מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מונדיאל MENU
אינסטגרם
קונה אופנוע
עופר אבניר קוביה שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הווסקוורנה באנר שמאל
לרט
פרפקט קוביה שמאל
rok-straps רצועות קשירה 140
לרט
סטפן
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
ברקום שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
תמוז
הארלי שמאל
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
מתלה לקסדה
מונדיאל קוביה
HJC

קאסטום השבוע: Cyril Huze El Mirage

קאסטום השבוע: Cyril Huze El Mirage

אופיר דואק

צילום: יצרן

יש טייפקאסט מאד ברור כאשר מדובר ברוכבי קאסטומים ולרוב גם לאנשים שבונים אותם. הדמות שעולה לראש היא בדרך כלל גברתנים מרובי קעקועים ו/או פירסינגים הלבושים בבגדים מוחצנים ורוב הסיכויים שגם יצוידו בשיער פנים בולט. רוצים דוגמא? פול טויטול סניור ופול טויטול ג'וניור מסדנת OCC  המפורסמת הם דוגמא קלאסית אך יחסית לא קיצונית מידי.

על רקע הסטאריוטיפ הנ"ל נדמה שסיריל האז (Cyril Huz) כלל לא קשור לעולם בוני הקאסטומים אבל למעשה מדובר בדמות מוכרת ופופולארית בארה"ב. סיריל בכלל נולד וגדל בפריס והיה איש פרסום מצליח אבל תמיד היה מחובר לרוח הרוקנרול, הקאסטומים וכל מה שהיה אמריקאי. לאחר שביקר בארה"ב שנת 78 החליט שמקומו ביבשת החדשה והחליט להגר. הוא קבע את מושבו בפלורידה והתחיל לבנות אופנועי קאסטום, בתחילה אצלך סדנאות שת חברים עד שלבסוף פתח סדנא משלו בבוקה ראטון לפני כ-20 שנה. כיום לצד הקאסטומים שהוא בונה לסיריל קטלוג אביזרי קאסטום שהוא מתכנן ומיצר בעצמו וגם מחזיק בלוג פופולארי בקרב חובבי הקאסטומים.
לסיריל יש מניפיסט של 12 הדיברות לבוני הקאסטומים שהחוק הראשון מבחינתו הוא שבבניית קאסטומים אין חוקים ולפיכך הוא גם פועל.

אחת היצירות של סיריל הוא ה-El Mirage שלפניכם, אופנוע המשלב בין מראה רזה של צ'ופר לכוחניות וביצועים של דראגסטר. השלדה הנמוכה שנבנתה על ידי סיריל מחוברת בראש היגוי בזווית של 42 מעלות למזלג עם מוטות דחיף מסוגננות. האופנוע כולו צבוע בצבע כסף/כרום עם שלל פסי עיטור מסוגננים על החישוקים, מיכל הדלק וצינורות השלדה, הכל בביצועו של סיריל . את ההגמוניה הכסופה שוברים רק המפלטים הקצרים שמתחברים בצד המנוע לפתח פליטה בצורת לב. חלקים רבים באופנוע עוצבו כמו להב אולר מתעקל והמוטיב הזה נמצא בין היתר בחיבור המזלג לנאבה, במשולשי המזלג ובכיסוי רצועת ההינע של תיבת ההילוכים.
המנוע בנפח 2,031 סמ"ק (124 אינץ' מעוקב) מבית TP Engineering המספק 124 כ"ס ומחובר לתיבת 6 הילוכים של בייקר. מלפנים ישנו צמיג דקיק על גבי חישוק "21 כאשר מאחור ישנו חישוק בקוטר "18 עם צמיג ברוחב של 300 מ"מ.
האופנוע אגב השתתף באליפות AMD  בשנת 2005 והגיע למקום ה-25 בלבד בקטגוריית הפריסטיל. מבחינתנו בכל אופן מדובר ביצירה יפיפייה ולא צעקנית שבמידת מה תואמת את דמותו הצנועה של האיש שבנה אותו.

4 תגובות ל קאסטום השבוע: Cyril Huze El Mirage

  1. האופנוע מאוד יפה עם אלמנטים מעניינים וטעם טוב.
    אבל לא מעבר,אין כאן רעיונות טכנולוגיים או עיצוביים חדשים,זו כנראה הסיבה שלא הגיע למקום גבוה באליפות,

  2. מסתבר שלא חסרים אנשים חולים בראש.

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל