מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מונדיאל MENU
אינסטגרם
מטרו באנר שמאל הכי עליון
קונה אופנוע
הווסקוורנה באנר שמאל
עופר אבניר קוביה שמאל
ברקום שמאל
לרט
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
תמוז
אישימוטו באנר קוביה שמאל
פרפקט קוביה שמאל
סטפן
rok-straps רצועות קשירה 140
הארלי שמאל
מונדיאל קוביה
מתלה לקסדה
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

מוטו GP ולנסיה: לורנזו מנצח בקלות, אקשן מטורף מאחוריו לסיום העונה

מוטו GP ולנסיה: לורנזו מנצח בקלות, אקשן מטורף מאחוריו לסיום העונה

גיא בן ברק

צילום: יח"צ


זהו זה ולא אחרת, עונת 2016 של אליפות העולם מוטו GP הסתיימה בולנסיה ספרד במירוץ מרתק למרות שהעניין לא התמקד במקום הראשון ששכן מהזינוק ועד דגל השחמט כצפוי אצל חורחה לורנזו; כפי שכולם כבר יודעים, כאשר לורנזו חי בשלום עם האופנוע והצמיגים וזה מתחבר לו גם לזינוק טוב על מסלול יבש – אין לאף אחד סיכוי לתפוס אותו ואכן הספרדי נפרד מימאהה כאלוף אמיתי עם ניצחון שלישי בעונה, נחמה על אבדן האליפות.

במצב זה העניין הגדול עלה ממה שהתרחש מאחורי לורנזו בין רוסי, ויניאלס, יאנונה ומארקז, ארבעה רוכבים על יצרנים שונים ועם שיקולים שונים – רוסי אמנם נלחם על המקום השני ואחר כך על השלישי אולם היה ברור שהוא לא הולך להתאבד מול אחד כמו יאנונה שאין לו מה להפסיד לפחות אצל דוקאטי וכול מה שהוא רוצה זה להראות לדוקאטי שהם טעו בזריקתו, ויניאלס כמו רוסי לא מתאבד, אולם מארקז במצב הקשה ביותר, חייב לא להתרסק אחרי שני מירוצים עם אפס נקודות, אבל כאלוף לא יכול ללכת על בטוח וחייב לנצח או לפחות לסיים שני. ומארקז אכן היה מנצח מאחר ובחירתו בצמיגים הייתה הטובה והנכונה ביותר, מארקז בניגוד לאחרים בחר בצמיג קדמי קשה, מתוך תכנון לתקוף החל מחצי המירוץ אז גם כמות הדלק יורדת וצמיגי האחרים מתדרדרים; זה עבד והיה מביא למארקז את הניצחון כי בחמש ההקפות מארקז קיצץ את יתרונו של לורנזו בקצב מטורף וכמו שאומרים תמיד "רק עוד הקפה והוא היה עוקף אותו"… אבל מארקז הסתבך זמן רב מדי בקרבות מול רוסי ויאנונה וכול זאת בגלל זינוק מחורבן שכמעט הפך אותו אחורה ולכן לא נותרו לו בסיום העוד הקפה…. מארקז מסיים שני לפני יאנונה ששולח את רוסי לסיים את העונה מחוץ לפודיום.

אז זהו תמה עונת 2016, 18 סבבים הושלמו תוך שהסדרה מגיעה לשלוש יבשות, דבר לא פשוט או טריוויאלי בעולם מסוכן ובלתי צפוי כמו היום וזו הצלחה משמעותית לדורנה המארגנת, אבל גם לא ניתן להגיד שהעונה נגמרה בשלום כי איבדנו רוכב, את לואיס שלום שמת בפרקטיס בקטלוניה בתחילת יוני. עונה משמעותית גם מבחינת צמצום האלקטרוניקה שאכן הביא לקירוב התחרות ולהרבה יותר עניין, תשעה מנצחים שונים שיא של כול הזמנים בגיוון. 

אבל היי, בקושי נגמרה עונת 2016 וכבר ביום שלישי הקרוב עונת 2017 נפתחת, עם מבחנים של יומיים בולנסיה וכול הרוכבים בקבוצותיהם החדשות, נוכל לראות את הרגע הראשון של לורנזו עם דוקאטי, את ויניאלס על הימאהה הרשמי, יאנונה מחסל את הסוזוקי יחד עם רינס, דיווח כאן בדוגרי.
  

גלריה

3 תגובות ל מוטו GP ולנסיה: לורנזו מנצח בקלות, אקשן מטורף מאחוריו לסיום העונה

  1. כל הכבוד להונדה שוב מוכחים בפעם המיליון מי היצרן המוביל

  2. עכשיו נשאר רק להמתין לחודש מארס.איזה יובש…..

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל