מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מונדיאל MENU
אינסטגרם
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הווסקוורנה באנר שמאל
קונה אופנוע
עופר אבניר קוביה שמאל
ברקום שמאל
סטפן
אישימוטו באנר קוביה שמאל
תמוז
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
לרט
rok-straps רצועות קשירה 140
פרפקט קוביה שמאל
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
הארלי שמאל
HJC
מונדיאל קוביה
מתלה לקסדה

בירה טל"ש – מרימים כוס לזכרו

בירה טל"ש – מרימים כוס לזכרו

מערכת דוגרי

לפני כשבוע נודע לנו על יוזמה  מעניינת להנצחתו של טל שביט. לבחור בשם גל ספיר ממושב אביעזר שעוסק להנאתו בבישול בירה ביתית רקח בירה על שמו ובדמותו של טל. גל מוכר ופעיל בסצנה הדו גלגלית בארץ, רכב בעבר ואף כתב למגזין ריידרס. בבישול הבירה החל גל להתעסק כתחביב לפני כשנה וחצי וכיום מציע את תוצרתו בעיקר בפסטיבלי וירידי אוכל. ביום שישי האחרון הגיע גל עם עוד מספר חברים ורוכבים לבית הוריו של טל שביט שם יכלו לטעום מהבירה שנושאת את שמו. מובאים לפניכם כאן דבריו של גל ספיר שמספר על התהליך של הכנת הבירה לזכרו של טל.

לאתר של Gal's Craft Beer


"שוב פקק" אני ממלמל בזמן שאני תקוע ברכב של העבודה על כביש גהה מיד אחרי מחלף מורשה "כנראה שוב איזו תאונת פגוש לפגוש שכל עמישראל צריך לראות בדיוק מה קרה".
אז זהו, שלא. מתקרבים לרכבי החירום ואני כבר מבין שאופנוען היה מעורב בתאונה, המראה לא מלבב ולא מעודד. אני מזהה את הדגם, מעביר מהר בראש למי יש כלי כזה ונושם חצי לרווחה שאני לא מעלה על דעתי אף חבר שיש לו קוואסקי כזה. בהמשך הדרך מודיעים בחדשות לקונית על רוכב אופנוע שנהרג, אני מחבר את זה מיד למראות שעברתי לפני שעה שעתיים.
מגיע הביתה ומיד מתחיל בבישול בירה, יש דרישה, אין זמן…. לאחר הבישול אני נכנס ל"מוד" נקיון כשאח של טלי זוגתי, שולח לי מיסרון "בטח כבר שמעת מי נהרג…" אני משיב בהיסח הדעת "לא, מי?" וממשיך בנקיונות. "טל שביט" מכות המילים במסך הנייד שלי, אני קורא פעם, פעמיים, שולח מהר תשובה של "למה אתה עובד עליי?" ורץ למחשב להתחבר לרשת. לצערי, המיסרון שקיבלתי היה נכון. טל שביט, כתב הרכב מהאהובים עליי, נהרג. זה הוא היה באותה תאונה שעברתי בה רק לפני כמה שעות. ההרגשה היא שאיבדתי חבר קרוב, למרות שלא יצא לנו להכיר עמוקות. נכון, דיברנו מדי פעם, נתקלנו זה בזה באירועי אופנועים כאלו ואחרים, אפילו רכבנו מדי פעם באותם טיולים, אבל למעט שיחות קצרות, לא ממש הכרנו.
 
נשארתי עם חוב, חוב שצריך לפרוע. בפעם האחרונה שהתייעצתי עם טל, זה היה לגבי רכישת טנדר. לאחר כמה וכמה דגמים שעברנו עליהם, נפרדנו בהבטחה לשבת על כוס בירה שלי, למרות שטל לא היה מחובבי האלכוהול. הוא נהרג לפני שיצא לנו להגיע לזה ואני נשארתי עם תחושה של "צריך לעשות משהו".
את ההחלטה לבשל בישול אחד ויחיד לזכרו ולהגישו למשפחה, קיבלתי זמן לא רב לאחר הלוויה. פניתי אל ורד שביט לקבל את הסכמת המשפחה ולאחר אישור וחיזוק מהם, יצאתי לדרך. לא הצלחנו למצוא את סוג הבירה האהוב עליו כי כאמור, הוא לא היה שתיין גדול, לכן אמרה לי ורד לבחור את הבירה שמייצגת בעיניי את טל. הבחירה הייתה קלה מבחינתי. תכננתי לעשות שינוי בבירת הפורטר המעושנת שלי והעיתוי המצער היה במקום. בירה כהה, חזקה עם לתת מעושן אשר התחברה לי עם דמותו הגבוהה של טל אפופה בעשן צמיגים שרופים. פנייה אל ורד לקבלת תמונה ללייבל, חיברה אותי עם רונן טופלברג ותומר פדר, שני צלמים מקצועיים שעבדו שנים עם טל והיום הם שותפים עסקיים. רציתי תמונה שתקבל את אישור בעליה לשימושי, ללא בעיות של זכויות יוצרים. רונן ותומר נתנו ברכתם ונפלה ההחלטה להשתמש בתמונה של טל על הונדה פיירבלייד ב"ברנאאוט" משגע. פשוט תמונה שכאילו צולמה במיוחד לתוית. את העיצוב הטלתי על קובי בן זקן, חבר טוב שגם יודע לעבוד. במהרה, התוית עוצבה, הבירה בושלה, הותססה ובוקבקה וכאשר הגיע הזמן, נפגשה המשפחה עם העומדים מאחורי היצירה, אני, טלי, שי הקטנה וקובי. הצטרפו אלינו כמה רוכבים ורוכבות אשר ראו במפגש הזה כנוכחות חובה. תומר פדר שליווה את מהלך הבישול, היה בחו"ל אך מסר את התנצלותו על אי ההופעה.

המשפחה שמחה מאוד לקבל את הבירה. הוריו של טל ביקשו לשמוע על התהליך, הן על הייצור והן על ההחלטה. אורלי, אם ילדיו של טל, התרגשה מאוד וגרמה גם לי להתרגש ולעצור את שטף הדיבור מדי פעם. לאחר הסברים ותיאוריה, הגיע הזמן למזוג את הבירה. לשמחתי, הטעמים קלעו למטרה והמשפחה אהבה מאוד את המשקה, אפילו אלו שלא ממש שותים, טעמו ושיבחו. אביו של טל, אוהב בירה מושבע, נתן את החותמת לאישור והבטיח כי הבקבוקים יעלמו מהר מאוד.
לאחר שפגשנו משפחה נהדרת, בסוף האירוע הנחמד, הועלה על ידם הרעיון של להמשיך לייצר את "בירת טל"ש" ולהציעה למכירה בנקודות שאני מגיע אליהן. מחשבותיי לא המשיכו בכיוון זה, אבל משיחות עם בני המשפחה, ההרגשה היא כי הם מעוניינים בכך ואף רואים בכך עוד דרך להנציח אדם יקר ולכן, באירועים הקרובים, תימכר בירה כהה, מעושנת וחזקה תחת השם המחייב Talash ועל פי דרישה, תבושל שוב.
זה היה המעט שהרגשתי שאני צריך לעשות כדי לסגור את המעגל, אני יותר משמח שפגשתי משפחה חמה ונהדרת כמשפחת שביט, צר לי שהנסיבות לא היו משמחות.
 
טל שביט 1955-2011 יהי זכרו ברוך.

גל ספיר

גלריה

18 תגובות ל בירה טל"ש – מרימים כוס לזכרו

 1. בהצלחה גם בעתיד בייצור הבירה והבאת לידי יצור המוני.

 2. כל הכבוד ! איך אפשר לרכוש ארגז מהבירה המדוברת ?

 3. הגשת הבירה למשפחה הייתה מרגשת. מכירה מצומצמת תהיה בפסטיבל מעברות 9-10 ליוני. למי שמעוניין בכמות, ניתן ליצור עימי קשר.
  גל

 4. יוזמה ברוכה.

  נ.ב
  יש טעות כתיב בתווית
  Desing= Design

 5. ידוע כי יש טעות בתוית, מזל שהיא אותרה לפני ההדפסה 🙂
  יצירת קשר דרך הקישור שצורף לכתבה או במייל שעל התוית

 6. אני ממש לא אוהבת בירות ולא שותה אך הבירה הזאת ממש טעימה לא משאירה טעם מר כמו שאר הבירות ממש טעימה כדאי מאד לנסות.

 7. אין עליך… איש ענק עם מחווה ענק לאיש גדול מהחיים…

 8. אני בטוח שטל"ש יושב בשמיים מחוייך מתחת לגזע עבות של עץ החיים,המנוע של הדו"ש הגדול שלידו פועם בעוז והוא מנגב טיפות בירה קרירות מזוויות שפתיו ומחייך..מחייך את החיוך הניצחי הכל כך מוכר שלו..

  שלום,רוכב.

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל