fbpx

מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
פאנטיק קוביה 3 מתחת לתפריט
דוקאטי מתחת לתפריט – אמצע 2
זונטס מתחת לשורת לוגו – אמצע 1
מטרו באנר שמאל הכי עליון
סטפן
עופר אבניר קוביה שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
מוטוטאץ דקר
לרט
תמוז
אישימוטו באנר קוביה שמאל
לרט
MV קוביה
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC

ברוכים הבאים למועדון – Abyss Ghosts IL

ברוכים הבאים למועדון – Abyss Ghosts IL

מיס הילה

צילום: מיס הילה

לפני כחודש סיפרנו לכם על מועדון הבורגמנים הישראלי, מועדון רוכבים מהגדולים והמפותחים בארץ. למועדון כמו מועדון הבורגמנים מבוסס על אנשים אוהבי רכיבה עם נאמנות למותג מסחרי וגיבוי מבורך של יבואן אבל ישנם גם מועדונים בעלי תפיסה מעט שונה. כזה הוא מועדון Abyss Ghosts MC Israel שמביא עימו  משובת נעורים ורוח אופנוענות בניחוח של חו"ל.

בשנת 2001 הקים בחור בשם בוגי עם עוד 5 חברים מועדון אופנועני קאסטום בשם Abyss Ghosts MC Israel  l, ממש כמו באמריקה. למה להקים מועדון? ישנן כמה סיבות. הראשונה שבהן היא להעלות את רמת הרוכבים והרכיבה בארץ. שנית, זה כמו משפחה. לקח להם זמן, אבל החבורה הזו בנתה מקום עם קשרים מדהימים, הרבה יותר מחברות. עשר שנים אחרי והמועדון מונה כבר עשרות חברים. סלין, שר ההסברה, מסביר לי שהם לא נוקבים במספרים. ממה שאני רואה לאחר מכן אז בהחלט מדובר על מועדון לא קטן בכלל. ממה עשוי ההון האנושי שמרכיב את המועדון? מהכל. מתחיל מנהג משאית ועד מהנדס בכיר וכולל מהנדסי חשמל, עובד בית דפוס, ארט-דירקטור בחברת פרסום, מתכנתים, מנהל מוסך מכוניות, תכשיטן, כלכלן, חייל בקבע ועוד. הגילאים שלהם נעים בין 23 ל-38 והיום כולם גרים במרכז ודרום השרון. בהתחלה אנשים במועדון התפרסו מבאר שבע ועד חיפה, אבל אט אט כולם התקרבו למרכז, כדי להיות קרובים לשאר אנשי המועדון ולקלאב האוס. הקלאב האוס הוא מחסן באזור התעשייה פ"ת שהחבר'ה בנו ידיהם שיפצו את המקום והפכו אותו למועדון/פאב מדליק (בארה"ב אפשר למצוא הרבה כאלה בכל מיני עיירות נידחות). חצי מבנה הוא פאב וחצי הוא מוסךחדר עבודה בו חברי המועדון מתקנים, משפצים ומשפרים את הכלים של עצמם. בתקופת הבניה כולם היו נפגשים בערבים ובסופי שבוע, מורידים את בגדי היום-יום, לובשים סרבלים ומתחילים לערבב מלט. אחת החוויות הכי מגבשות שהייתה לכולם זו חווית הבניה הזו. חודשיים של קריעת תחת הניבו אחלה מקום.

אז איך עובד תהליך הקבלה למועדון? ישנם שני שלבים:
Hang Around – אתה מתחיל להסתובב עם המועדון, כמו כל אחד אחר. יש אנשים שנשארים בנקודה הזו לנצח ולא מעניין אותם להצטרף למועדון כחברים, הם רק רוצים להיות בסביבה.

Prospect – סוג של טירון. זה לא שהוא השפוט של כולם, אלא זה פשוט מישהו שהגיש בקשה שהוא רוצה להצטרף למועדון. אם חצי מהחברים הצביעו שהם מוכנים לקבל אותו לתקופת ניסיון, אז הוא מקבל טלאי חלקי של המועדון (כתוב רק Abyss Ghosts ו-MC, אבל בלי הלוגו של המועדון) והוא מסתובב איתם כחלק מהמועדון עם זכויות מוגבלות (אי אפשר להצביע בהצבעות, למשל). תקופת הפרוספקט לוקחת לפחות שנה. יש אנשים שזה לקח להם אפילו 3 שנים. לאחר תקופה של כשנה הפרוספקט עולה להצבעה, בה מחליטים אם הוא מצטרף למועדון. הבחירה חייבת להיות פה אחד. אם התקבלת – יש טקס קבלה חגיגי ואתה הופך להיות חבר מועדון מן המניין.

בכלל, למועדון יש תקנון והם מקפידים לעמוד בכל החוקים. למשל, אם יש ערב גדול שמזמינים אנשים מבחוץ, אז לחברי המועדון מופעל "חוק היובש" ואסור להם לשתות אלכוהול. יש הצבעות אחת לחודש, היררכיה קבועה ועוד. חוק נוסף הוא שחובה לרכב עם הווסט שלהם מספר לי סלין ואז הוא מוסיף מתחת לשפם שגם אם זה לא היה חוק, לא היה מישהו מהם שלא היה רוצה לרכב בלי הווסט, הרי זו גאווה!
אנשי המפתח במועדון הם (אגב,  כמעט לכל החברים יש כינויים בהם הם משתמשים גם מחוץ למועדון):

נשיא: אנטיפריז
סגן: אליאן
קצין ביטחון ובטיחות: ביל
גזבר: רג'בסקי
שר ההסברה בעברית: סלין
שר ההסברה ברוסית: טנקיסט

מעבר לכך, כל אחד תורם מכישוריו; החשמלאים חיווטו את כל הקלאב האוס, איש הדפוס מדפיס את הפלאיירים, מדבקות ועוד, ארט-דירקטור מעצב את מה שצריך וספילברג מייצר להם את הווסטים ותיקי העור (אפשר למצוא אותו בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/189816257749069/)

אז מה עושים במועדון?
ראשית, בכל יום חמישי יש מפגש. אין הברזות, השתמטויות ותירוצים. את האמת, למה להם לא לרצות לבוא? הרי אלו החברים הכי טובים שלהם ולפי מה שראיתי זה יותר ממשפחה, ואיתם הם עושים את מה שהם הכי אוהבים.
שנית, יש להם פעילויות ששברו לי את הסטיגמה לגמרי. מה זה שברו לי את הסטיגמה? היה צריך לגרד לי את הלסת מהרצפה. למשל: ב-9 במאי, יום הניצחון של הצבא הרוסי על הנאצים (והיומולדת שלי, סתם שתדעו), הם מביאים להקות ששרות ברוסית ויידיש לבתי-אבות של ווטרנים רוסים וניצולי שואה וחוגגים איתם.
אחת לחודשים הם עושים מכירה של חלפים. הם פותחים איזור שלם, מכינים את כל התשתית ואנשים מביאים את החלפים שלהם וקונים או מוכרים בכמה שהם רוצים. הם אפילו הקימו אתר להחלפות או מכירה ואפשר לפרסם בו בחינם: www.halakim.co.il
במסגרת אירוע Ride to Work העולמי הם עומדים בצמתים ומחלקים חומר הסברה לנהגים, שידעו מה זה עולם האופנועים. הם גם הקימו ומתחזקים את האתר הישראלי של התנועה העולמית: http://ridetowork.co.il/

בתקופה החמה בשדרות הם עלו על האופנועים ונסעו לעודד את אנשי העיר. סלין מספר שככל שהם התקרבו לעיר הכביש התרוקן לגמרי בצד שלהם ואילו הנתיב היוצא מהעיר היה סואן. כשהם נכנסו לעיר הם גילו עיר ריקה. כלב לא היה ברחובות. הם החלו להאט ואנשים ששמעו את רעם המנועים יצאו החוצה. הילדים קיבלו סיבובים על האופנועים והמבוגרים קיבלו אורחים מרעננים ומלא תמונות חדשות. המטרה היתה לעודד אותם ולהראות להם שהם חלק מהמדינה שלנו. על אף שהמועדון הוא לא פוליטי, הוא דוגל ותומך בפעולות פטריוטיות וצדקה.
התמונה שעולה לי בראש כל זמן השיחה עם 
סלין היא של Hell’s Angels. טוב, הם באמת כאלה.
מעבר לפילנטרופיה, המועדון גם עסוק בכיף. לפחות אחת לחודש הם מארגנים טיול, בסוף החורף יש להם Desert Run שזה טיול מיוחד לכל האנשים שתיקנו את האופנועים שלהם במשך החורף והם רוצים לבדוק אותו ברכיבה ארוכה, אז הם נוסעים ליומיים-שלושה לצפון הנגב (המדבר הקרוב, יחסית). הם חוזרים מהטיול הזה, מסדרים את מה שצריך באופנועים ואז הם יורדים לאילת לשבוע. מדי פעם הם טסים לטיולי אופנועים לחו"ל. הם היו כבר במערב ובמזרח אירופה, צפון אמריקה והשבוע המועדון טס לדרום רוסיה לכמה שבועות, לטיול אופנועים באזור הים השחור.

סלין מספר לי על הרכיבות שלהם, כמה שהן מסודרות שזה נשמע כמו מסרט (בינינו, איך שרואים את המועדון, זה הפרצוף שלו). הם נוסעים במבנה קבוע, כשלכל אחד יש את המקום שלו. אף אחד לא עוקף את השני וכולם עוקפים בדבוקה רכבים, כמו משאית גדולה. תכל'ס, כך רכבים לא יכולים להיכנס ביניהם וזה הרבה יותר בטוח.
באירוע האחרון שלהם חגגה החבורה 10 שנים להולדת המועדון והשיקו בירה על שמם: Red & Black או RnB. בירה מעולה ביצור עצמי שמכין גבי מ-Gabi Beer, שפגש אותם במקרה והחליט ליצר על שמם בירה לבייקרים. זו הבירה הראשונה בארץ שמיוצרת על שם מועדון אופנועים (יש בירה על שם טל שביט, אבל לא על-שם מועדון).

 לגלריה של אירוע השקת בירה של המועדון Red 'n' Black

13 תגובות ל ברוכים הבאים למועדון – Abyss Ghosts IL

 1. מועדון של רוסים/גויים/סנובים,חברה עם אף בשמיים,צלב על הצוואר וגם שמעתי שהם שתינקרים של המשטרה.

 2. מכיר אותם שנים. חיפשו תמיד חברים חדשים למועדון. בסה"כ המפגשים שלהם מאוד מאוד שקטים ומשעמים. כולם מדברים רוסית אז זה כבר בכלל משעמם. אבל בסה"כ…. יצרו לעצמם אחלה פינה כמו בחו"ל. מקווה בשבילם שיתקלמו טוב יותר בארץ וירכבו עם כל הארליסטים. אצלינו החבר"ה הרוסים הם כבר ישראלים אמיתיים.

 3. תגובה מנותקת מהמציאות.
  החברים לא נראים רוסים ורחוקים מלהיות חנונים. רובם שירתו כאן בצבא, חלקם ביחידות קרביות. רוכבים על אופנועים במהלך כל השנה. להתקבל למועדון לא קל בכלל, מתקבל רק מי שעבר תקופת ניסיון ארוכה.

 4. קיבלתם הערות וביקורת בונה. הם ציטוט שלך- "לא ניראים רוסים"! כולכם שם רוסים. תראה אפילו את רשימת התפקידים שלכם זה לא שמות של מרוקאים. דבר שני אנחנו נלחמנו במלחמות ישראל עוד לפני שעליתם לארץ. קנס לפרופרציות ילד. חוץ מזה- מאחל לכל המועדון שלכם המון הצלחה וגם אני מקווה שתתאקלמו יותר בחברה הישראלית. שנה טובה.

 5. אין לי קשר למועדון אבל שתי הערות לתגובה שלך:
  רק שתיים משישה הכינויים של חברי המועדון שרשומים שם קשורים לשפה הרוסית)
  אני לא מכיר כל כך את חברי המועדון הזה אז קשה לי להגיד עד כמה כל אחד מהם התאקלם בישראל אבל אני בטוח שרובם אם לא כולם התאקלמו מצוין. אם אתה נולדת בארץ אז אני בטוח שההורים או ההורים של ההורים שלך כן עולים, רוב היהודים במדינה שלנו הם עולים מכל מיני דורות. אז אם הסבא שלי לא היה בפלמ"ח אלא בצבא האדום אני מבטיח לך שהוא תרם לא פחות לחירות העם היהודי.
  זה לא נורא בכלל שהמועדון מורכב כנראה מ"רוסים" מה שמצער זה שאין (לפחות אני לא מכיר) כזה מועדון MC בארץ שמורכבים מישראלים צברים. גם בארה"ב יש מועדונים של מקסיקנים, כושים, רוסים, אינדיאנים, אלכוהוליסטים ומי לא וזה בכלל לא בגלל שהם "לא התאקלמו מספיק", MC זה מועדון של חברים. אז אולי דווקא החברה הישראלית צריכה להתאקלם יותר טוב עם תנועות האופנוענים השונות. בשאר העולם להיות חבר במועדון MC מכובד יותר מסתם "לרכב עם כל ההארליסטים", זה כמו שתגיד לשומאכר "תיסע בכביש עם כל הנהגים", עם כל הכבוד להארליסטים כמובן..

 6. אתר של המועדון לא נפתח
  אתר מכירות בבנייה
  על מה מדובר?

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל