fbpx

מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

דיאלים 204 על 35
קאברג שחורי 205 על 35
דיאלים 204 על 35
בנלי שורת MENU
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הווסקוורנה באנר שמאל
עופר אבניר קוביה שמאל
הארלי שמאל
טריומף קוביה
סטפן
אישימוטו באנר קוביה שמאל
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
תמוז
לרט
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
מידלנד שחורי 140 על 70
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

MotoGP: סקירת מירוץ קטלוניה, ספרד – סטונר דופק כרטיס

MotoGP: סקירת מירוץ קטלוניה, ספרד – סטונר דופק כרטיס

בועז קורפל

צילום: יצרן


 
כאשר הבינו מארגני המרוץ של קטלוניה שדני פדרוסה לא יתייצב על הגריד למרוץ הביתי שלו בעקבות התאונה עם מרקו סימונצ'לי בצרפת, הם נכנסו לכוננות. קנאותם של האוהדים הספרדים שלא מתים (בלשון המעטה) על הרוכבים האיטלקים, למעט ולנטינו רוסי, הטרידה את מחשבותיהם ונוכחותו של מרקו בברצלונה חייבה אותם לנקוט באמצעי הגנה חריגים להגן על שלומו של האיטלקי גבה הקומה שאפשר לראות אותו מכל פינה בעיר.

סימונצ'לי נחת בברצלונה, מיד קיבל זימון למסלול והתייצב בפני שופטי המרוץ ששלפו אצבע מאיימת ואמרו לו שהוא תחת זכוכית מגדלת ועליו להיזהר שבעתיים. האיטלקי החביב מיהר לקבל אחריות על המפגש בצרפת עם פדרוסה וגם דבריו של ראש קבוצת HRC, קבוצת האם של סימונצ'לי, שלח מסר ברור: "מרקו חייב להירגע". התנצלותו של סימונצ'לי לא הרגיעה את הצופים ביציעי מסלול קטלוניה ששרקו וקראו לעברו קריאות בוז צורמות בכל פעם שדמותו הופיעה על המסכים הגדולים.

 
כאילו להרגיז (את הספרדים), הצליח סימונצ'לי לראשונה בחייו לתפוס את העמדה הבכירה על קו הזינוק ולמרות שנראה היה כי קייסי סטונר ימשיך להשתעשע איתו, עקץ האיטלקי בדקות האחרונות בשבת אחה"צ ונטל את המקום הראשון במקצה הדירוג לאחר שסטונר והונדה טעו בניהול המקצה והוציאו את סטונר לקטע האחרון עם צמיגים רכים למרות שהאוסטרלי טען לכל אורך הדרך שהאופנוע שלו מאוהב בצמיגים הקשים דווקא.
 
מזג האוויר בתחילת חודש יוני איים להשפיע על התנהלות המרוץ. ממטרים קלים התחלפו בחזקים ולעיתים גם השמש הופיעה למספר שעות וגלגל הרולטה של מזג האוויר הסתובב בלי הפסקה. איש לא שיער מה יהיה מזג האוויר ברגע הזינוק ובמהלך המרוץ אבל זה לא היה המקום והזמן להמר.
על השורה הראשונה בקו הזינוק ניצבו סימונצ'לי, סטונר ולורנזו במרוץ הביתי שלו כשהוא מוליך את אליפות העולם ובליבו תקווה אחת, להישאר במקום הראשון גם בחלוף שעה, עם תום המרוץ.

מאחוריהם השתרך לו גריד דל ורזה במיוחד. פציעתו של קולין אדוארדס בשבת, מנעה ממנו להשתתף על פי החלטת הצוות הרפואי וכך התייצבו להם 15 רוכבים בסה"כ על קו הזינוק.
בן ספיס האמריקני הרגיש שקטלוניה יכולה להיות נקודת השינוי שלו בעונה ואלוף הסופרבייק בעבר, החליט להשאיר את כל המחשבות על חוסר המזל שפקד אותו מתחילת העונה, מאחוריו.

אנדראה דוביציוזו, ולנטינו רוסי, ניקי היידן, הירו אויאמה וקאל קרצ'לו שיחרו לטרף מאחור וסימן השאלה סביב הגשם לא הרפה עד לרגע הזינוק וגם אחריו.
 
מרקו סימונצ'לי הגיב טוב לכיבוי הרמזור אבל התגובה התפוגגה לה עוד בטרם הרוכבים הגיעו לפנייה הראשונה. האיטלקי התדרדר לאחור ונעצר במקום השביעי מאחורי ולנטינו רוסי ואנדראה דוביציוזו שהעסיקו זה את זה בחצי הראשון של המרוץ ואיפשרו לו לצמצם ולהתקרב אליהם, אך לא מעבר לכך. האכזבה ממנו הייתה גדולה כגודל הציפייה.

חורחה לורנזו נטל את ההובלה למשך ההקפה הראשונה כאשר סטונר צמוד אליו והשניים נמלטו מכל שאר הרוכבים ופתחו במרדף פרטי. המרדף הסתיים מהר מכפי כולנו רצינו לראות וסטונר מימש את היתרון של אופנועו בתום ההקפה הראשונה ועקף את לורנזו בפנייה מספר אחת ומשם דהר לסיום ללא שום איום מרוכב זה או אחר ורק מזג האוויר ההפכפך שאיים לטרוף את הקלפים, הפחיד את סטונר בהקפות האחרונות, אבל האוסטרלי הרגיש בטוח במידה מספקת להישאר על המסלול ולא להחליף לאופנוע עם צמיגי גשם כשהוא בוחן בקפדנות את התגובות של הרוכבים האחרים שגם הם בחרו להישאר על המסלול ולא התרגשו מזרזיף הגשם שירד באזור רחבת הטיפולים בלבד.

תאונה בהקפה הראשונה בין רנדי דה-פונייה הצרפתי להירושי אויאמה היפני, קיצצה את מספר הרוכבים ל-13 בלבד אבל פרט להתרחשות הדרמטית הזו, תבנית המרוץ התייצבה ולא חל בה שום שינוי עד לסיום פרט למאבקי כבוד ונקודות בודדות בחלק האחורי בין לוריס קפירוסי, הקטור ברברה, קארל אברהם ואלבארו באוטיסטה בסוזוקי שכנראה עורכת את הופעות הפרידה שלה מה-MotoGP.

המאבקים בין דוביציוזו לרוסי סייעו לבן ספיס לשמור על המקום השלישי אליו הוא פרץ בזינוק ולסיים על הפודיום לראשונה העונה במדי הקבוצה הרשמית של ימאהה. בן ארצו, ניקי היידן, הראה ניצוץ של יכולת בתחילת המרוץ אך קאל קרצ'לו דאג לכבות את הניצוץ הזה וסיים אף הוא בתוצאה הטובה ביותר שלו השנה, במקום השביעי.

קצת יותר מ-88 אלף צופים ביציעים של מסלול קטלוניה, הלכו הביתה בסוף המרוץ בתחושת החמצה מסוימת. למזלם ולמזלנו, היו שם את מרוצי החימום בקטגוריית 125 סמ"ק ובמיוחד בקטגוריית מוטו 2 שסיפקו את הסחורה, כרגיל.

בסיכומו של המרוץ הפושר וחסר העניין הזה ניצח סטונר בפעם השלישית העונה, יותר מכל רוכב אחר, ובכל זאת הוא מדורג רק במקום השני באליפות בפיגור של שבע נקודות מחורחה לורנזו. היעדרותם של פדרוסה ואדוארדס תרמה לדלילות החומר וחוסר העניין. סימונצ'לי רק התקרב לרוסי אבל גם זה לא הביא למאבק או מפנה מיוחד.


כעת עושים אנשי הקבוצות את הדרך לאנגליה. בעוד שלושה ימים יוקמו מתחמי האירוח ומסלול סילברסטון המחודש יתמלא באקשן. בואו ונחזיק אצבעות שהאקשן יהיה גם על המסלול.

חג שבועות שמח לכולם

 

גלריה

11 תגובות ל MotoGP: סקירת מירוץ קטלוניה, ספרד – סטונר דופק כרטיס

 1. יותר מעניין מהמרוץ עצמו. נקווה שבסילברסטון יהיה אקשן אמיתי ורוסי יתן סוף סוף בראש.

 2. קשה לי לאחרונה במרוצים. האופנוע לא כל כך מתנהג כמו שאני רוצה וצריך. אני מאמין שב"ה בקרוב אוכל להוכיח את עצמי טוב יותר. ותודה לבועז שלא קטל אותי לגמרי…אני עוד יוכיח לך אדון קורפל שאני שווה משהו .. רוסי ולנטינו.

 3. אי אפשר לכתוב שהמרוץ היה קל…..אבל לורנצו קיבל ממני בראש…. נכון שיש לי אשה כוסית…?
  סטונר

 4. אני שמח להצטרף לאתר הזה כאן שכל החברים שלי כותבים….אבל אני שוכב המיטה וכואב לי הגוף….כנראה לורנסו ה"@@@@" שלח בכוונה שיפילו אותי כך שאני אסיים את הקריירה שלי…כלב ספרדי…
  פדרוסה.

 5. יש כאן חברה גזורים….
  אחלה סיקור. כנראה הסיקור הכניס אנשים למוד של שטות…..
  לא להזניח אחרי כל מרוץ חייבים סיקור של בועז.
  יוסלה

 6. המרוץ היה טוב. סטונר נתן בראש וכמו שהוא רוכב היגיע הזמן שהשנה יקח אליפות..
  עמית

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל