מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מונדיאל MENU
אינסטגרם
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הווסקוורנה באנר שמאל
קונה אופנוע
עופר אבניר קוביה שמאל
סטפן
rok-straps רצועות קשירה 140
לרט
ברקום שמאל
לרט
אישימוטו באנר קוביה שמאל
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
פרפקט קוביה שמאל
תמוז
מתלה לקסדה
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC
הארלי שמאל
מונדיאל קוביה

טל מטייל בתערוכה

טל מטייל בתערוכה

אופיר דואק

צילום: Zoobri photo team

בתערוכת אוטומוטור הוצגו במבואה לאולם מספר 10 תמונות שאותם צילמו תומר פדר ורונן טופלברג מההיסטוריה המשותפת והארוכה בה עבדו עם טל שביט. "טל מטייל בתערוכה", זה השם שניתן למיצג שכלל גם תמונות של טל שהוצגו בין כלל הדוכנים באוטומוטור.

מבין כל המבקרים שחלפו על פני התמונות של טל במבואה של אולם מספר 10 היה מבקר אחד, קטן, שזיקק את כל המאמץ וההשקעה לרגע אחד. בצהרי יום ראשון, ילד קטן, בן 6 או 7, שאחז ביד אימו, הביט בתמונות ושאל בפליאה: "אז זה טל שביט?"
"כן" ענתה לו אימו "זה טל שביט, הוא היה בוחן אופנועים"
"למה הוא היה?" המשיך הילד בסקרנות
"הוא נהרג בתאונה על ידי נהג שפגע בו"

הרגע הזה הצדיק את כל מה שעומד מאחורי הרעיון של תצוגת התמונות הזו ושל כל מה שאנחנו מנסים כאן בדו"גרי לעשות בשביל להנציח את שמו של טל. רגע קטן שמראה שהמאמצים משתלמים ונופך תקווה שטל וזכרו ימשיכו איתנו הלאה גם לדורות הבאים.


 איש גדול, אוטו קטן. טל לצידה של פיאט X1/9 שנבחנה בגיליון 215 של מגזין אוטו. את הכתבה כתב דני פרומצ'נקו, העורך האחראי, אך לטל היה ברור שהוא חייב להצטרף למבחן: רודסטרים בעלי הנעה אחורית היו כנראה כלי הרכב החביבים עליו ביותר, והפיאט המשופרת הזו, שירקה אש מאגזוזה בכל עזיבת גז – הייתה דוגמא מושלמת למה שטל כל כך אהב במכוניות.
צילום: תומר פדר

מנוחת הבוחן

ערפילי בוקר ראשונים במושב האחורי של לקסוס LS460. טל בדיוק סיים מבחן בן 24 שעות רצופות בהן בילה ברכב – והעייפות הכריעה אותו (העורך ניצן רז ש"ישן" לצידו רק עושה את עצמו לטובת הצילום). לא רצינו להפריע לו ולהזכיר לו ששכח לחגור את חגורת הבטיחות, אז בתמונה שפורסמה במגזין הוספנו לו חגורה בפוטושופ…    
צילום: תומר פדר

אקזוטיקהבשנות הקמת מגזין הדו"ג הראשון לציון, 'מוטו', היצע האופנועים בישראל בכלל, ואופנועי מבחן בפרט, היה דל וצנוע. טל הגה רעיון – לצאת למסע באיטליה ולבחון קצת אקזוטיקה כדי לתבל את תכני המגזין, וזו אחת התוצאות: מבחן ישראלי ראשון לבימוטה SB6, המקבילה האופנוענית (של אז) לפרארי ולמבורגיני.
צילום: רונן טופלברג 

עד 120לכבוד גיליון העשור החגיגי של 'מוטו', 120 במספר, המערכת החליטה לבצע צילום שטרם בוצע בארץ עד אז – שני רוכבים בהשכבה עם הברך באספלט. הרוכב הוא אלון אודלסמן המוכשר, והמתנדב האמיץ שמאחוריו הוא טל ארוך הרגליים, כמובן…
צילום: רונן טופלברג
 
זוגיות מוטוריתבאמצע שנות התשעים, כשטרנד הסופרמוטו עוד היה בחיתוליו, טל החליט לבנות אופנוע כזה בעצמו על בסיס סוזוקי DR600 ישן. ד"ר פרנקנשביט שלנו קרא למפלץ שיצר בשם המתוחכם Terminator Too, ואהב אותו אהבה עזה.
צילום: רונן טופלברג 

אייקוניםאחת התמונות המפורסמות ביותר של טל, אשר זכתה ב-2006 בתואר הצילום הטוב ביותר ב-20 שנות קיומו של מגזין 'אוטו'. כאן עם אברהם פורת ז"ל, במה שצולם כוויכוח נוסף בין חובב מכוניות הספורט לבין האופנוען הנצחי.  היום, כששביט ופורת כבר לא איתנו, הצילום הזה מקבל משמעות אחרת לגמרי…
צילום: רונן טופלברג

זווית שביטלטל הייתה זווית צילום אהובה במיוחד, בין אם הוא צילם בעצמו או היה מושא הצילום: האופנוע או הרכב ניצבים בזווית צד-קדמית ומהגובה הנמוך ביותר האפשרי, כדי להקנות להם עוצמה – בדיוק כמו התמונה הזו של ב.מ.וו C1200. כשהיו מראים לו את התוצאה, היה תמיד ממלמל את אותה שורה "או, בדיוק ככה, כמו שאנחנו אוהבים…"
צילום: רונן טופלברג

האורך באור אחרוןכמי שהתברך בגובה של 1.94 מ', לטל "האורך" שביט לא היו הממדים הטבעיים ביותר לרכיבת שטח. עם זאת, הוא התאמץ ללמוד את רזי התחום לעומק ואף החזיק בבעלותו מספר אופנועי שטח, כולל הקאוואסאקי KLX650R המצולם כאן על רקע שקיעה מדברית יפהפייה.
צילום: רונן טופלברג

החלוצים

להקים מגזין מוטורי בישראל הוא עניין לא פשוט. להקים מגזין אופנועים כשליבואני הדו-גלגליים אין כמעט אופנועי מבחן, הוא כבר עסק בעייתי. עם זאת, מגזין 'מוטו' שהקים טל הצליח לגדול ולפרוח, והביא תרבות אופנוענים לשממה המוטורית שלנו, בין היתר בזכות סיוע מבעלי אופנועים שתרמו את כלי הרכב הנדיר והיקר שלהם למטרה החשובה . זו תמונת האקשן האמיתית הראשונה שפורסמה במוטו, כשטל רוכב על הסוזוקי GSX1100R  הפרטי של גיורא באר.
צילום: רונן טופלברג 

אינטרסים משותפיםתמונת האפריליה מאנה צולמה באור ראשון במרחק 500 מטרים מביתו של תומר. זאת הייתה דוגמא מצוינת לשת"פ בין בוחן לצלם – טל אהב להצטלם בשעות הזריחה או השקיעה ותומר אוהב לצלם קרוב לבית…
צילום: תומר פדר

משכיב על הגדרלא קל למצוא מקום ראוי לצלם את הקאוואסאקי ZX14, אחד האופנועים המהירים בעולם. לבסוף הגענו עד גדר ההפרדה, הרחק מעיני סקרנים (ושוטרים), אבל עדיין לא הצלחנו להתחמק מעיניהם הנדהמות של קבוצת חיילים בפטרול.
צילום: תומר פדר 

קפה של בוקר

צילום עם שחר סמוך לבית קפה באיירפורט סיטי. תומר הצלם שותה קפה ומושך את הצילום עוד ועוד כדי להתעלל קצת בטל (נטול הקפאין), שהעיר אותו מוקדם מדי בכדי לתפוס אור טוב לצילומים.
צילום: תומר פדר

אצבע משולשתזו הייתה תגובתו של טל על בקשת הצלם ללבוש מעיל רכיבה ארוך בקיץ תל אביבי. התמונה פורסמה בטורו האישי וגררה, משום מה, תגובות שליליות… 
צילום: תומר פדר

הטל צל ענקלדוקאטי GT1000 עיצוב רטרו ושם שגורם לנו להיזכר בעבר, לחייך ולהתגעגע. ממש כמו לצל שמביט עליו מלמעלה.
צילום: תומר פדר 

עוף בגריל

טל במהלך מבחן למרצדס C ספורט-קופה. דקות ספורות לאחר שתמונה זו צולמה, יונה תועה התעופפה היישר לתוך הגריל של הרכב. כמות הנוצות בתא המנוע היוותה עדות אילמת לפגיעה המסתורית בחזית.
צילום: תומר פדר

 לעוד תמונות: (טל מצולם על הKTM: קרדיט לצילום: אילן אשל)

25 תגובות ל טל מטייל בתערוכה

 1. חייבים להמשיך להנציח את דרכו אבל מסכנה המשפחה שלו, שלא מסתיים לה הכאב

 2. כבוד ענקי וככה צריך לעשות. זאת הדרך. כל הכבוד דוגרי על ההנצחה שלכם בכל מקום.

 3. מרשים מאוד, ממש הוא היה בכל מקום. הלכתי אחר התמונות, מרגש בהחלט. הקיר מרשים מאוד. ורד אחותו ממש היתה נחמדה אלי.

 4. לפחות יפה המחווה הזה. שהנהג שהוריד אותו ישב מאחורי סורג ובריח.

 5. איזה אושר על פניו של טל כמה התמונה הזאת אמיתית.

 6. לראות התמונות ולהתענג על האורך. עצוב מאוד

 7. התערוכה היתה ביוזמה ובמימון (בעיקר) של המשפחה. זכינו לקבל שיתוף פעולה מקסים מתומר ורונן, הצלמים, מהנהלת אוטומוטור ועובדיה (דורון גילר, מיה קרן-קליין ועוד), ועזרו רבות גם גלית פדר, סתיו ברק, ניצן רז, עמרי גוטמן, חברת אילון-דנאור שתרמו את המתקן והתאורה, דפוס שֹהר-צאיג ואשרת פלנר.
  המשפחה יזמה מספר דרכים להנצחתו של טל (תחרות הסיפורים הקצרים "רוחות מסע", הארוע בצווותא "חברים מספרים על טל"), ואנו שמחים שגם הפרוייקט הזה יצא לפועל.
  אנו גאים בצוות המקסים של דו"גרי, המשמר את זכרו של טל במשך השנה בדרכים נוספות ובכל הזדמנות אפשרית.

 8. זה מרגש היה לראות הקיר, והתמונות המפוזרות. וכל הכבוד לדו"גרי שלא מפסיק לתת לנו הקוראים עוד הזמנות ללמוד ולהכיר על האורך שגדלנו עליו.

 9. הוא נגע בהכל. חבל שהוא לא פה לסקר והביא את הסיפור הבא ולתת לנו מתורתו עוד ועוד. אבל ללא ספק השאיר אחריו אנשים טובים מהשורה הראשונה שנותנים במקומו את הדבר המעניין ביותר היום ברשת. יהי זכרו ברוך.

 10. התמונות מזכירות לי אותו, אין המתנתי לכתבות שלו כל חודש, בזמנו במוטו ובשנים האחרונות באוטו

 11. רק חבל היה לראות את האמא יושבת עצובה ליד, לא נעים ולדעתי לא לעניין למשפחה להיות ככה עצובה.

 12. יכולנו לקבל עוד הרבה שנות פעילות פוריות של כתיבה.

 13. אני מקווה שיהייה לכם עוד הרבה כוח לאנשים לא ישכחו את טל. ואתם כאן בדוג"רי, אין מילים , באמת כל הכבוד. אתם עושים המון לזיכרו של טל. שרק גם לכם יהייה מספיק כוח.
  היה מעניין לראות ולקרוא מה טל היה כותב על מה שקורא כאן בלעדיו עליו. טל אתה חסר.

 14. כל הכבוד לכם ולמשפחה. טל תמיד יהייה בליבנו.
  תמונת יפות לרונן ולתומר.

 15. סלל את הדרך עבור כל הצעירים שאני ביניהם ואפילו כבר לא כ"כ צעיר, תרומתו לתחום הד"וג בארץ לא תשכח!!!!!!!!!!

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל