מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

דיאלים 204 על 35
ברקום
קאברג שחורי 205 על 35
בנלי שורת MENU
עופר אבניר קוביה שמאל
הארלי שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
קונה אופנוע
טריומף קוביה
מטרו באנר שמאל הכי עליון
תמוז
סטפן
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
בנלי שמאל עליון
לרט
לרט
ברקום שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC

קאסטום השבוע: BBC Atlanta Pro Street

קאסטום השבוע: BBC Atlanta Pro Street

אופיר דואק

צילום: יצרן

מי שעוקב אחרי סצנת בוני הקאסטומים בארה"ב בוודאי מכיר את סדנת OCC שהתפרסמה בזכות סדרת הריאלטי אמריקן צ'ופר.שמשודרת גם אצלנו בערוץ דיסקברי. אבל הח'ברה ממחוז אורנג' בקליפורניה הם לא היחידים שזכו לחשיפה ענקית בזכות תוכנית טלוויזיה. סדנא נוספת שזכתה לתנופה גדולה בזכות תוכנית משלה היא סדנת Big Bear Choppers או בקיצור BBC. בסדנה שוכנת גם היא בקליפורניה ונקראת על שם האגם השוכן בסמוך לסדנה. 
בדומה ל-OCC גם ב-BBC התחוללה דרמה גדולה לאחרונה. בעוד אצל OCC מדובר בפרידה בין האב והבן שהמשיכה בתביעות משפטיות המצב ב-BBC עצוב יותר. בסוף חודש נובמבר הודיעה הסדנה שנמצאת בבעלות זוג קווין ומונה אלסופ (Alsop) שהיא סוגרת את שעריה ונמצאת על סף פשיטת רגל.

מדובר בהודעה מפתיעה שכן עם הצלחת סדרת הטלוויזיה ועם נציגות כמעט בכל מדינה בארה"ב BBC הפכה להיות אימפריה. הסדנה שהוקמה ב-1998 הפכה להיות יצרן קטן  ושווי החברה מוערך בכ-18 מיליון דולר. אבל מאז משנת 2006 חלה האטה משמעותית בענף בניית הקאסטומים בארה"ב והמשבר הכלכלי שהגיע אחר כך גרם לכך שכמות ההזמנות לאופנועי הסדנה ירדו באופן דרסטי. בני הזוג אלסופ נאלצו לקחת הלוואת כדי לפצות על מחסור במזומנים וגם לפטר עובדים כדי לצמצם את עלויות התפעול. ההתפוקה של הסדנה ירדה עד כדי כך שבחודשים האחרונים לפעילותה בנתה BBC רק 6 אופנועים בחודש. כאמור, כרגע BBC סגרה את שעריה אבל יתכן שהישועה תגיע אף היא מהטלוויזיה שכן  בני הזוג הגישו בקשה להשתתף בתוכנית בערוץ בלומברג (ערוץ טלוויזיה כלכלי בבעלות ראש עירית ניו יורק) שבה עוזרים לבעלי עסקים לשקם את העסק שלהם. בתקווה שזה מה שיחזיר את BBC חזרה על הרגלים.

עד שזה יקרה, נוכל להתרשם בינתיים מהכלים שיודעים לבנות בסדנה. שמייחד את BBC, מעבר לכך שהם יבנו עבורכם כל אופנוע בהזמנה אישית ומציעים כמובן קטלוג חלקים עשיר, היא בכך שהם מציעים סדרות דגמים שונות שהן למעשה דגמים "סדרתיים". הדגמים האלה מתומחרים במחיר קבוע כשהלקוח יכול להשתמש בהם כבסיס ולעצב אות האופנוע הנבחר בהתאם לטעמו ולכיסו. הדגם אותו נציג בפניכם השבוע הוא ה-Pro Street השייך לסדרת האטלנטה של BBC.

ה-Pro Street הוא צ'ופר עם מושב נמוך ( 51 ס"מ )וזווית ראש היגוי של 44 מעלות שעל מנת לפצות על תנוחת הרכיבה וזווית המזלג הוא מצויד בכידון הנמשך לאחור. השלדה מתוצרת BBC מתאפיינת בבסיס גלגלים של 2,200 מ"מ ובתוכה ניתן למצוא מנוע מבית S&S בנפח 1,639 סמ"ק (100 אינטש מעוקב) עם אפשרות לבחור בין הזנה באמצעות קרבורטור או הזרקה. ההספק המרבי עומד על 95 כ"ס וכאופציה ניתן להתקין מנוע 1,868 סמ"ק (114 אינטש מעוקב) חזק מעט יותר.
העיצוב מתאפיין במיכל דלק רזה, כנפיים גדולות ומכורסמות, זרוע אחורית דמוית חץ ומושב נדיב במידותיו. החישוק הקדמי הוא במידה בינונית של "21 מלפנים ואילו קוטר החישוק האחורי עומד על "18 גדולים יחסית ושניתן לבחור מבין 10 דוגמאות עיצוב לחישוקים.
מחירו של ה-Pro Street עם מנוע 1,639 סמ"ק מוזן קרבורטור עומד על  34,400 אלף דולרים אבל מי שרוצה לחסוך 10 אלף דולר או סתם אוהב לבנות את האופנוע שלו בעצמו יוכל לקבל אותו כקיט להרכבה.

11 תגובות ל קאסטום השבוע: BBC Atlanta Pro Street

  1. נשרף לו התחת ומתבשלים לו הוובוס.

  2. אם הם מתפרנסים מריאליטי, זה כמו מוסך שעומד ליפול לידי ההוצאה לפועל: מתקשר לכל לקוחותיו במחשב- ומספר להם על מבצע של 20 אחוז הנחה לשעת עבודה….תמכור את הליפטים- ולך תהיה שכיר.

  3. כמו מכונת שלייף-לק בנגריית ארונות.

  4. ובאופן כללי: בכלל לא אהבתי- תוך רבע שעה של רכיבה כשהגב מתוח לאחור בזוית בלתי הגיונית בעליל צריך כירופט.

  5. זה ריסוק רגל, אם מתישב עליך הג'ק. על בליינד 500 ק"ג.

  6. שעה בערוץ בלומברג, בקטנה- רק לחזור למסגרת העו"ש.

  7. "האטה בבניית קאסטומים".

  8. תיקנו רבותי תיקנו, תעמדו מדי יום באחת מתחנות הדלק שלי ותתדלקו כמאה ש"ח ליום, כמו האאודי A8 או ב.מ.וו 316.

  9. יש אפשרות לרכוש באותו הארגז גם קיט של פאמלה אנדרסון? ארויח עוד כמה מאות סי.סי

  10. הכתום לא לטעמי במחינת הצבע. אבל ההשקעה מטורפת. פשוט מדהים. אוהב קסטומים…אל תפסיקו עם המדור הזה…תמיד זה מרענן את האהבה מחדש.

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל