fbpx

מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
קאברג שחורי 205 על 35
אודי דגן מתחת לתפריט
זונטס מתחת לשורת לוגו – אמצע 1
מטרו באנר שמאל הכי עליון
cristalino קובית צד xi
עופר אבניר קוביה שמאל
תמוז
אלבר טריומף קוביה עליון
אישימוטו באנר קוביה שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
מוטוטאץ דקר
voge מוטו24 באנר
אודי דגן 140 על 70
סטפן
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

MotoGP: מוג'לו, איטליה – סוף סוף מרוץ

MotoGP: מוג'לו, איטליה – סוף סוף מרוץ

בועז קורפל

צילום: יצרן


כל מי שהגיע למסלול מוג'לו בפרברי פירנצה שבאיטליה, וכל מי שצפה בסוף השבוע במקצי הדירוג והמרוצים בכל הקטגוריות מעל מסכי הטלוויזיה, לא ישכח זמן רב את המרוץ הטוב ביותר של העונה עד כה. בתפריט הופיעו שיאי מסלול שנשברו כמו צלחות חרסינה בחתונה יוונית, דרמות שהתחלפו מהר יותר מכל מחזה של שייקספיר ושמחת מנצחים מהולה בהפתעות נעימות כמו בחגיגת יומולדת מושלמת. קצרה היריעה מלתאר את ההתרחשויות של המרוצים המקדימים בקטגורית 125 סמ"ק ובמוטו 2, אבל הפעם המנה העיקרית בדמות מרוץ ה-MotoGP לא אכזבה.

איתותים ראשונים

מזג האוויר ההפכפך שליווה את סוף השבוע באיטליה המשיך להציק ולהפריע לניהול התקין של האימונים ומקצי הדירוג. למרות ששום אימון או מקצה לא התבטלו, קוצרו או נדחו, בכל זאת קיבלנו תצוגה חלקית למדי והרוכבים בקטגוריות השונות מיעטו לצאת למסלול בכל פעם ששבר ענן נפתח מעל מוג'לו והם העדיפו להסתתר בעומק המוסכים ולהתלוצץ עם המכונאים.

בפעמים הבודדות שהשמש זרחה, קיבלנו איתותים ראשונים על מה שצפוי להתרחש על המסלול והאיתות הראשון הגיע מחורחה לורנזו שניפץ את שיא המסלול של ולנטינו רוסי משנת 2008 כאשר הדוקטור קבע אותו על צמיגי דירוג רכים במיוחד. אולי זה האספלט החדש ואולי זה הרף החדש של ההתקוטטויות בגן הילדים של כרמלו אספלטה ואולי שניהם גם יחד אבל הרוכבים שקולים לאריות סגורים בכלובים ומשחרים לצאת למרחב בכל הזדמנות ראויה וכך קרה שלורנזו וסטונר שברו זה את שיאו של האחר והצטרפו לחגיגת שבירת שיאי המסלול שהחלה עוד במרוצים של הקטגוריות הנמוכות יותר.

ההישג של לורנזו לא גרם להתרגשות יתרה במחנה של הונדה. סטונר "תפר" את מוג'לו בדיוק למידותיו והציב את רף הזמנים במקצה הדירוג כה גבוה עד כי איש לא האמין שניתן בכלל להגיע אליו, גם לא רוכבי רפסול הונדה בעצמם ואפילו לא הגיבור המקומי על אופנוע זהה, מרקו סימונצ'לי.

שימו עין

הגיבור האמתי של מוג'לו הוא ולנטינו רוסי. שנה אחרי אותה תאונה קשה על המסלול הזה, תאונה שחיסלה את סיכוייו להתמודד על תואר נוסף והוכיחה כי גם רוסי אנושי ולא פיטר פן בשר ודם, רוסי חזר הביתה וסחף איתו קרוב ל-90 אלף מעריצים קנאים שצבעו כל חלקה טובה ביציעים בצבעי אדום-צהוב.

כדרכו בקודש, גם השנה הציג "הדוקטור" קסדה חדשה והפעם הוא בחר לעטר אותה בצילום של אחת מעיניו. "תפקחו עין ושימו לב" היה המסר ששיגר ולנטינו לעולם. בה בעת אמר רוסי כי הוא לא צופה לגדולות ונצורות אך ההצגה חייבת להימשך גם אם ראש הצוות הטכני שלו, ג'רמי ברג'ס, נקרא בדחיפות הביתה לסעוד את רעייתו שסובלת ממחלה קשה.

התוצאות של מקצה הדירוג היו עגומות למדי מבחינתו. רוסי דורג רק במקום ה-12 אך אוהדיו הקנאים הביטו עמוק אל תוך העין שהתנוססה במרומי קסדתו והצליבו אצבעות באמונה שיום המרוץ יהיה שונה.

תוצאות מקצה הדירוג היו דומות מאוד למרוץ הקודם בהולנד אבל כולם קיוו שהמרוץ עצמו ייראה אחרת. סטונר ניצב בראש הגריד וכצפוי, פתח בסערה את המרוץ ופתח פער של שלוש שניות על יריביו. לורנזו, ששיפר את טכניקת הזינוקים שלו, הרשים פעם נוספת וזינק נפלא היישר אל חבורת החוד יחד עם אנדראה דוביציוזו הנפלא שעיניהם של איטלקים היו נשואות אליו כאופציה טובה לניצחון.

לורנזו וסטונר אינם חביבי הקהל במוג'לו בניגוד גמור לאופוזיציה האיטלקית בדמותם של רוסי, סימונצ'לי ודוביציוזו ומכאן שהאוהדים הקנאים ביציעים ראו שחורות עת הצליח חורחה לורנזו לעקוף את דוביציוזו ולעלות למקום השני ולהותיר מאחור את דוביציוזו וסימונצ'לי לציפורניים של בן ספיס, רוכב ימאהה שהחל להתקרב אף הוא לחבורת הצמרת.

הרוכבים התחלקו לשתי דבוקות ובעוד הרוכבים שבראש פורצים קדימה, התנתק מהם ניקי היידן שביצע טעות ונשר למקום האחרון וכך נותר חלל גדול בין שתי הדבוקות. ולנטינו רוסי נכנס לפעולה והחל לטפס מעלה כשהוא נאבק בכל מי שנקרה בדרכו. אדוארדס, קראצ'לו, אליאס, ברברה ובאוטיסטה קיבלו כל אחד בתורו את הטיפול הראוי של הדוקטור שטיפס עד למקום השישי וסיים את המרוץ בפיגור של 24 שניות מהמנצח. אם לא ניצחון, לפחות הצגה נפלאה של הדוקטור כמו בימיו הגדולים. מלפנים נמשך המאבק בין לורנזו ודוביציוזו כאשר ספיס וסימונצ'לי החלו להשמיע קולות של תופי מלחמה בקרב על המקום הרביעי.

נוק אאוט כפול לטובת ימאהה

כבר במרוץ הקודם, באסן שבהולנד, זכינו לראות את ניצני השיפור באופנועים של לורנזו וספיס. האחרון אף הגדיל וזכה לראשונה בחייו במרוץ MotoGP וכאן במוג'לו ראינו את ההתפתחות הבאה של העניין. לורנזו העקשן לא נשבר ושב להיאבק עם דוביציוזו וחלף על פני האיטלקי כשהוא קובע זמנים מהירים ממנו ואף מסטונר שהחל לחוש את איבוד האחיזה בצמיגים שלחץ האוויר שבהם עלה ושטח המגע עם האספלט החדש הצטמצם כתוצאה מכך.

אלוף העולם התמלא באנרגיות וברוח קרב מחודשת וההסתערות על סטונר לא איחרה לבוא. לורנזו קיצץ את הפער של סטונר שהחל להיאבק באופנוע שלו עצמו בתפילה שהמרוץ ייגמר לפני שלורנזו יגיע אליו. אבל זה לא היה יום טוב לתפילות עבור האוסטרלי באיטליה. לורנזו הגיע בסערה וחלף על פניו ונטל את ההובלה בדרך לניצחון מזהיר בתנאי מסלול יבשים, בשונה מהניצחון בחרז, אז הספרדי נהנה מתנאים גשומים והפכפכים.

רוח הקרב של לורנזו נשבה גם על פני בן ספיס שניהל מאבק איתנים עם מרקו סימונצ'לי. אבל למרות שהאיטלקי הצליח להדוף את ההתקפה של האמריקני ולחזור למקום הרביעי, היה זה ספיס שאמר את המילה האחרונה וגבר על יריבו המתוסכל ויצא לחופשת "4 ביולי" עליזה והשלים נוק אאוט כפול לימאהה על הונדה.

פינאלה של מאסטרו

חולשתו של אופנוע ההונדה של סטונר לא עוררה שום סימני רחמים אצל בן קבוצתו, אנדראה דוביציוזו. האיטלקי שכבר כמעט והשלים עם המקום השלישי בפודיום, ראה לפתע כיצד הוא סוגר על סטונר מבלי שהאוסטרלי יכול להתגונן. דוביציוזו ביקר על הפודיום בשנה שעברה במוג'לו אך היה זה במקום השלישי. הפעם קרצה לו המדרגה הגבוהה יותר והוא נענה לקריצה. תוך רכיבה הרואית ובמהלך פינאלה של מאסטרו אמתי, הוא חלף על פני אלוף העולם לשעבר ועלה למקום השני לקול תרועות האוהדים האיטלקים ביציעים האדירים של מוג'לו. מהלך שהמתיק את הפסדו של סימונצ'לי לספיס במידה רבה.

בסופו של יום ארוך, חם ומעיק, עזבו עשרות אלפי הצופים את המסלול כשכל אחד מהם שמח בזכות סיבה אחת לפחות והיו גם כאלה ששמחו בזכות כמה סיבות אך מעל לכול, כולם יאמרו בלי היסוס וללא שום קשר היכן הגיבור שלהם סיים את המרוץ:"זה היה יום מרוצים נפלא. סוף סוף ראינו מרוץ אמיתי".

לתוצאות הסופיות ודירוג הרוכבים

גלריה

9 תגובות ל MotoGP: מוג'לו, איטליה – סוף סוף מרוץ

 1. אחלה סיקור.
  היה מרוץ מעניין והפכפך בסופו
  רני

 2. זה רק אני או שהמוטו ג'י-פי משנה לשנה הופך להיות הדבר הכי משעמם בטלויזיה, יותר משעמם מדויד ויצטום בערוץ 1, המרחקים בין הרוכבים עצומים! מתוך למלעה מ20 הקפות יש לך שניה ורבע של מעט אקשן בעקיפה או שתיים ומכאן אתה כבר יכול להתחיל לזפזפ לערוץ הכנסת כי אתה לא תפסיד כלום, פשוט ככה יגמר המירוץ, דקה אחרי הזינוק אתה כבר יודע איך הוא יסתיים!
  מזל שיש SBK!

 3. המרוץ היה היה רווי אקשן, בשנה הבאה יהיה הרבה יותר אקשן שיעברו ל-100 סמ"ק
  העונה הזו רק עונת מעבר

 4. מזל שימאהה התעוררו בזמן וככה גם חזר האקשן לעונה הזאת שכבר הלכה באמת לאיבוד. כתבה מעולה, תודה בועז ותודה על השידור המלהיב עם טל סולומון

 5. המרוץ הנוכחי היה מעניין יותר מהמרוצים האחרונים.
  היה מתח ובסוף גם תהפוכות.
  בועז אחלה סיקור.
  רוני

 6. לא ראיתי את המרוץ והיה לי מאוד נחמד לקרוא את הכתבה.
  כל הכבוד לך בועז.
  אמיל

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין