מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
קאברג שחורי 205 על 35
בנלי שורת MENU
עופר אבניר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
טריומף קוביה
הארלי שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
קונה אופנוע
לרט
לרט
אישימוטו באנר קוביה שמאל
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
תמוז
ברקום שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
סטפן
בנלי שמאל עליון
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

MotoGP: סקירת מירוץ לה-מאן, צרפת – שוברים את הכלים

MotoGP: סקירת מירוץ לה-מאן, צרפת – שוברים את הכלים

בועז קורפל

צילום: יצרן

 
אחרי הניצחון של פדרוסה במרוץ הקודם בפורטוגל, נגמר מאגר המנצחים הפוטנציאלי והיה ברור שאחד מהמנצחים הקודמים ירשום ניצחון שני או שנראה פריצה של אחד מסגני החייזרים. קייסי סטונר מיהר להבהיר אחרי שני אימונים ביום שישי שהניצחון שלו בפתיחת העונה כמעט ונשכח והוא חייב להזכיר לעצמו ולכולנו שהוא שייך למאבק על הכתר העולמי.

מזג האוויר הקריר של שבת בבוקר לא השפיע על הקנגורו שהמשיך לקבוע את הזמנים המהירים ביותר באימונים והתמונה שבה וחזרה על עצמה גם במקצה הדירוג.
התאוששותו של דוביציוזו והמשך התחזקותו של מרקו סימונצ'לי מילאו את ראש הגריד בארבעה אופנועים של הונדה כאשר הפייבוריט לניצחון הוא קייסי סטונר והעיניים מופנות למרקו סימונצ'לי כבעל הפוטנציאל לקרא עליו תיגר ולהגיע לראשונה בחייו לפודיום בקטגוריה הבכירה.

הפורענות שריחפה מעל המרוץ הגיחה כבר ביום ראשון בבוקר, במעמד מקצה החימום.
חורחה לורנזו יצא להקפה הראשונה יחד עם שאר הרוכבים אבל לא השלים אותה. אלוף העולם דחק יותר מדי באופנוע והצמיגים הקרים גבו ממנו את המחיר והאופנוע העניש אותו.
"נפצעתי באצבע בהתרסקות והיא השפיעה על מה שהיה אחה"צ במרוץ עצמו" ניסה לורנזו לתרץ את המיקום בו סיים. אם אפשר היה "לקבל" את העובדה שאופנועי הונדה מהירים יותר מימאהה, הרי שהעקיפה של רוסי בדוקאטי על לורנזו, חשפה את ערוותו הכחולה של הימאהה M1.

הפורענות לא נעצרה שם. תקרית מכוערת בין סטונר לדה-פוניה בשניות הסיום של החימום, הביאה לאלימות פיזית בין שני הרוכבים. דה-פוניה רכב באופן איטי אבל בטוח וסטונר ש"נעצר" כתוצאה מכך, הביע את כעסו וחבט בדה-פוניה בהפתעה בעוד השניים רוכבים על האופנועים שלהם. השניים זומנו לשופטי המרוץ וההסבר של סטונר לא שיכנע אותם. המחיר היה 5,000 יורו ואילו דה-פוניה זוכה מכל אשמה.

ואז בא דני
דיברו על סטונר, דיברו על סימונצ'לי ואפילו הזכירו את דוביציוזו כאפשרות (קלושה) להגיע לפודיום. אבל איש לא הזכיר את דני פדרוסה. חולשתו היחסית של הספרדי שהשווה את שיא ניצחונותיו לזה של מקס ביאג'י במרוץ הקודם, הייתה ניכרת. גם אנשיו של פדרוסה הקפידו להתרחק מכל מיקרופון בשטח והעדיפו להתרכז במשימה ולחפש פתרון שיעיף את דני קדימה לתוך גוב האריות הכתום-שחור יחד עם זה של סימונצ'לי.

אותו סימונצ'לי עמד בעין הסערה תחת התקפות מכל עבר וביקרות גדולה של רוכבים אחרים כגון לורנזו וסטונר וגם אנדראה דוביציוזו. מרקו שמר על הקו שלו ולא נסחף לתגובות קצוניות. האיטלקי הגדול ניסה לשמור על קור רוח ולתת את התשובות על המסלול.

גם כשהוא בשורה השנייה, דני פדרוסה תמיד ייחשב למזנק גדול. אולי גדול המזנקים של ה-MotoGP בעת החדשה. "זינוקים טובים הם אחד המפתחות החשובים ביותר לניצחון" אמר פעם סטונר. הבעיה שלו היא שפדרוסה לא אמר את זה, אלא עשה את זה (שוב).
הספרדי זינק כאילו שוגר מלוע של תותח היישר אל ראש טור הרוכבים ורק קיסי סטונר הצליח להישאר צמוד אליו.

האוסטרלי שרכב על מכונה מושלמת לדבריו, סיפק דפיקות לב מואצות כאשר המכונה סירבה להתניע על קו הזינוק אחרי שכולם כבר שיחקו במצערת והתכוננו לצאת להקפת החימום לפני הזינוק.
"ידעתי שאני חייב להיות אגרסיבי בהקפות הראשונות ולא לאפשר לדני להתרחק יתר על המידה ואף לעבור אותו" אמר סטונר בסיום כמי שניבא מראש את תוצאת המרוץ.
אחרי שתיים וחצי הקפות, שב סטונר אל המקום הראשון ואילו דוביציוזו שזינק היטב גם הוא, הלך והתדרדר לאחור.

נו נו נו מרקו, ילד רע!
חבורת הזאבים החזקה של סימונצ'לי, לורנזו ורוסי קיבלה בחום את נסיגתו של דוביציוזו ולאחר כמה הקפות הצטרף גם פדרוסה שלא יכול היה לעמוד בקצב של סטונר שנמלט אל האופק והשאיר את האחרים להיאבק על המקום השני והשלישי. סימונצ'לי הריח דם והחל לטרוף את יריביו אחד אחרי השני. אחרי שחלף על פני לורנזו ודוביציוזו, הגיע תורו של פדרוסה. האיטלקי הגדול (פיזית לפחות…) סגר את הפער ולמרות שפדרוסה קבע קודם לכן את ההקפה המהירה ביותר במקוץ ורשם לזכותו את שיא המסלול, הוא הלך ונחלש וסמונצ'לי חיפש את האפשרות לעקוף אותו. קוצר רוחו של מרקו סימונצ'לי גרם לו לנסות ולסגור את הסיפור בינו לבין פדרוסה באופן חד וחלק. זאת זכותו ואיש אינו חולק על כך, אבל המחיר היה יקר. ניסיון העקיפה הראשון על פדרוסה הסתיים בהתנגשות בין השניים והתעופפות של פדרוסה מהמסלול עם עצם בריח שבורה בצד ימין של גופו. השופטים קיבלו החלטה להעניש את מרקו ושלחו אותו לרכיבה דרך רחבת הטיפולים בידיעה שהמהלך הזה יחסל את סיכוייו להגיע לפודיום.

ולנטינו רוסי שעמד כחומה בצורה לצידו של מרקו והגן עליו אל מול הביקורת של הרוכבים, הצטרף הפעם למבקריו ואמר: "אמנם ראיתי את התקרית רק פעם אחת בוידיאו, אבל אין ספק שמרקו לא השאיר מקום לדני והוא היה חסר סבלנות. הוא לא היה חייב לעקוף כבר בהזדמנות הראשונה ויכול היה להמתין עוד הקפה אחת".
באופן טבעי, היחידי שחשב אחרת הוא סימונצ'לי עצמו שמאמין שהוא חף מפשע וטוען שדני עצמו טעה בשיקול הדעת שגרם להתנגשות שלהם.
שני אלופים וגיבור
התרסקותו של פדרוסה והעונש של סימונצ'לי הותירו את המסלול פתוח ופנוי בפני חורחה לורנו, אנדראה דוביציוזו ו-ולנטינו רוסי על המקום השני והשלישי בפודיום.
מקצה הדירוג של רוסי מיקם אותו במקום התשיעי ובמהלך המרוץ הוא טיפס עד למקום השישי ו"נתקע" שם. ממש כמו במרוצים הקודמים. נראה היה שתקרת הזכוכית עדיין נמצאת בקומה שש ומספר ההקפות לסיום הלך ואזל. הלחץ הכריע את לורנזו שלוש הקפות לדגל השח-מט ואלוף העולם טעה באחת הפניות ולקח אותה בקו רחב שביטל את המומנטום שלו לחלוטין. בין אם הפציעה שלו או של אופנועו מהווים תירוץ, הוא נותר מחוץ לקרב על הפודיום אך התרסקותו של פדרוסה סייעה לו להתנחם בידיעה שהוא ימשיך להוביל את אליפות העולם אחרי המרוץ הזה, גם אם הוא יסיים רביעי.
אלוף העולם נמוג באופק מאחור ושני האיטלקים, רוסי ודוביציוזו המשיכו לדהור קדימה. רוסי חזק על הבלמים מצמצם בכל פניה את הפער מדוביציוזו ואילו האחרון מנסה לסחוט את ההונדה שלו עד תום ולא ליפול למלכודת הערמומית שאלוף העולם האגדי ניסה לטמון לו.
 
אוהדיו של רוסי רצו לראות את הדוקטור מטפל בפציינט שלפניו אך כנראה שהחיסון שדוביציוזו קיבל בעבר, המשיך לפעול והוא שמר על מקומו וסיים במקום השני לפני רוסי שלמרות הכול היה מאושר להגיע לפודיום לראשונה בחייו עם אופנוע של דוקאטי.

סטונר שמח בניצחון שהחזיר אותו חזק לתמונת המאבק על אליפות העולם. דוביציוזו הופתע למצוא את עצמו במקום השני אך לנוכח הנסיבות הוא בחר לשאוב מכך עידוד לבאות. "לא בכל יום אתה נלחם עם ולנטינו ויוצא עם ידך על העליונה" אמר האיטלקי בסיום.
ולנטינו שפע חיוכים ועליצות. הוא התעלם לחלוטין מסטונר גם על במת הפודיום וגם במסיבת העיתונאים שאחרי הפודיום. הוא בירך את דוביציוזו ולא זרק ולו מבט לכיוונו של האוסטרלי.

אם אליפות העולם בעונת 2011 לובשת אופי ייצרי ולוהט במאבקים בין הרוכבים על המסלול אבל יותר מכך מחוצה לו, הרי שהמפגש הבא בספרד, בברצלונה, טומן בחובו דריכות רבה והמטענים שיגיעו בטיסה למסלול מונטמלו, קלים לאין שיעור מאלה שיגיעו בליבם של הרוכבים כמה ימים אחר כך. המרוץ הביתי של לורנזו ופדרוסה והמאבק הסמוי ביניהם על הבכורה הספרדית יחד עם שאר הרוכבים מבטיח מאבק צמוד ומסקרן. אליפות העולם פתוחה לחלוטין וכל מה שאנחנו יכולים לומר בשלב הזה, ואמוס ברצלונה.

אמנם ראיתי את התקרית רק פעם אחת בוידיאו, אבל אין ספק שמרקו לא השאיר מקום לדני והוא היה חסר סבלנות. הוא לא היה חייב לעקוף כבר בהזדמנות הראשונה ויכול היה להמתין עוד הקפה אחת 
             
ולנטינו רוסי על העקיפה של סימונצ'לי

גלריה

13 תגובות ל MotoGP: סקירת מירוץ לה-מאן, צרפת – שוברים את הכלים

 1. עוד שני מרוצים והוא יתחיל לתת בראש. היה מרוץ מצויין

 2. אך ולנטינו…מחכים למקום ראשון…

 3. בואו נראה את רוסי וחבריו בתחרות קטנועים…..
  רק אופנועים בראש שלהם…
  רוסי אוהבים אותך תתחיל להתחבר לדוקאטי ותן להם בראש.
  כן יהייה רצון ונאמר אמן. אמן.

 4. סיקור עמוק ומעניין
  ולספקנים רוסי והדוקאטי התחברו עכשיו רק צריך לא להתרסק ולשמור כוח לעלות על הפודיום כל פעם

 5. היה מרוץ מעניין. אני באופן אישי מקווה שסטונר ימשיך לככב.
  ולך בועז תודה על הקריון במסך הקטן. וכמה חבל שטל לא איתך ….
  קראתי את הסיקור. יפה. תודה.

 6. קודם כל שאפו על הכתבה המעמיקה!
  דבר שני רוסי כבר כאן ועכשיו הוא רק צריך לשמור כוח בשביל לעלות כל מירוץ על הפודיום

 7. לא שאני אוהב כל כך את הצנונית הזו פדרוסה. אבל כרוכב אופנועים ובמיוחד כרוכב GP, לדעתי הוא אחד הרוכבים הטובים…
  אבל אהבתנו נתונה לרוסי.

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל