביעת איר בראש תלת מימדית מהסרטים.

מי שמעונין לצבוע בעצמו את יקירו יצטרך לערוך את שלב השיוף וההכנה בעצמו ולאחר מכן למרוח חומר המילוי לשריטות. כדי לבצע את מלאכת הצביעה תאלצו לרכוש קומפרסור קטן, שמחירו מתחיל ב-700 ש"ח, אליו מצטרף אקדח הצבע, הפיסטולט, הכולל מיכל קטן ודיזה זעירה השולטת בשפריץ שמחירם מתחיל ב-150 ש"ח. כל התהליך מכונה איירלס ופספסתם בטעות נקודה מתחילה ההסתבכות עם הטינר המסריח. אם נשארות לכם שאריות, אתם מוזמנים לסמן את ספי-המדרכה, שער הגינה, או לשדרג את פרוות הכלב, חלילה וחס.
חשוב מאוד שהטקס ייערך במקום סגור ויבש ללא לחות, ללא גרגר אבק או שבב לכלוך. בהחלט מומלץ לתרגל את השימוש הנכון והמתאים במרסס לפני שמתחילים על אמת. אם ערקתם מהצבא האדום לבלו-נייבי, תאלצו לגשת למשרד הרישוי ולרשום ברישיון הרכב את הצבע החדש. לנו רוכבי הדו-גלגלי אין פגושים בינתיים, אך אם יקירנו בצבע שחור יש לקחת בחשבון שהשחור דוהה מעט יותר מצבעים אחרים. אבל בשנים האחרונות נמצא גם לזה פתרון בדמות עירוב הצבע בחומר המסנן את קרני-השמש.

בסופו של דבר הפער הכספי בין צביעה עצמאית לבין צביעה מקום מקצועי די מועט. לכן אם אתם לא בעלי ידי זהב, שילוב של מקגייור ודודו מהום סנטר, מוטב שתסתובבו לרחרח עם קצת מסכת הגנה, לקבל הצעות מחיר. להצטייד בקופסת סיגריות מלאה, למזוג כוס קפה ולהמתין בשמש לתוצאת האייקון החדש המיוחל. לפעמים פשוט לא כדאי ללכלך את אצבעות.

9 תגובות ל 14.6 כ"ס – להוסיף צבע לחיים

  1. כבר שכחת מה שלימדתי אותך: צביעה אלקטרוסטאטית: השרייה באמבט מים עם אלקטרודות- מעבר יונים בין הקטבים. ושכחת גם לציין שבעבר היו מרטיבים את רצפת חדר הצביעה- שתקלוט את החלקיקים. אך מכיוון שנדרשים תנאי יובש מקסימלי מושם הדגש על מפוחים וונטות מנדפות חזקות במיוחד. בהצלחה.

  2. מערבבים עם השחור (מט) 30% לקה מט משי – זה הופך את הצבע לעמיד הרבה יותר וטיפ טיפה מבריק יותר (אחרי אין ספור נסיונות ) …

  3. אני תמיד בעד ללכת למומחה, לשלם ולקבל את ה THE BEST לכלי שלי.

  4. קיים חדר צביעה המצוייד במפל קיר מים שתפקידו לספוח את חלקיקי הצבע שמתפזרים באויר בדרך כלל כפינת צביעה באולם גדול

  5. תודה לנציגנו בעיר הקודש הצבעונית הגיב:

    כידוע- אין אף מוסך בירושלים לצביעת אופנועים ולכן ירושלמים יקרים…ביום כיפור הבא- תתכננו להקיש בגוגל: motorcycle paintigs או mot…. helmets paintings תהיו עסוקים, כשברקע MTV וימחלו לכם על כל החטאים אוטומטית.

  6. זה יותא 20 אחוז פחות יפה, אבל יש כיף בעשיה, ועם הזמן משתפרים. בכלל להעשיר את הידע ולעשות משהו מעבר לשבת היום מול המסך ולקטר זה תמיד יותר בריא

  7. כולם שכחו את הרומנטיקה ואתה עוד זוכר, לא אשכח את האושר על פניך בכל יום שהכלי שלך שינה את צבעו וזה בדיוק העניין היה אז באותם הימים, להוסיף צבע לחיים.ורק מי שצבע כ 50 פעם לבדו יכול להבין את המשמעות האמיתית של החויה. ומי שרוצה תנאי מעבדה, בכיף.רק שלא ינסו להסיר את הרומנטיקה שבחיבור הטבורי לכלי שלנו ואת חיוכנו הרחב כשהוא משנה את צבעו – דרסטי

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל