מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

דיאלים 204 על 35
ברקום
דיאלים 204 על 35
בנלי שורת MENU
הארלי שמאל
טריומף קוביה
עופר אבניר קוביה שמאל
קונה אופנוע
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הווסקוורנה באנר שמאל
סטפן
לרט
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
בנלי שמאל עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
ברקום שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
תמוז
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC

MotoGP: הניתוח הצליח והחולה ניצח!

MotoGP: הניתוח הצליח והחולה ניצח!

בועז קורפל

צילום: יצרן

 
בין אם המסלול באסטוריל ימשיך לארח את הסבב העולמי בשנים הבאות ובין אם לא, דני פדרוסה יזכור את המרוץ של 2011 כאחד הטובים בקריירה שלו. הוא גם יזכור במיוחד את ארבעת ההקפות האחרונות, לאחר שעקף את אלוף העולם חורחה לורנזו, שנראה בדרכו לזכייה רביעית ברציפות על המסלול שהאיר לו את פניו בשלוש השנים האחרונות.
 
ביום שישי שקדם למירוץ קיים הרוכב הספרדי של קבוצת רפסול מסיבת עיתונאים לא שגרתית. במקום לספר על התוכניות שלו לקראת סוף השבוע, פרס פדרוסה ציור של גוף האדם לעיניהם של העיתונאים והחל לפרט שלב אחר שלב, תוך שהוא מסביר ומפרט כמו בתדריך לרופאים מתלמדים, את תהליך הניתוח שעבר בכתפו השמאלית, את השיקום, כלי הדם שנלחצו בעקבות הניתוח וגרמו לתחושת נימול, הרדמותה של היד לאחר העומס שהופעל עליה במרוץ הקודם בספרד וכיצד הוא עבר "מקצה שיפורים" רפואי בפגרה ומהן תוצאותיו. בסיכומה של הפגישה אמר פדרוסה: "אני מרגיש טוב והנתונים טובים, עכשיו צריך לחכות ולראות מה יקרה במרוץ וכיצד הגוף יגיב לכל העניין".

שעה לאחר מכן החלו האימונים החופשיים על המסלול הלח. תשומת הלב התמקדה ברוכב הקטן בסבב אך מיד היא הוסטה לכיוונו של האיש הגדול ביותר בסבב, מרקו סימונצ'לי שקבע את התוצאות הטובות ביותר. גם באימון אחר הצהריים של יום שישי התמונה נראתה זהה. סימונצ'לי בעולם משלו וכל השאר הרחק מאחור. האיטלקי הגדול מקבוצת גרסיני הונדה חש צורך עז לתקן את ההתרסקות בספרד ולהחזיר לידיו את מה שנראה אז כניצחון שמונח בכיסו.

 
גם מקצה הדירוג נראה דומה לאותם אימונים (מקצה האימון השלישי התקיים במזג אוויר רטוב אך היה זניח) וארבע דקות לסיומו, נראה היה כי סימונצ'לי בדרכו ל"פול פוזישן", אבל האיטלקי דחף קצת יותר מדי והתרסק בפנייה השביעית כשהוא מדורג שני והדלת נותרה פתוחה במשך ארבע דקות ללורנזו, פדרוסה וסטונר על מנת לנסות ולהתגנב דרכה ל"פול פוזישן" בעצמם. לורנזו ניצל עד תום את הפרצה ובשניות האחרונות השתלט על המקום הראשון בגריד. מאמציהם הכבירים של פדרוסה וסטונר לשנות את המצב קרסו בסקטור השלישי והרביעי והם סיימו מבלי לשפר את תוצאתם.

סגנון הרכיבה של מרקו משך את אש הביקורת של הרוכבים האחרים ובראשם חורחה לורנזו שלא נצר את לשונו ומתח ביקורת והוסיף גם נזיפה לסימונצ'לי שמצידו לא נותר אדיש והשיב ללורנזו ובכך נפתח חשבון בין השניים. מרקו יודע שיש לו אופנוע מצוין, מהיר ותחרותי ושהפודיום נמצא במרחק נגיעה ממנו אך טרם הושג. לעיתים מרקו סימונצ'לי נראה כמי שמוכן ללכת עד הקצה וקצת מעבר על מנת להשיג את הפודיום החמקמק הראשון שלו, גם במחיר ביקורת מרוכבים אחרים וגם במחיר של איבוד המרוץ כולו. כך הוא היה בקטגורית 125 וגם ב-250. תרצו או לא, זה מרקו.

כאשר כבו אורות הרמזור באסטוריל זינקו לורנזו, פדרוסה וסימונצ'לי בנחישות גדולה ובידיעה שהכניסה לפנייה הראשונה במקום הראשון היא מפתח חשוב מאוד להמשך על המסלול הבוגדני, שקטעים ממנו נותרו לחים וטמנו מלכודות לרוכבים שיצאו מקו המרוץ הנכון. השאיפות של מרקו הסתיימו כבר בפנייה מספר ארבע כשהוא מדורג במקום השלישי. לורנזו ופדרוסה החלו לאותת על סימני בריחה ראשונים וסימונצ'לי דחף (כדרכו) מעבר למגבלות. למרות שההונדה נחשב לאופנוע המבוית ביותר השנה, גם לו יש את המגבלות שלו ולמרות שמרקו גדול וכבד, בעט אותו האופנוע ב"הייסייד" מפחיד וגמר לו את סיפור המרוץ כבר בהקפה הראשונה.


סטונר שהיה קרוב ביותר לאותו מקום, נאלץ לבלום והמומנטום שלו נבלם גם כן. למרות שהוא רכב בקצב של לורנזו ופדרוסה, השניים הספיקו להתרחק וניהלו מרוץ עצמאי על הניצחון. סטונר נשאר לבד, ממש לבד. הוא התנהל כך במקום השלישי עד לדגל השח-מט בלי לחוש מאוים או תחת לחץ, אבל בתקווה כמוסה שהמאבק בין שני הספרדים שבראש יסתיים דווקא בניצחון שלו, זה כמובן לא קרה.  גם הקטור ברברה התרסק ב"הייסייד" מפחיד שבסופו הוא נראה שוכב בשולי המסלול ללא תנועה והאופנוע מרוסק לצידו אך הספרדי התאושש וקם על רגליו ונותר רק עם לב שבור ולא יותר.
ההסבר לבדידות של סטונר במקום השלישי ניכר במיוחד לאור חוסר היכולת של הרוכבים האחרים להדביק אותו. במיוחד הדברים אמורים ביחס ל-ולנטינו רוסי ולאנדראה דוביציוזו שנצמדו זה לזה ורכבו יחדיו עד לקו הסיום, תרתי משמע.

לאחר כמה הקפות, נראה היה כי הריגוש היחיד שנותר מהמרוץ שממנו פרש גם קארל אברהם בגין תקלה באופנוע, הוא המאבק בין שני האלופים האמריקנים, ניקי היידן ובן ספיס בעוד שמלפנים ניסה פדרוסה פעם אחר פעם לעקוף את לורנזו. אחרי שהדביק אותו בתחילת הישורת הראשית אך סיים ללא הצלחה, החל המאבק בין פדרוסה ללורנזו ללבוש צבעי מלחמה אמתיים ולא רק להתחפש למאבק על הניצחון. ארבע הקפות לסיום הדביק פדרוסה את לורנזו כבר באמצע הישורת הראשית ונראה היה כאילו שנפתח מבער אחורי באופנועו. אחרי הקפות רבות של תכנון וכישלון בביצוע, בדיוק באותו מקום שבו לורנצו הדף פעם אחר פעם את דני ללא רחם כשנראה שהוא שובר את רוחו של יריבו הספרדי, בדיוק באותו מקום הצליח פדרוסה לעקוף את לורנצו ועוד איזו עקיפה!

פדרוסה טס בקצה הישורת והגיע לפנייה הראשונה כשלורנזו עוד נמנם לו בדרך לשם. החשש היה שדני לא יוכל להכניס את האופנוע לפנייה כמו שצריך אבל עד מהרה החשש הזה נעלם ופדרוסה נעלם באופק יחד איתו. לורנצו ההמום שנותר חסר אנרגיה אחרי כל מאמצי ההדיפה שהשקיע בהתקפות הקודמות של פדרוסה, נותר חסר כוח. "בדיוק בזמן שבו אתה חושב שהכוח הגופני שלו אזל, בדקות האחרונות של המרוץ, בדיוק אז הוא התעורר לחיים והוכיח שיש לו יתרון עלי בכושר הגופני ולא יכולתי לעשות כלום כנגדו, כל הכבוד לו על הניצחון" אמר לורנזו בסיום במחווה ופרגון נדיר למי שהיה עד לא מזמן יריבו המר מבית ורק מלך ספרד בכבודו ובעצמו נדרש להשכין שלום בין השניים.

סטונר סיים שלישי והצליח לסחוט מהמסלול הזה את המיטב בסוף השבוע. האוסטרלי הבריק לפרק זמן קצר בחימום בבוקר המרוץ, אבל זה לא הספיק להיאבק על מדרגה גבוהה יותר בפודיום.
את הקינוח קיבלנו בסיום בקרב הנפלא בין ולנטינו רוסי לאנדראה דוביציוזו. רוסי נראה כמי שמהתל בדוביציוזו במהלך המרוץ כולו ובכל פעם ש"דובי" התקרב, רוסי התרחק במידה מספקת שתמנע מהאיטלקי הצעיר לנסות ולעקוף. דוביציוזו שמר את הכוחות לסיום, ממש לסיום.

קו הסיום נמצא באמצע הישורת הראשית (פחות או יותר) ולדוביציוזו היו כמה מאות מטרים להיצמד לרוסי, לאסוף מהירות, להגיח בזמן ולעקוף אותו. בקטע שבו המהירויות מטפסות מעבר ל-300 קמ"ש, זה קורה מהר, מהר מאוד. התוכנית של דוביציוזו פעלה במלואה. האיטלקי הצעיר שעט לקו הסיום אחרי שנצמד לרוסי, הגיח בזמן וסטה לצידו של האלוף האיטלקי הגדול בהיסטוריה כאשר קו הסיום הולך ומתקרב במהירות מסחררת. דוביציוזו ורוסי פתחו בקרב של "דראג רייסינג" שהוכרע דקות אחרי תום המרוץ בתחקור מדוקדק של מצלמת ה"פוטו פיניש" לטובת דוביציוזו ובהפרש של שתי אלפיות השנייה!
 
"חשתי את הכאבים הרגילים ביד שמאל ובכתף במהלך המרוץ, אבל ככל שהוא התקדם גיחכתי לעצמי בקסדה לנוכח יכולתי לעמוד בכאבים האלה ולהמשיך ולשמור על קצב. שמרתי את ההתקפה לשלב שבו לורנזו יהיה מותש ולא תהיה לו יכולת למנוע אותה. אני מרגיש בסדר גמור. די לי בעובדה שהיד אינה נרדמת ויש לי תחושה על מנת להבין שהניתוח הצליח ואני בכושר טוב" אמר פדרוסה בסיום.
 
 
הסדרה המותחת ממשיכה את הסבב האירופי עם המרוץ הרביעי בעונה שיתקיים בעוד שבועיים (15.5) בצרפת.

פדרוסה טס בקצה הישורת והגיע לפנייה הראשונה כשלורנזו עוד נמנם לו בדרך לשם. החשש היה שדני לא יוכל להכניס את האופנוע לפנייה כמו שצריך אבל עד מהרה החשש הזה נעלם ופדרוסה נעלם באופק יחד איתו

                     

גלריה

9 תגובות ל MotoGP: הניתוח הצליח והחולה ניצח!

 1. לפני שאביע דעתי אני חייב להודות לבועז .
  בועז תודה על כך שאתה כותב באתר של טל טביט.
  אני לא יודע אם זה בתמורה כספית ואו בהתנדבות. אבל תדע שהמעשה שאתה עושה מרגש אותי.

  אני חובב GP אבל אוהד את רוסי…

 2. היה מרוץ מעט משעמם כי נוצרו קבוצות רכיבה קטנות .
  היו תקופות שהיו בקבוצה יותר אנשים ואז היה יותר אקשן..
  אבל גם ככה ניהנתי.

 3. אין על מלנדרי.
  רוכב עיר עם ביצים…הוא עוד יפתיע .
  יאללה רוסי לורנצו ופדרוסה הבייתה.

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל