מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

דיאלים 204 על 35
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
בנלי שורת MENU
טריומף קוביה
מטרו באנר שמאל הכי עליון
קונה אופנוע
הארלי שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
עופר אבניר קוביה שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
בנלי שמאל עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
ברקום שמאל
לרט
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
סטפן
תמוז
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

פרידה מאבא טוביה

פרידה מאבא טוביה

צילום: יעקב וינטרוב

השבוע הלך לעולמות טוביה לייבוביץ', אדם יקר שתרם רבות לתרבות הדו-גלגלית בישראל. במשך למעלה מעשור הוביל טוביה את מועדון האופנועים הישראלי ושימש השראה, אב רוחני ומדריך לרוכבים רבים. גם עבורי היה טוביה דמות להערצה, אבא טוביה.
מעטים מודעים לאופן שבו באמת התחלתי את דרכי בעולם האופנועים. ובכן, זו הייתה דרך עקלקלה שטמנה בחובה את כל הטוב ואת כל הרע שניתן להעלות על הדעת. למזלי הרב ליוו אותי לא מעט אנשים נהדרים בדרך ואין ספק שטוביה ליבוביץ' בהחלט בלט בין אותם אנשים. טוב נו, טוביה פשוט התבלט בכל מקום.

השנה הייתה 2004, אני הייתי בת 18 וספגתי את מהלומת חיי. פתאום אופנועים הפכו ממכונה נערצת לכלי שגבה ממני את מי שהיה אהבת נעוריי. לאחר מותו של ליאור תנעמי ז"ל שנהרג בהיותו בן 23 בלבד עם GSXR-750  חיפשתי נחמה, הבנה, תשובות. חיפשתי אשמים ובעיקר חיפשתי את עצמי. כאבתי ושיתפתי במקום היחיד שהכרתי כבית היחיד של אופנוענים בארצנו באותם הימים, הפורום של מועדון האופנועים הישראלי ב-YNET שהוקם בעזרת תושייתו הרבה של טוביה. שם, בעזרתם של אנשים יקרים לי מפז, התוודעתי למהות האמיתית של המועדון הזה שבראשותו עמד טוביה במשך שנים ארוכות. באותם ימים עדיין לא היה לי אופנוע, היו רק קטנועים, אבל הנשמה ידעה שגם זה יגיע. הגעתי למפגש בפעם הראשונה ומיד עטפו אותי בחום, רוך ואהבה. באותו היום ממש, כשכבר הייתי בטוחה שמה שלקח ממני את ליאור כבר לא בשבילי, הכרתי את טוביה. בזכותו רציתי להיות חברה במועדון עוד הרבה לפני שהיה לי אופנוע. טוביה היה שם כשסיימתי את התיכון, כשהתגייסתי לצבא וכשהשתחררתי, ליווה באהבה שאין שניה לה את חלומותיי ובימים שהמועדון היה' שלו' דאג שאהיה נוכחת בכל טיול אם רק ארצה. מהרגע הראשון חיבק בחום ולמרות עשרות האנשים שחיפשו לדבר איתו בכל מפגש תמיד מצא זמן להתעניין במצבי. בצומת הרגשות הקריטית הזאת פניתי בהרגשה שמעבר לפניה, יעמוד שם טוביה, יחזק, יגונן, יעזור, יתקן וישפיע.
"תבואי לגלילות בשמונה בבוקר עם קסדה ומעיל, אני אדאג שתהיי איתנו בטיול" אמר לי לא פעם. עשה כל שביכולתו כדי שלא אוותר על החדווה הטמונה ברכיבה, כדי שאכיר ואדע את הצדדים היפים באופנוענות שכמעט שכחתי מקיומם. מאז ולתמיד לצד מספר הטלפון בזיכרון כתבתי 'אבא טוביה'. לאורך השנים קצת התרחקנו, אבל תמיד דיברנו בחגים. כל הזמן ריחפה מעל השאלה מתי אצטרף כבר לטיול עם אופנוע משלי. לפעמים היה נדמה שהוא רצה בזה יותר ממני.

עברו להן השנים ובחודשים האחרונים קיוויתי שתחזור לאיתנך, שפעם אחת נוספת אזכה לרכב לצידך. שאלתי מדי פעם חברים על מצבך, כל כך רציתי שיהיה לך טוב, שתעלה על האופנוע ותיסע. ששוב נעשה עצירה אחרונה סמוך לשקיעת השמש, שאחרי טיול תתקשר לוודא שכולם הגיעו הביתה בשלום.
זו אני עכשיו, כמעט אותה הנערה שהייתי בימי בית הספר התיכון, שלפני חצי עשור הכנתי לך תמונה ותלית אותה קרוב אלייך, ובכל שיחה דאגת להגיד לי שבכל יום שאתה נכנס למשרד, אתה רואה את התמונה, נזכר בי ומעלה חיוך. זו אני עכשיו, אותה נערה-כמעט-אישה, נפרדת ממך. נפרדת בעצב, בתחושה בלתי נסבלת שאומרת שלא יכול להיות שכאן זה נגמר.
היה לנו עצוב כשליווינו אותך בפעם האחרונה. לי ולשאר בני משפחתך הדו גלגלית היית חבר, היית אח, היית אוזן קשבת, כתף להישען עליה והסלע האיתן של כולנו. יותר מהכל היית מורה רוחני, כזה שחינך לערכים ראשית כאדם. היית דמות לחיקוי ומופת בעיניי רבים ומכל אדם שהשתתף בהלוויה שמעתי דבר אחד דומה, שהיה לך מספיק זמן עבור כולם.

מיהרת לעזוב אותנו, עבורי זה היה מהר מדי. יש שאומרים: "למה לך לנסוע מהר? בסופו של דבר כולם נפגשים ברמזור" ובכן, אבא טוביה, בבוא הזמן ניפגש ברמזור הכניסה לגן עדן.

20 תגובות ל פרידה מאבא טוביה

 1. באמת אדם משכמו ומעלה שעזר לקדם את הענף והיה דמות להערצה לרבים. תודה רבה בת חן, הצלחת לרגש אותי

 2. מרגש…
  אני בטוחה שהוא מרגיש למעלה את האהבה של כולם.
  כל הכבוד לך.

  יהי זכרו ברוך.

 3. בסוף טיול לזכרו של רוי וינטרוב ז״ל.. לא להאמין שכל כך הרבה השתנה מאז… עצוב

 4. אכן איש יקר מאוד יהיה זכרו ברוך אמן.

 5. בטכס ההלוויה הזכירו המספידים את היותו "מורה" אני יכול להעיד שאני אחד מתלמידיו ולאן שהיגעתי בעולם הדו גלגלי זה הרבה בזכותו,יהי זכרו ברוך.

 6. יהי זכרך ברוך ,
  תודה בת-חן על המילים המרגשות ,
  וגם לי יש הזדהות אתם , וכן גם אני אחד האנשים שאזכור אותו לעד,
  מחזק את ידי המשפחה
  יהי זכרו ברוך

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל