מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
קאברג שחורי 205 על 35
בנלי שורת MENU
עופר אבניר קוביה שמאל
גלאי רדאר קוביה
הארלי שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הווסקוורנה באנר שמאל
קונה אופנוע
תמוז
מידלנד שחורי 140 על 70
לרט
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
לרט
סטפן
rok-straps רצועות קשירה 140
אישימוטו באנר קוביה שמאל
בנלי שמאל עליון
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

ביטוח – נדחתה תביעה נגד הסבסוד הצולב

ביטוח – נדחתה תביעה נגד הסבסוד הצולב

אופיר דואק

חוק ההעמסה אמנם אושר במתכונתו החדשה לפני מספר חודשים ואמור להקל במעט את עול הביטוח אבל הנהגים ממשיכים להתנגד לסבסוד הצולב. השבוע דחה בית המשפט תביעה ייצוגית בסך 900 מיליון ₪ שהוגשה ביולי 2011 על ידי קבוצת נהגים נגד 10 חברות ביטוח החברות ב"פול".

התובעים טענו בתביעתם שאין אסמכתא בחוק המאפשרת לחברות הביטוח לכסות את עלויות ביטוח האופנועים על ידי גלגול חלק מהעלויות בפרמיות ביטוח החובה של הנהגים, מה שנקרא בלשון העם סבסוד צולב. גובה התביעה חושב לפי גובה אחוזי העמסה הממוצעים שגולמו בפרמיות ביטוח החובה של הנהגים בשבע השנים האחרונות. מנגד טענו חברות הביטוח שהן פועלות על פי ההנחיות הניתנות על ידי המפקח על הביטוח.

השופט עופר גרוסקופף שדן בתיק שכנע את התובעים למשוך את תביעתם לאחר שקבע בפסיקתו שלפי הרגולציה הקיימת אין איסור בחוק המונע מחברות הביטוח לגלגל רכיבי עלויות על המבוטחים. השופט נימק את קביעותו בכך שכמו בכל עסק גם חברות הביטוח רשאיות לגלם את הוצאותיהן בהצעת המחיר שהן מגישות ללקוחות.
פסק הדין הוא למעשה מתן אישור לקיום מרכיב "ההעמסה" שהוגדל לאחרונה בחוק ל-6% (כלומר פרמיות הביטוח של נהגי המכוניות יסבסדו 6% מעלויות הביטוח של רוכבי האופנועים).

10 תגובות ל ביטוח – נדחתה תביעה נגד הסבסוד הצולב

  1. האם גם בארצות מתוקנות קיים בפוליסות הביטוח של המכוניות- אלמנט ההעמסה? וכמה אחוזים הוא.

  2. אם היתה לכם התובעים- קצת יותר יוזמה והבנה לעומק- הייתם עומדים ומתדלקים חצי דקה בעמידה…ונוסעים שבוע בין תידלוק לתידלוק. היה יוצא לכם יותר זול מלשכור את עורכי-הדין.

  3. חברות הביטוח הולכות הפוך על הפוך. העיקר מה נכנס להן לכיס בסוף היום. ולא משנה להם כלל אם זה נהג רכב או רוכב אופנוע.

  4. גם בלי להתעמק יותר מדיי בנוסח כתב התביעה – ברור שהסטטיסטיקה תציג יותר תאונות: אופנוע/ מכונית. מאשר בומבה מעמוד תאורה. אנחנו נרכב בזהירות ונשלם 3000+++ ביטוח. ואתם תנהגו כמו בני-אדם ללא כוונת רצח במחשבה תחילה. אם אתם נלחמים על הכיס האחורי שלכם בגלל שישה אחוז שזה יוצא בדיוק 200 ש"ח לחובה- בשנה- תילחמו ביצר הלוחמה הפנימי שלכם בשטח בנוי וכולם יישארו בחיים. ואת 200 הש"ח (שלכם) חברות הביטוח ייתרמו לחיילים בשירותרום.

  5. להגיע למצב שלא עשו הכנה רצינית ובדיקות מקדימות ועוד התקפלו עם הזנב בין הרגליים כשהשופט הציע להם לחשוב שוב על הדברים ולשקול את התוצאות

  6. נהגי המכוניות לא צריכים לסבסד.. הם צריכים לשלם את כל סכום הביטוח של האופנוענים. הם אלה שפוגעים באופנועים ולא מתייחסים אליהם בכביש ..ולכן דין הפוגע הוא המשלם.. ולא צריך לחייב אונועים בביטוח.. נהגי המכוניות צריכים לשלם הככככככככוללל..

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל