מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
דיאלים 204 על 35
בנלי שורת MENU
הווסקוורנה באנר שמאל
עופר אבניר קוביה שמאל
גלאי רדאר קוביה
הארלי שמאל
קונה אופנוע
מטרו באנר שמאל הכי עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
לרט
תמוז
ברקום שמאל
rok-straps רצועות קשירה 140
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
סטפן
לרט
אישימוטו באנר קוביה שמאל
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC

הטיל הסגול של ג'ודי

הטיל הסגול של ג'ודי

אופיר דואק

צילום: יח"צ

ימת המלח של בונווויל היא אתר מקודש בו עולים לרגל מידי שנה מאות אנשים על מנת לשבור שיאי מהירות שונים ומגוונים בכל כלי מוטורי שאפשר להעלות על הדעת, וגם כאלו שלא.
בין התאריכים 27 לאוגוסט ל-1 בספטמבר נערכה בבונוויל תחרויות ה-BUB Speed Trial מטעם ארגון ה-AMA שבו התכנסו רוכבי אופנועים רבים על מנת לקבוע שיאי מהירויות בקטגוריות שונות. אחת מהמשתתפות באירוע היא רוכבת אמיצה בשם ג'ודי פרוויץ (Jody Perewitz) שהגיעה עם קבוצת המרוצים שלה Team J'Witz Bonneville Extravaganza במטרה לקבוע שיא מהירות משלה.
ג'ודי היא נצר למשפחה ותיקה בתחום בניית הקאסטומים בארה"ב. אביה דייב נחשב לאחד מבוני הקאסטומים המוערכים בענף בארה"ב ועוסק בתחום למעלה מ-30 שנה בסדנה הנושאת שאת שם המשפחה. עם מטען כזה מהבית לא פלא שג'ודי ממשיכה במסורת אביה והיא דמות ותיקה ומוכרת בארה"ב בסצנת הקאסטומים המשופרים, הובילה בעבר קבוצות מרוצים ויזמה תחרויות שונות אבל רק שיא עולם היה חסר לה ברזומה העשיר.

לשם כך הגיעה ג'ודי עם קבוצת המרוצים שלה לבונוויל והצליחה לקבוע שיא חדש כשהיא האישה הראשונה החוצה את קו ה-200 מייל לשעה (320 קמ"ש) באופנוע המבוסס על מנוע וי-טווין אמריקאי.
חישוב השיא נעשה לפי המהירות הממוצעת המושגת על פני אורך של מייל אחד הלוך וחזור. את המייל הראשון עברה ג'ודי במהירות של 199 מייל לשעה ואת המייל השני בחזרה עשתה במהירות של 205 מייל לשעה.בסך הכל המהירות הממוצעת של ג'ודי עמדה על 203.1 מייל לשעה (כ-327 קמ"ש).

את השיא קבע ג'ודי על גבי האופנוע הסגול-ורוד שלה המבוסס, כמתבקש, על מנוע וי-טווין מוזרק דלק מבניה עצמית של סדנת Jim’s Twin Cam האמריקאית. האופנוע מורכב על ידי חלקים נבחרים ממיטב סדנאות שיפורי הקאסטומים בארה"ב שמוכרות רק ליודעי דבר בסצנה, אבל כאמור זה לא העיקר.
העיקר הוא שג'ודי וקבוצת המרוצים שלה ימשיכו להתחרות ולנסות לקבוע שיאי מהירות ואנחנו כמובן תמיד מפרגנים.

גלריה

8 תגובות ל הטיל הסגול של ג'ודי

  1. לא הייתי רוצה לפגוש אותה ואת החברים שלה בסמטה חשוכה

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל