fbpx

מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

voge מוטו24 רביעי מתחת לתפריט
אלבר טריומף מתחת ל-menu – אמצע 3
דוקאטי מתחת לתפריט – אמצע 2
זונטס מתחת לשורת לוגו – אמצע 1
מטרו באנר שמאל הכי עליון
cristalino קובית צד xi
מידלנד שחורי 140 על 70
תמוז
אישימוטו באנר קוביה שמאל
אלבר טריומף קוביה עליון
עופר אבניר קוביה שמאל
מוטוטאץ דקר
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
voge מוטו24 באנר
סטפן
אודי דגן 140 על 70

קאסטום השבוע: SIC Nightmare

קאסטום השבוע: SIC Nightmare

אופיר דואק

צילום: יצרן

כשבאים לתאר אופנועים קאסטום בבניה עצמית, במיוחד כאלו שנבנים בסגנון פריסייטל שבו נותנים לדמיון להתפרע, הגזמה היא מילת המפתח. הגזמה יכולה לבוא לידי ביטוי באופנועים כאלה במובן של מראה ומבנה עתידני ומורכב כמו ה-Stargate שהצגנו לפניכם לפני שבועיים אבל לפעמים הגזמה יכולה להיות דבר פשוט שבא לידי ביטוי בצורה הכי פשוטה: כמה שיותר גדול בהכל.

אם הגזמה היא המילה אז בשני המובנים ה-Nightmare של סדנת  Scott's Insane Chops (או בקיצור SIC) מאריזונה בהחלט עונה על ההגדרה. סקוט לייטינן, הבעלים של SIC וההוגה של האופנוע האקצנטרי הזה החליט לא להתפשר על המראה ובחר בפתרונות מיוחדים על מנת להפוך אותו למשהו לא מהעולם הזה. הדוגמא הבולטת, תרתי משמע, הוא פתח יניקת האוויר שמזדקר מעל מיכל הדלק והכידון ונשלח הרחק קדימה. מהצד השני בפתחי הפליטה קשה להבחין שכן כל המפלט מוסתר תחת הכנף האחורית ופתחי המפלט נסתרים כמו במפציץ חמקן. עוד דוגמא למראה הלא שגרתי והיצירתי היא הפנס הקדמי הקטן שתלוי מעל הכנף הקדמית מחובר לצינור מכופף המחובר לשלדה התחתונה ונראה כמו עין של חייזר.
אבל הפרטים שקיבלו את מירב ההשקעה ב"סיוט הלילה" הם החישוקים. לא פחות משמונה חודשים לקח לסקוט להגיע לתוצאה המוגמרת עם החישורים המפוסלים והזיזים שמזכירים שיניים של עמלץ. רק בבנית החישוקים השוקעו לא פחות מ-15 אלף דולר. אלו כמו שאתם רואים מגיעים במידות קיצוניות כשהקדמי הוא בקוטר "26 והאחורי הוא בקוטר "17 צנוע אך מאכלס צמיג ברוחב 330 מ"מ, כמו בפורשה 911 טורבו. מבחינה טכנית מתבסס האופנוע על מנוע של ימאהה בנפח 1,600 סמ"ק שכוחו מועבר לגלגל האחורי באמצעות שרשרת שיכולה לשמש זחל"מ. שמלפנים ומאחור ניתן למצוא מתלי אוויר לטובת הנוחות.

כמובן שעבור אופנוע עם השם המחייב Nightmare הצבע השחור הוא הכרחי ומכסה כמעט כל חלק אפשרי. הפרטים היחידים ששוברים את המראה האפל ונצבעו בצבע נחושתי בוהק הם החישוקים, כיסוי ראש המנוע ותיבת ההילוכים ומכלול הפנס הקדמי.
מוזר? מוגזם? מכוער? מגניב? תחליטו בעצמכם אבל נדמה ש"סיוט הלילה" של SIC בהחלט עונה על דרישות מתכננו עם מראה מאיים שהיה הופך אותו לבחירה חביבה עבור דארת' ווידר. תרשו לנו לציין שעם אורך שכזה, זווית מזלג קיצונית ומרווח גחון אפסי יהיה סיוט גדול לתמרן איתו בסביבה עירונית אבל תראו לי מישהו שיתעסק איתכם עם דבר כזה.

18 תגובות ל קאסטום השבוע: SIC Nightmare

  1. הכל אכן גדול/ ענק/ מקורי/ מדליק במיוחד. אבל סליחה… יש לי שתי שאלות: ראשית- איפה יושבים פה. ושנית- הייתי שמח ונרגש מאוד לו פצצת-המצרר בקומביניזון הפוש-אפ, היתה מגיעה ברכיבה קלילה גם הנה. אם השקיעו כל-כך הרבה זמן וכסף, הם לא יכלו לצרף אליו איזו בובונת כזו…

  2. החלק האמצעי של האופנוע נוגע בריצפה לא…..?

  3. אם אתה כבר מחליט להתאבד אז תבנה כזה אופנוע, או בעצם יותר קל שתחצה ברמזור אדום.

  4. בתור במאי הבאת לי רעיון ליצור סרט מפלצות עם הערומות של אווטאר והדינוזאורים מפארק היורה. אני שואל אותו ממך לכמה שבועות בשביל סט הצילומים, רק בבקשה תרביץ לו איזו שטיפה, שייצתלם טוב.

  5. נראה לי שהיצרן עישן די הרבה חומר אסור לפני שנרדם ולא פלא שהיו לו סיוטים. וכעבור שבוע גילה שרעייתו גיהצה את כרטיס האשראי על בוטוקס והגדלה. עכשיו הוא מצטער על הסאטלה והזמנת החלקים בעבודת יד. אז יש לו גדלנוע משועבד בחניה ופמלה אנדרסון במיטה.

  6. כשאני עובד במדינה עם שם כזה: אריזונה….מה הפלא שזה מה שיצא לי.

  7. זו לא רק הגזמה, אלא מילה אחרת שמסתיימת ב: ג. ז. מ. ה. ומתקיימת לרוב בין הסדינים.

  8. צמיג 330 מ"מ, כמו בפורשה!! שורה תחתונה- כמה סוגר?

  9. פה נסתר, פה חבוי, פה מלוטש, פה בולט. אחי…אתה בן-אדם לא מפוקס. אין לך על מה לשים את הכסף? תביא כמה ג'ובות ואנקה לך אותו עם אחל'ה סבון כל יום שישי, עשרים שנה קדימה.

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין