מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מונדיאל MENU
אינסטגרם
הווסקוורנה באנר שמאל
עופר אבניר קוביה שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
קונה אופנוע
rok-straps רצועות קשירה 140
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
אישימוטו באנר קוביה שמאל
לרט
תמוז
פרפקט קוביה שמאל
לרט
סטפן
ברקום שמאל
מתלה לקסדה
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
הארלי שמאל
מונדיאל קוביה
HJC

פולקסווגן מתכוננת לייצור חשמלי המוני

פולקסווגן מתכוננת לייצור חשמלי המוני

אביעד רייס

צילום: יצרן

קבוצת פולקסווגן תרכוש בקרוב 20% שליטה בחברת Guoxuan הסינית שמייצרת סוללות לכלי רכב חשמליים. הרכישה סוכמה כבר כנראה בין שתי החברות, ועתה מחכים לאישור הסופי מהרגולוציה הסינית. החברה הסינית מוערכת בשווי שוק של כ-2.8 מיליארד דולר, כך ש-20% ממנה שווים כ-560 מיליון דולר. 

ה-ID.3 – גולף חשמלית עם טווח של 550 ק"מ

בקבוצת פולקסווגן כבר הודיעו לא מזמן שהתוכנית שלהם היא לייצר כ-28 מיליון רכבים חשמליים עד שנת 2028, כשבשנת 2025 פסי הייצור של רכבים אלו אמורים לעבוד בתפוקה של 3 מיליון רכבים לשנה. מתוך ה-3 מיליון האלו, לא פחות מ-1.5 מיליון רכבים אמורים להימכר בסין בלבד – רכבים שייצורם יהיה בעיר חפיי, שם ממוקמת חברת Guoxuan ושם נמצאים גם המפעלים בהם בונה פולקסווגן רכבים בשיתוף פעולה עם יצרנית הרכבים הסינית JAC MOTOR.

ההצהרות של פולקסווגן על כמויות כלי הרכב החשמליים שהיא מתכוונת לייצור מסתדרות טוב עם המידע על הרכישה המתקרבת, כאשר יותר ויותר יצרניות רכב גדולות מנסות לשים את ידיהן על חברות דוגמת Guoxuan, מה שיבטיח למותגים הגדולים אספקה של רכיבים חשמליים חיוניים כאשר אלו הופכים להיות משאב מבוקש ממש כמו נפט גולמי שמשמש לייצור דלקים למנועי בעירה פנימית. העולם משתנה לנגד עינינו. 

ה-VW ID Buzz, ה-Bus המיתולוגי בגרסה חשמלית

הרכישה של מניות גדולות ולמעשה סוג של שותפות ב-Guoxuan, תבטיח לפולקסווגן לא רק אספקה מובטחת של סוללות, אלא גם את האפשרות לקבל אותן במחיר זול יותר ובכך לצמצם את עלויות הרכבים – מהלך חכם כשאתה מתכנן למכור מיליוני כלי רכב חשמליים בתוך זמן לא ארוך במיוחד. 

משתי החברות עדיין לא התקבל אישור רשמי בדבר העסקה. 

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל