מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

דיאלים 204 על 35
ברקום
קאברג שחורי 205 על 35
בנלי שורת MENU
הווסקוורנה באנר שמאל
הארלי שמאל
עופר אבניר קוביה שמאל
גלאי רדאר קוביה
קונה אופנוע
מטרו באנר שמאל הכי עליון
סטפן
בנלי שמאל עליון
לרט
אישימוטו באנר קוביה שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
תמוז
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
ברקום שמאל
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

להשכיב עם 4 גלגלים

להשכיב עם 4 גלגלים

אופיר דואק

צילום: יצרן

 בשנים האחרונות ישנם לא מספר ניסיונות לפתח כלי תחבורה אלטרנטיבים שישלבו את הניידות והחיסכון של רכבים דו גלגליים עם יציבות ופרקטיות משופרת. ה-MP3 של פיאג'ו מייצג רעיון אחד כזה שיישומו המוצלח התפתח למשפחה שלמה הזוכה להצלחה גדולה באירופה עם למעלה מ-100 אלף יחידות שנמכרו. הקונספט של פיאג'ו כל כך מוצלח שרק שלשום סיפרנו לכם על הפיז'ו מטרופוליס שהוצג מילאנו כתשובה. אבל אם כבר אפשר שלושה גלגלים אז למה לא ארבעה?

חברה קטנה מדרום אפריקה בשם Swaygo הציגה בתערוכת מילאנו את ה-575 שמוגדר על ידה כאופנוע בעל ארבעה גלגלים ולא בכדי מכיוון שכמו אופנוע גם לו יכולת הטיה בפניות. הקונספט של ה-575 הוצג בתערוכת מילאנו 2009 אך השנה הגיע לתערוכה בגרסה מוכנה לייצור.
כדי לאפשר את יכולת ההטיה בפניות ל-575 ישנם 4 מתלים נפרדים. בחזית כל גלגל מחובר למזלג טלסקופי משלו כששני המזלגות מקושרים למוט אנכי היורד מראש ההיגוי ומחובר לציר שמאפשר את ההטיה. מאחור כל גלגל מחובר לזרוע עצמאית עם בולם משלה עם חיבור משותף לציר מרכזי המאפשר הטיה. בסך הכל זווית ההטיה של הכלי עומדת על 42 מעלות כשרדיוס הסיבוב הוא שישה מטרים.
ב-Swaygo לא הסתפקו במבנה אלטרנטיבי והוסיפו גם הנעה אלטרנטיבית. ה-575 מונע על ידי צמד מנועים חשמליים בהספק של 9.5 כ"ס כל אחד הממוקמים על הגלגלים האחוריים ומניעים אותם ישירות. המנועים ניזונים מסוללת ליתיון יון פולימר מתקדמת הממוקמת במרכז הכלי ושוקלת 80 ק"ג. הסוללה מספקת טווח מרבי של 140 ק"מ מכובדים ומאפשרת ל-575 להגיע למהירות מרבית של 105 קמ"ש כשנדרשות לה 6 שעות כדי להגיע לטעינה מלאה.

התוצאה הסופית לא נאה במיוחד אבל מציעה רעיון מעניין לתנועה עירונית כשההנעה החשמלית עשויה לקרוץ לחובבי איכות הסביבה. ב-Swaygo מבטיחים שהתחלת הייצור תעשה לקראת אביב 2012 וכבר עמלים על גרסת שטח ל-575 שתיחשף בקרוב. הצלחה או פלופ? תחליטו בעצמכם.

גלריה

5 תגובות ל להשכיב עם 4 גלגלים

  1. כן ירבו, לדעתי רואים אותם יותר בכביש וגם יותר בטוח מכל קטנוע אחר.

  2. נו בחיית מה זה בדיחה תתחילו להעלות כתבות על אופנועים לא רכבי גולף משודרגים ….אופנוע זה 2 גלגלים בלבד! ורצוי עצבני 🙂

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל