מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מונדיאל MENU
אינסטגרם
עופר אבניר קוביה שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הווסקוורנה באנר שמאל
קונה אופנוע
תמוז
לרט
rok-straps רצועות קשירה 140
ברקום שמאל
סטפן
אישימוטו באנר קוביה שמאל
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
פרפקט קוביה שמאל
מונדיאל קוביה
HJC
הארלי שמאל
מתלה לקסדה
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

סופרבייק WSBK סייקס האלוף מאכזב באוסטרליה

סופרבייק WSBK סייקס האלוף מאכזב באוסטרליה

גיא בן ברק

צילום: יח"צ

אליפות הסופרבייק העולמי חגגה היום לפנות בוקר שעון ישראל את פתיחת עונת 2014, אקשן עוצר נשימה לא היה שם (למעט בפתיחת המירוץ השני), למרות ששיא המסלול נשבר חיש מהר. כוכב האירוע היה ללא ספק יוג'ין לברטי, האירי שסיים שני עם אפריליה באליפות 2013 ועבר השנה לסוזוקי זינק מהמקום הרביעי על הגריד ומיידית החל מתקוטט על ההובלה מול קווינטולי שזינק מהפול ומרקו מלנדרי שזינק שלישי, היה ברור שהמנצח יבוא מבין שלושת אלה אשר פתחו פער גדול משאר השדה, לברטי ארב למוביל קווינטולי עד שלבי הסיום, אז עקץ ומההובלה פתח מייד פער שהגיע בסיום ל-3 שניות. קווינטולי אשר הוביל ברוב השלבים חטף עקיפה על הקו גם מבן קבוצתו מלנדרי וסיים שלישי.

במקצה השני אשר כאמור היה מעניין פי כמה מהראשון נאבק לברטי מהזינוק על ההובלה מול רוכב קוואסאקי באז ואף הצליח להוביל לזמן קצר החל ממחצית המירוץ – אולם אז התפוצץ מנוע הסוזוקי GSX-R1000 תוך שהוא שופך שמן על המסלול מה שגרר דגל אדום וקביעת התוצאות הסופיות לאחר שני שליש מירוץ, לברטי לא צבר נקודות בעוד קווינטולי חוגג עם ניצחון לפני לוריס באז. קווינטולי עולה להוביל את הטבלה עם 41 נקודות, עשר יותר מבן ארצו באז בעוד מלנדרי שלישי בדירוג הכללי לאחר סבב ראשון עם 28 נקודות לאחר שירידה מהמסלול במקצה השני הורידה אותו לסיום במקום השמיני. קווינטולי יהווה איום משמעותי על האליפות, כשהצרפתי המנוסה רוכב בריא הוא מהיר בטירוף והאפריליה נראית מצוין, באשר למנוע הסוזוקי – מאחר ולברטי מתחרה בקטגוריה המקצועית הרי לרשות סוזוקי 8 מנועים בלבד לכול העונה, להתחיל עם פיצוץ כבר במירוץ השני של העונה לא דבר אופטימי.

בעוד לברטי הוא הרוכב המרשים באוסטרליה נראה האלוף היוצא טום סייקס לא טוב, מי שהיה מלך הגריד בשנתיים האחרונות וזינק מהפול כמעט בכול מירוץ התדרדר לזינוק מהמקום השמיני בלבד, ואף במירוצים גמגם. במקצה הראשון נראה סייקס אבוד, טעה הרבה וסיים שביעי בנחיתות של 15 שניות מהמנצח. במקצה השני סיים סייקס שלישי אמנם אולם גם בו נראה רחוק ממה שהורגלנו בשנה שעברה, זמנים לא יציבים, אולי שיחזור למספר 66 במקום 1…

מאכזבים נוספים היו הונדה וצמד הבריטים שלה ריי והאסלאם, בעוד דוקאטי דווקא מראה סימני חיים, במיוחד ג'וגליאנו הצעיר שהיה מעורב במאבקים בהובלה בשני המקצים, אולם הלך ודעך בשלבים המתקדמים בגלל אכילת צמיגים ודייויד סיים פעמיים רביעי.
בסופרספורט נרשמה התרגשות לאחר שאם.וי אגוסטה עם קלוזל על הטריפל 675 נצחה את המירוץ, הפעם האחרונה שיצרן זה עלה על פודיום המנצחים הייתה בשנת 1976 ומי אם לא אגוסטיני… מצד שני לא היינו מהמרים על קלוזל ואם.וי כאלופים שכן הניצחון בא לאחר התרסקויות ושל הרוכבים המובילים בסדרה, סופוגלו (שכבר הגיע הזמן שיראו לתורכי הזה את הדלת, דחילעק עוד מעט יקבל קצבת זקנה), קנדי וההולנדי המטורף ואן דר מארק, ולאחר שהמירוץ הופסק לאחר 8 הקפות וחודש למשך חמש הקפות בלבד.

גלריה

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל