fbpx

מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

voge מוטו24 רביעי מתחת לתפריט
אלבר טריומף מתחת ל-menu – אמצע 3
אודי דגן מתחת לתפריט
זונטס מתחת לשורת לוגו – אמצע 1
מטרו באנר שמאל הכי עליון
cristalino קובית צד xi
אישימוטו באנר קוביה שמאל
תמוז
מוטוטאץ דקר
עופר אבניר קוביה שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
אלבר טריומף קוביה עליון
voge מוטו24 באנר
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
סטפן
HJC
אודי דגן 140 על 70

תכירו: Riders For Riders

תכירו: Riders For Riders

כתבה: נועה גולדפינגר     צלם: עמרי גוטמן

כמי שמגיעה מתחום רכיבת הכביש ולא ממש חשבה שאי פעם תתעניין ברכיבת שטח, אני לא יכולה להתעלם מהתופעה שיותר ויותר מחבריי לרכיבה מחליטים לנטוש את הכביש ולרדת לשטח. הסיבות למעבר שונות ומגוונות אבל ללא ספק משהו טוב קורה ביערות ושבילי הארץ ,שהפך את תחום השטח לספורט המוטורי הגדול ביותר בישראל.

עם פריחתו של התחום וגידול העוסקים בו,חבורות רבות של רוכבי שטח נפגשות (בעיקר בסופ"ש) לרכיבה אתגרית מהנה, כשהרוכבים מגיעים מכל שכבות הגיל שבשלב מסוים בחייהם החליטו ליצור לעצמם תחביב נוסף ומעניין. הקבוצות מגוונות מאוד וניתן למצוא בהם רופאים, מהנדסים, אנשי הייטק, נהגים, מוכרי ירקות ועוד ועוד... כל קבוצה מתאימה את עצמה מבחינת רמת הרכיבה והחיבור האישי, כשהדגש הוא שכל סוג אופנוע או נפח מנוע מתקבל באהבה.

תופעת ה"ביחד" מושכת אליה רוכבים רבים ללא הבדל בסוג הכלי, מין (כן, גם אנחנו הנשים מכורות לאבק וסלעים) וגיל (ניתן לראות ילדים קטנים בגילאי 4-5 שעושים את צעדיהם הראשונים בתחום כפי שנהוג ביתר העולם) ולמעלה מ-10,000 רוכבים מהווים היום חלק ממשפחה גדולה ותוססת.

התפתחות התחום אינה מאופיינת רק במספר הרוכבים ההולך וגדל משנה לשנה, אלא גם בכוח הקנייה הטמון בשוק זה ובדרישה לכלים מתקדמים. על פי הנתונים שנת 2016  היתה מוצלחת מאוד ליבואנים והסתיימה בעלייה משמעותית במכירות בהשוואה לשנת 2015, כשהיקף המכירות עמד על 1,100 אופנועי אנדורו ,כשק.ט.מ והוסקוורנה הן עדיין שתי החברות המובילות בשוק.

הרשת הפכה ליותר ויותר משמעותית בסצנת רכיבת השטח והינה הגורם המרכזי ,ואולי החשוב ביותר בהתפתחות התחום , כשכיום ניתן למצוא בפייסבוק מספר רב של קבוצות ,כשהמובילות הן מועדון זולו וקבוצת מתחילים בשטח.

תכלס, הכל קורה שם… השיח היומי מתרחש שם… מכירה וקנייה של כלים ואביזרים וכל דבר שקשור לתחום מתבצע בעמודי המסחר של הקבוצות, טיולים מאורגנים, קבוצות מוקמות והכל תוך הדדיות, מתן כבוד, חינוך לערכיות, אהבת הארץ ושמירה על הטבע.  בנושא זה, טדי הרוש אחד משלושת מנהלי "זולו", מקיים שת"פ מפתיע עם רשות שמורות הטבע שעניינה כביכול, מניעת רכיבה בשמורות ובאתרי הטבע. ברשות יש הסכמה כי קיים ערוץ תקשורת פתוח עם האופנוענים, ורצון הדדי לאפשר רכיבה בשמורות מחד ושמירה על הנוף והטבע מאידך. יד ביד, הרשות ו- "זולו" , יצאו למסע הסברה משותף בשם "רוכבים בדרך ארץ" במקביל למספר אירועים בחבל הבשור, כשעוד צפויות פעילויות נוספות בנושא בעתיד הקרוב.

כמו בכל משפחה גדולה גם בתחום האנדורו מתקיימים אירועים רבים כגון תחרויות ליגה, מפגשים חברתיים, מפגשי רכיבה והדרכות המתרכזות בשיפור הטכניקה ויכולת הרכיבה. Riders For Riders היא אחת הקבוצות החדשות (יחסית) והמרעננות המתמחה בארגון פעילויות ואירועים לרוכבי השטח, אשר הוקמה לפני שנה מתוך אהבה עמוקה לתחום על ידי איתמר ציפורי (37) בעלים של חברת סטארט-אפ, כשאליו חברו בהמשך פרדי עמר (40) הבעלים של סדנת FRT המתמחה באופנועי אנדורו ודור שוורץ (36) מנהל פרוייקטים, כשלהם מסייעים שני רוכבים נוספים: מתן אודסר ועידן וקנין.

גילוי נאות, מעולם לא רכבתי רכיבת שטח, תנו לי מפלצת כביש ואני עפה. קצת מפחידים אותי האופנועים הגבוהים והמרעישים האלו, אולי בשל העדר 10 ס"מ במטען הגנטי שלי שמונע ממני להגיע לרצפה ואולי בגלל שלא בא לי על דייט עם סלע. אבל כשאני שואלת את איתמר ציפורי ,מייסד הקבוצה, על מה מדובר ומה כל כך מיוחד בתחום רכיבת האנדורו וב- Riders For Riders, אני לא יכולה להתעלם מדבריו כי קודם כל מדובר על דרך חיים, אהבה ותשוקה אדירה לתחום, שהובילה  להקמת קבוצה שתארגן אירועים ברמה בינ"ל גם פה בארץ. וכשאתה מגיע מהתחום, מכיר וחי אותו אתה יודע בדיוק מה חסר, מה כדאי לעשות ואיפה אפשר להוסיף לרוכב הישראלי.

 

בואו נודה על האמת, אירועים זה כיף, כיף מאוד. כולנו כרוכבים משתתפים מידי פעם בהשקות, הדרכות או סתם מפגשים חברתיים בנושא מסוים, אולם האירועים שמארגנת Riders For Riders הם לא עוד אירוע בו מתקבצים הרוכבים להדרכה או תצוגת תכלית של רוכב בינ"ל, ועל מנת להבין בדיוק במה מדובר חייבים להשתתף ביום הדרכה שכזה. מן ההתחלה כל פרט ופרט נלקח בחשבון החל מתהליך הרישום בו מתבצע מיון, וכל רוכב נרשם לקטגוריה ולרמה המתאימה לו על מנת שבאמת יפיק את המרב מיום שכזה, התכנים והמדריכים עצמם נבחרים בקפידה ,שכפי שכבר צוין, מדובר על רוכבים ומדריכים בינ"ל מהשורה הראשונה.

עד כה Riders For Riders קיימו שני אירועי הדרכה מוצלחים מאוד בהדרכתו של לי וולטרס, מדריך אנדורו בעל שם עולמי, בעלים של ביה"ס לרכיבה באנגליה המדריך רוכבים חובבנים ומקצועיים כאחד. באירועי הדרכה אלו השתתפו מאות רוכבי אנדורו מסגנונות רכיבה שונים כשאירוע נוסף, בשיתוף מוטוליין שנרתמו למשימה והשקיעו בקהילת הרוכבים, מתוכנן לחודש אוקטובר ויימשך כ- 5 ימים, כשהפעם בילי בולט (19), נער הפלא הבריטי, שחתם ב-2016 עם קבוצת הוסקוורנה , יגיע לישראל היישר מטורקיה לאחר השתתפות במירוץ SEA TO SKY כחלק מסבב ההארד אינדורו.

כאמור, ייחודיות האירוע היא שכל יום מוקדש לרמה מסוימת עם תכנים מותאמים ספציפית לקבוצה, ולכן כל יום בעל תוכן שונה כגון מדרגות, ירידות חדות, טיפוסים קשים, מעבר גזעים וכו'. יום נוסף יתרכז בקידום ענף הטריאל

Riders For Riders היא חלק בלתי נפרד מהקהילות הקיימות בתחום, היא צמחה וגדלה מתוך קהילות הרוכבים תוך סינרגיה ושיתוף פעולה הדוק. ואכן, השנה כחלק מהמפגשים התקופתיים שמארגנת קהילת "זולו", יתקיים אירוע רכיבה משותף וברביקיו בסיומו, כשאורח הכבוד יהיה בילי בולט.

אז מה עוד יהיה לנו? אירוע רכיבה נוסף מתוכנן לסגור את שנת הפעילות 2017 ויונחה ע"י טים קולמן (אלוף אוסטרליה ואלוף טריאל לשעבר) ולי וולטרס. בשנת 2018 מתוכננת סדרת אירועי רכיבה נוספים וסופר מעניינים, אליהם יגיעו הרוכבים מריו רומן וג'וני ווקר. אליפות ישראל תמשיך לצמוח ולגדול בהיקף המתחרים, וכמובן השתתפות רוכבים ישראליים בתחרויות בחו'ל, כשניחוח של משהו חדש בתצורת סטארט-אפ סופר מעניין בתחום האקסטרים, צומח לנו ככה מתחת לרדאר. אבל עליו נרחיב בכתבה אחרת לחלוטין…

ובנימה זו…

האם השתכנעתי? לגמרי!

האם ארצה להצטרף למשפחה כחברה מספר 10,001? הראו לי איפה נרשמים!

אומנם חווית הרכיבה היא אחרת ממה שהורגלתי אליה, אך האתגר שיש ברכיבת השטח, החיבור המדהים הזה לתוואי השטח והטבע וכמובן הדברים הנעשים פה באהבה וברצינות, מושכים אותי לעשות טבילת אש ראשונה בתחום, וכרוכבת שתמיד רצתה להשתפר ולשפר את סגנון הרכיבה שלה אני יכולה לגמרי להתחבר לפועלה של Riders For Riders שבסופו של יום שמים את הרוכב בראש סדר העדיפויות בכל יום של הדרכה. אז נכון, אולי לעולם לא נגיע לרמתם של הרוכבים הטובים בעולם אך עם הדרכות נכונות וחכמות נוכל לעשות צעד אחד נוסף לקראת המטרה

 

3 תגובות ל תכירו: Riders For Riders

  1. נעה.. כיף לקרוא את שורותיך..
    ברוכה הבאה לעולם השטח המדהים הזה!
    מוזמנת להצטרף לרכיבות

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין