fbpx

מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

voge מוטו24 רביעי מתחת לתפריט
אלבר טריומף מתחת ל-menu – אמצע 3
cristalino מתחת לתפריט xi
זונטס מתחת לשורת לוגו – אמצע 1
cristalino קובית צד xi
מטרו באנר שמאל הכי עליון
עופר אבניר קוביה שמאל
תמוז
אלבר טריומף קוביה עליון
מוטוטאץ דקר
מידלנד שחורי 140 על 70
אישימוטו באנר קוביה שמאל
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
סטפן
HJC
voge מוטו24 באנר
אודי דגן 140 על 70

MotoGP: סקירת מירוץ חרז, ספרד: הממלכה של לורנזו

MotoGP: סקירת מירוץ חרז, ספרד: הממלכה של לורנזו

בועז קורפל

צילום: יצרן

 חורחה לורנזו עם ווילי מנצח בסיום – אפילו הוא היה מופתע

יחס ההימורים על ניצחון לרוכב ימאהה בחרז היה גבוה. אבל מי מוכן לסכן עשרה יורו על תוצאה בלתי סבירה בעליל? אפילו אוהדי לורנזו האדוקים, חברי מועדון הספרטנים שלו, לא האמינו שבסוף היום יכבוש חורחה את הפודיום ומלך ספרד יעניק לו את הגביע היקר מכל. אם תהיתם כיצד נרקמות אגדות MotoGP, הגראנד פרי של ספרד נתן את התשובה.

 
משהו מוזר ריחף באוויר מעל מסלול חרז דה לפרונטרה בדומה של ספרד. הרמזים החלו להצטבר כבר ביום שישי, במהלך האימון החופשי. במקצה הדרוג שהתקיים בשבת הפכו הרמזים לאיתותים ברורים, שחלקם הבהבו כנורות אזהרה. שישה רוכבים התרסקו במהלך מקצה הדירוג ולא מדובר בטירונים בשנת הרכיבה הראשונה שלהם, אלא דווקא בכוכבי העל וברוכבים הוותיקים ביותר. קייסי סטונר מעולם לא רווה נחת בחרז וגם הפעם זה לא קרה. האוסטרלי ניצח את מקצה הדירוג וגם במקצה החימום ביום ראשון בבוקר הוא היה הרוכב המהיר מכולם. הפעם אין חשש שההונדה תבגוד בו כמו הדוקאטי הסורר של 2010. אז למה יש תחושה מוזרה כזאת באוויר?
"מחר צפוי לרדת גשם והתמונה עשויה להשתנות" אמר דני פדרוסה בתום מקצה הדירוג. לא, הוא לא נביא זעם וגם לא נביא בכלל אבל דני יודע דבר אחד או שניים על מרוצים רטובים.
ולנטינו רוסי היה בין המתרסקים במקצה הדירוג ולדבריו אותה התרסקות מנעה ממנו לסיים גבוה בדירוג והוא התייצב במקום ה-12 על הגריד. "רוסילוגים" מנוסים (מומחים בעולמו של ולנטינו רוסי) יאמרו לכם שאין זה משנה מאיזה מקום הוא מזנק, רוסי חושב רק על דבר אחד וברוב המקרים גם מגשים אותו.

רוכבי קטגוריית 125 ומוטו 2 פינו את הבמה לטובת הגיבורים הגדולים של האליפות. למעלה מ-123 אלף צופים הצטופפו בגשם זלעפות לחזות במו עיניהם ברוכבים הטובים בעולם מנסים לקרא תיגר על המסלול הרטוב ועל התנאים הקשים. על השורה הראשונה בקו הזינוק ניצבו "החשודים המוכרים" ובראשם קייסי סטונר ולצידו דני פדרוסה וחורחה לורנזו.

כאשר כבה רמזור ההזנקה, נדלק המבער האחורי באופנועים של ולנטינו רוסי ומרקו סימונצ'לי. השניים החלו לטפס מעלה ולפלס את דרכם במעלה הדירוג, כשהם עוקפים את הרוכבים שלפניהם כאילו שהם עומדים על מקומם. בהקפה השישית השתלט סימונצ'לי על ההובלה בעוד שרוכבי הונדה הרשמיים (סטונר, פדרוסה ודוביציוזו) איבדו גובה בצורה מדאיגה ובמיוחד אמורים הדברים לגבי פדרוסה שנשר לאחור עד למקום העשירי ונראה היה שאיבד כל סיכוי לנצח או להגיע לפודיום.
כמו סימונצ'לי, כך גם ולנטינו רוסי טיפס מעלה והדברים החיוביים שאמר בזכות האופנוע של דוקאטי שאוהב אוויר קריר באו לידי ביטוי על המסלול. רוסי עקף את יריביו בזה אחר זה וטיפס עד למקום השלישי כשסטונר וסימונצ'לי לפניו אבל העקיפה על שניהם נראתה לפתע מציאותית יותר מתמיד.

בהקפה השביעית התרחשה הדרמה הראשונה, עת רוסי התרסק ולקח איתו החוצה את יריבו המר משכבר הימים, קייסי סטונר. האוסטרלי הנסער והנדהם מעצם הפגיעה, לא הצליח לחזור אל המסלול ולהמשיך אולם רוסי התאושש בעזרת המרשלים שחילצו אותו מתחת לאופנועים שלו ושל סטונר שהיו מעליו, והוא שב למסלול בניסיון להציל כמה שיותר נקודות לטובת המשך האליפות.
סימונצ'לי היה בודד בפסגה. האם הוא יוכל להיות הרוכב הבא מקבוצת לווין שיכול לנצח מרוץ מאז שטוני אליאס עשה זאת לאחרונה ב-2006? מרקו קבע את ההקפה המהירה ביותר באותן דקות ופתח פער בן שתי שניות על חורחה לורנזו שנעקף על ידי רוסי כמה קדות קודם לכן אך בגלל אותה התרסקות לורנזו למקום השני אך נראה חסר יכולת התקפית מול הביצוע של סימונצ'לי.
איש לא שיער את מה שיקרה חמש הקפות לאחר מכן, בהקפה ה-12. מרקו סימונצ'לי התעופף בהיי סייד בפנייה מס' 1 לאחר שהמסלול הבוגדני גרם לו להחליק. סימונצ'לי התעורר מחלום הניצחון וגילה שהוא בסיוט ההתרסקות. לורנזו חלף על פניו ולא האמין עד כמה זה יכול להיות יום המזל הגדול שלו.

לורנזו ופדרוסה לא ישכחו לעולם את מה שקרה שנה קודם לכן, ב-2010. אז הוביל פדרוסה בכל המרוץ אולם לורנזו הגיח מאחוריו בהקפה האחרונה וגזל ממנו את הניצחון. אותו פדרוסה שנשר בתחילת המרוץ לאחור ונראה היה כי הסיפור שלו נגמר, החל לפתע להתעורר ולחזור לחיים. פדרוסה תקף את כל מה שהיה סביבו ולמרות התחושות (או ליתר דיוק, חוסר התחושות) בידו השמאלית, הלך דני וסגר את הפער מלורנזו – ריח נקמה מתוקה נישא באוויר.

בכל פנייה, בכל סקטור, בכל הקפה. פדרוסה קבע תוצאות מהירות מלורנזו ובקבוצת ימאהה התקשו להביט במסכי הטלוויזיה. הם כבר ראו את הנצחון שנפל לידיהם, חומק ועובר ליריב הספרדי הגדול מכולם, דני פדרוסה. כאשר השניים היו כבר קרובים מאוד זה לזה, חלה התפנית הבאה בעלילה. ידו השמאלית של דני החלה לאבד את כוחה ואילו לורנזו נשאר קר רוח ולא התפתה לבצע מהלכים נואשים על המסלול. הצמיגים של השניים איבדו מכושרם, במיוחד אלה של הימאהה הכחולה, אך לורנזו המשיך בעקשנות למרות בעיות האחיזה הקשות.

חלומה של קבוצת ימאהה כמעט והושלם עת הצליח בן ספיס גם הוא לחלוף על פני דני במהלך עקיפה מבריק שהתבשל כמה הקפות והנה לפתע, שני רוכבי ימאהה ניצבים במקום הראשון והשני. מישהו דיבר על שליטה של הונדה? לא הפעם. אולי זה גודל המעמד ואולי לא, אבל ממש אחרי שבן ספיס השלים את מלאכת העקיפה על פדרוסה, וכאשר נותרו שלוש הקפות בלבד עד לדגל השח מט, התרסק בן ספיס והחזיר את פדרוסה למקום השני.

תשומת הלב עברה להתמקד במאבק על המקום השלישי אשר ניטש בין שני אמריקנים אחרים. ניקי היידן וקולין אדוארדס. הטקסני הוותיק מקבוצת טק-3 נלחם כמו אריה בדוקאטי חובב הקרירות של היידן שכבר הריח את המקום השלישי על הפודיום. קולין היה נחוש יותר ואותה הנחישות סייעה לו לעקוף את היידן. אולם בהקפה האחרונה, אלת המזל הפנתה לו את עורפה. הוא מצא את עצמו בשולי המסלול החלקלק והיידן שב למקום השלישי בו הוא נותר עד לסיום.
 
ולנטינו אולי לא בכושר הגופני המושלם, אבל רוח הקרב והלהיטות שלו לשוב אל הצמרת פיצו על כך. למרות שהחליק וחזר אל המקום ה-15, האיטלקי הצליח לטפס למעלה וסיים במקום החמישי, אחרי הירושי אוימה (בן קבוצתו של מרקו סימנצ'לי) שהיה רחוק רק חצי שנייה מניקי היידן ומהמקום השלישי על הפודיום.
פרישות של רנדי דה פונייה, קאל קרוצ'לו וקארל אברהם סייעו לרוסי לשוב ולטפס מעלה בלי עיכובים מיותרים בדרך. הקטור ברברה סיים במקום שישי ומכובד והקדים את אברהם, קרוצ'לו, אליאס, הופקינס, קפירוסי ודוביציוזו. האיטלקי של רפסול הונדה שב למסלול לאחר ביקור ברחבת הטיפולים, כאשר אנשי הונדה ראו את כל ההתרסקויות והאמינו ש"דובי" יוכל להביא עוד כמה נקודות בסופו של דבר.

טקס הענקת הגביעים בפודיום נראה חגיגי ומכובד במיוחד בזכות נוכחותם של המלך הספרדי חואן קרלוס והנסיכה אלנה. הצופים קיבלו תמורה מלאה לכספם ובמיוחד האוהדים המקומיים ששמעו את ההמנון הספרדי פעמיים באותו יום. ההוכחה לכך שחורחה לורנזו לא האמין שביכולתו לנצח הגיעה בסוף המרוץ, כאשר הוא לא ביצע שום תעלול חדש אלא שב וקפץ למאגר המים הקטן בשולי המסלול כמו בעונה הקודמת. תמונות של צמיגי ה-M1 שלו אכולים שיקפו את מידת הרכיבה הזהירה-מהירה שהפגין לורנזו במהלך המרוץ ,כאשר המסלול התייבש מעט והצמיגים איבדו גומי בקצב רצחני.


אליפות העולם יוצאת לפגרה בת חודש ימים והיא תתחדש ב-1 במאי במסלול אסטוריל שבפורטוגל. התקרית בין רוסי לסטונר תלהיט שוב את היצרים בין השניים ובין מחנות האוהדים שלהם. פדרוסה ינסה להחלים מניתוח שאמור לפתור את הבעיה בידו השמאלית ואפילו אלבארו באוטיסטה עשוי לשוב למושב של סוזוקי אחרי העבודה הטובה שביצע ממלא מקומו, ג'ון הופקינס.
ימאהה תגיע בכוחות רעננים ומחודשים והונדה תנסה לקום מהנוק-אאוט שספגה בחרז.
קשה שלא לחשוב איך היה מסתיים המרוץ הזה מבחינתו של ולנטינו רוסי אלמלא אותה התרסקות ופגיעה בסטונר… האם הדוקטור הוא גם קוסם? כנראה שהתשובה חיובית, אבל את האישור המלא לכך, נקבל (פעם נוספת) במרוץ הבא.

 

"פדרוסה קבע תוצאות מהירות מלורנזו ובקבוצת ימאהה התקשו להביט במסכי הטלוויזיה. הם כבר ראו את הנצחון שנפל לידיהם, חומק ועובר ליריב הספרדי הגדול מכולם, דני פדרוסה"

11 תגובות ל MotoGP: סקירת מירוץ חרז, ספרד: הממלכה של לורנזו

 1. היה אחד המירוצים הנדירים אם לא ה…
  כל הכבוד על הסיקור המורחב. נהניתי לקרוא. תמשיכו להעלות כתבות. אל תפסיקו את המנגינה של טל!!!

 2. אין דברים כאלו
  והתמונות פה פיצוץ, תמשיכו
  כל הכבוד

 3. מעניין כמה ימכרו את האופנוע של רוסי, אחרי התאונה, ביד2

 4. טניס, כדורגל, ספורט מוטורי… WOW איזו עונה תהיה לנו

 5. אחד הגדולים ובמיוחד ההתרסקות של סימונצ'לי שהרגה אותי. כתבה נהדרת ואחלה שידור, תודה בועז. תמשיך ככה והטריף אותנו

 6. ולנטינו רוסי .הדוקטור הוא גם קוסם.זה בטוח.כמו שזה נראה העונה הזאת תיהיה מלאה בקסמים..

 7. אם זה הקצב למידה שלו אז די בקרוב כל היורגיים למיניהם יתנדפו הרחק אחורה…

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין