מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

דיאלים 204 על 35
ברקום
דיאלים 204 על 35
בנלי שורת MENU
קונה אופנוע
טריומף קוביה
הווסקוורנה באנר שמאל
עופר אבניר קוביה שמאל
הארלי שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
ברקום שמאל
בנלי שמאל עליון
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
סטפן
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
אישימוטו באנר קוביה שמאל
תמוז
לרט
לרט
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

העולם על פי טורו

העולם על פי טורו

טל שביט


ביקור בחנות "טורו" החדשה, על פינת רחובות הסדנא והרצל בדרום תל-אביב, מעלה בך תחושה קלה של מציאות אלטרנטיבית, כניסה לבועה נעימה ומוצפת ניחוחות עור שהיא בהחלט קפיצה קטנה לחו"ל, ורגשות מעורבים – שילוב של "כל הכבוד" ו"על מה לעזאזל הם חשבו". לא בכל יום נפתחת בישראל חנות כה מושקעת שיעודה המרכזי והעיקרי ביגוד אופנוענים – ללא אף מותג-תוית זול באופק. וזאת בשוק שבו נמכרים בקושי 1,000 אופנועים בשנה, במדינת ישראל החמה שבה לא קל לשכנע את ציבור בעלי הדו"ג בכלל להשתמש בציוד מגן יעודי, שמוצפת בציוד זול מהמזרח ועם מודעות גדלה והולכת של הרוכבים לאופציות הקורצות והסופר-זולות שעומדות לרשותם בחו"ל דרך האינטרנט.

טורו מאגדת בתוכה את מותגי תעשיות מאדיף – ארלן נס, בריק ומאדיף – וכן את מותג ביגוד-השטח אוניל (O'NEAL, לא לבלבל עם מותג הגלישה והפנאי O'Neill) ואת קסדות Vemar. בחנות לא תמצאו מוצרים אחרים – לא גלגלי-שיניים, לא ידיות כידון, לא פנימיות, וכאמור, לא מותגים זולים שיוכלו להוות אלטרנטיבה לרוכב קשה-היום ונטול הכיס העמוק. בהמשך, אגב, מתוכננים עוד מותגים, אף אחד מהם לא פחות מאמצע-ומעלה לעבר הפרימיום. האם באמת אפשר לבנות ביזנס בר-קיימא על בסיס אליטיסטי שכזה? בישראל?

לאתר טורו ישראל

משה רוקח, מנכ"ל/בעלים משותף ב"טורו" יחד עם רועי אלטרץ, לא חושש. מבחוץ ההשקעה במיזם החדש מעלה סימני שאלה (בכמה חנויות ציוד שאתם מכירים תלויות חליפות-אחרי-תאונה של רוכבי מוטוGP פעילים?) וההשקה השאפתנית נראית אולי גרנדיוזית ללא הצדקה: לאירועי הפתיחה הובא ארצה רוכב הסופרבייק רובן צ'אוס, לא פחות, רוכב רב מעללים בעיקר בסופרבייק – עד לאחרונה בקבוצת ב.מ.וו הרשמית לצידו של טרוי קורסר, השנה בקבוצת קסטרול-הונדה הנחשבת (צ'אוס נתמך על-ידי מאדיף ורוכב עם חליפות ארלן נס). אבל עבור רוקח, כל זה מהווה חלק בלתי נפרד מהדרך הנכונה ובעצם היחידה לעשות את הדברים כמו שצריך. "אנחנו יכולים לשנות כאן דרכי חשיבה, ולהתמודד בכבוד מול האינטרנט", אומר רוקח. "יש לנו שפע אוויר לנשימה. אנחנו כאן לטווח הארוך".

ובענין זה, בטווח זריקת אבן מ"טורו" נמצאים כמה ממעוזי הציוד הוותיקים של השוק הדו-גלגלי, כנראה ארבעת הגורמים החזקים ביותר בשוק הביגוד: "אופנועית" במעלה סלמה, "אבנוע" ו"מטרו" בשוקן, ו"אבזריון" בצמוד לעופר-אבניר בהמשך רחוב הסדנא, מקום בו רוקח – שעבד שם שנים ארוכות והיה מנהל מותגי סוזוקי ואפריליה – הוא פרסונה-נון-גרטה שאת שמו הס מלהזכיר שם לאחר שהפך ליריב עסקי. אצל אף אחד מהם לא תמצאו בלעדיות נוסח טורו למותגי-ביגוד בינוניים-עד-פרימיום. ובאותם מקומות, מצקצקים בלשונם הסוחרים למודי-הקרבות ומרימים גבה ספקנית – ואני משתמש כאן בלשון עדינה – לנוכח המיזם החדש של רוקח ואלטרץ. יש גם קצת תקלות-ילדות פה ושם, כמו אתר אינטרנט שעדיין לא מציג מחירים למרות שכך הובטח. קורה.

אבל כמי שיכול להסתובב שעות בחנויות ביגוד אופנועים ולמשש מעילים, כפפות ומגפיים ללא לאות, קשה לכותב שורות אלה שלא לחוש תחושת גאווה-ישראלית קלה כשהוא נכנס לטורו. אולי מדובר בטירוף עסקי, אבל איזה כיף שיש מטורפים כאלו שיכולים לגרום לנו להרגיש פה-ושם כאילו אנחנו משתייכים לקהילה הנורמלית של מדינות בהן אין זה פשע להיות אופנוען. ימים יגידו אם יש לבטחון של רוקח ואלטרץ על מה להשען; חלק מתכנית הפעולה שלהם כולל שיתוף פעולה עם הונדה, כאשר בחמישה סניפי הונדה ברחבי הארץ מוקמים תת-סניפים של טורו. יש לומר כי הבחירה בהונדה, היבואן השלישי בגודלו בישראל בפער עצום משני הגדולים, היא ברירת מחדל; עם מטרו ועופר-אבניר, שמחזיקים יחד בכ-90% מהשוק, שיתוף-פעולה שכזה אינו אפשרי על הסף מאחר ולהן עצמן יש אינטרס עסקי נוגד בשיווק ביגוד רכיבה. מצד שני, יש לטורו שיתוף פעולה אסטרטגי ו"גב רחב מאד" מצידו של מאוריציו גרשטיין, ישראלי לשעבר שהוא הבעלים של תעשיות מאדיף וכנראה מהיצרנים הגדולים בעולם של ביגוד אופנועים. אז גם אנחנו נשתדל להיות אופטימיים, לפרגן לרוקח ולאלטרץ ולאחל להם הצלחה. קל זה לא יהיה.


…כניסה לבועה נעימה ומוצפת ניחוחות עור שהיא בהחלט קפיצה קטנה לחו"ל

גלריה

6 תגובות ל העולם על פי טורו

  1. למה אין מחירים באתר?,
    גם המייל של יצירת הקשר לא מגיע לשום מקום.

  2. אתם באמת מצפים שנבוא עד לחנות או נטלפון בשביל לברר מחירים לכל דגם..?, לא אני לפחות

  3. היום היתי בחנות היחס היה מעולה רציני ואכפתי להבדיל משאר החנויות שרק רוצות למכור מהר ולהעיף מהחנות… קניתי קסדה וזאת רק ההתחלה!

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל