fbpx

מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

voge מוטו24 רביעי מתחת לתפריט
אלבר טריומף מתחת ל-menu – אמצע 3
דוקאטי מתחת לתפריט – אמצע 2
זונטס מתחת לשורת לוגו – אמצע 1
מטרו באנר שמאל הכי עליון
cristalino קובית צד xi
תמוז
מוטוטאץ דקר
מידלנד שחורי 140 על 70
עופר אבניר קוביה שמאל
אלבר טריומף קוביה עליון
אישימוטו באנר קוביה שמאל
סטפן
voge מוטו24 באנר
אודי דגן 140 על 70
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC

פורמולה ישראל – הנקודה הנשית

פורמולה ישראל – הנקודה הנשית

רון בן יוחנן

צילום: רון בן יוחנן

ביום חמישי ה-15.12, אם הכל ילך כשורה, יתרחש אירוע היסטורי במדינה ישראל. לאחר שנים של בירוקרטיה ואין ספור קשיים ומכשולים, יתקיים בישראל סוף סוף אירוע ספורט מוטורי חוקי למהדרין. כפי שסיפרנו לכם באירוע ההשקה של אירוע פורמולה ישראל, במסלול שהוקם באילת יתחרו 16 משתתפים במכוניות פורמולה 3 מתוצרת רנו.

המון אנשים עמלו אין ספור שנים על מנת להגיע לרגע הזה ולקראת המרוץ נערכו מבחנים ומיונים עם אלפי נרשמים. מתוך אותם אלפי האנשים שהגיעו לשלבים הסופיים ישנן גם 5 נשים. מאיה קרלשטט בת 33 מגן יבנה, דונה שווייצר בת 29 ממושב כרם בן זימרה, ג'ני שמעוני בת 39 מר"ג ואמא ל-5, ליאת דן בת 33 מנווה ימין ונור דאוד בת 21 מהרשות הפלסטינית.

רוב המתחרות סיפרו שהגיעו למבחנים דרך מודעות שנתקלו בהן באינטרנט או בטלוויזיה. מאיה סיפרה שהסיפור שכתבה דרך אחד האתרים שפרסם את האירוע זכה למקום ראשון, דבר שהכניס אותה למיונים במידי. ג'ני שנשואה לשי שמעוני, נהג מרוצים בעצמו, נרשמה אחרי שחבר רשם את בעלה ובסופו של דבר היא עברה את המיונים ובעלה לא. את נור איתרו חברי הצוות לאחר שראו אותה נוהגת במכונית הדריפטינג שלה והציעו לה להצטרף למבחנים.
לרובן אין ניסיון קודם בספורט מוטורי והקירבה היחידה שלהן לתחום היא האהבה להגה. חלק מהן השתעשעו פה ושם בטיולי ג'יפים וטרקטורונים, אבל שום דבר לא באופן תחרותי. ג'ני סיפרה שהשתתפה פעמיים במסע של מרלבורו אדוונצ'ר, פעם אחת במלכת המדבר וכן שימשה כנווטת של בעלה במספר מרוצים. לנור דאוד לעומתן יש רקע בנהיגה במכוניות דריפטינג כולל השתתפות בתחרויות בירדן.
כשנשאלו הבנות על ההרגשה לאחר הנהיגה הראשונה במכונית הפורמולה בצרפת ענו כולן שהחוויה הייתה מעלפת, מדהימה ואינה ניתנת לתיאור במילים. ממש כמו לשבת על טיל ולטוס. היום הגשום והמסלול היה רטוב רק העצימו את החוויה.

הספורט המוטורי הוא הספורט היחיד בו יש שוויון בין גברים לנשים, אך חלק מהגברים עלולים שלא לקבל בעין יפה את הנוכחות הנשית על המסלול (יש עוד כאלה?). כששאלתי את הבנות על התגובה הגברית להשתתפותן ענו פה אחד שהסביבה תומכת ומפרגנת גם מגברים וגם מהנשים. פה ושם עדין זורקים הערות שוביניסטיות אבל בשורה התחתונה כולם מקנאים ומפרגנים.
את נור שאלנו גם לגבי התמיכה מהצד של היותה נערה ערביה מהרשות הפלסטינית שבאה להתחרות בישראל ולדבריה גם בעירה רמאללה כולם מפרגנים לה. התגובות טובות ומעודדות ואם פה ושם התגנבו לאוזניה תגובות שליליות, היא דאגה להתעלם ולהמשיך הלאה, הרי ברור לכולם שהיא עושה דברים שהרבה גברים לא יכולים לעשות.

ניסיתי להבין מהבנות לאיזה מקום כל אחת מהן רוצה להגיע, אך הבנתי שמבחינתן את הניצחון כל אחת ואחת כבר עשתה. עצם זה שהגיעו למעמד הזה ועברו את החוויה המדהימה הזאת זה סוג של ניצחון ומעבר לכך, כל אחת תשמח לעמוד על הקוביה הגבוהה ביותר של הפודיום מנצחים. כך או כך, כולן מתרגשות מעצם המעמד והחוויה וחלקן אף קצת בלחץ אך הן מקוות לטוב.
ומה לגבי המשכיות בספורט המוטורי? כולן היו רוצות להמשיך בדבר אם יתאפשר להן אך הן יודעות שמדובר בצעד לא פשוט.

לסיום, לכל אחת מהמתחרות מסר קצר אליכם הקוראים:

ג'ני שמעוני: "אני בעד שנשים יכנסו יותר לתחום של הספורט המוטורי והספורט האתגרי, כל אחת יכולה".

מאיה קרלשטט:
"הספורט המוטורי זה משהו שבאמת קורה בישראל והייתי רוצה שכולם יפרגנו ויתמכו".

ליאת דן
: "אני שמחה שהספורט המוטורי הגיע לארץ. אני ממליצה בחום לכולם לגשת למיונים בשנה הבאה ולחוות את החוויה".

דונה שווייצר:
"אני מקווה שחבר'ה צעירים יוכלו לקחת דברים חיוביים מהספורט המוטורי ואולי זה יעזור קצת במניעת תאונות ואובדן חיים על הכבישים. ובקשר לנשים ונהיגה, יש המון נשים עם יכולות נהיגה מצוינות. אל תפחדו, זאת חוויה מדהימה ואני בעד שיותר נשים יגיעו וישתתפו".

נור דאוד:
"אם אתם באמת רוצים משהו ואתם מאמינים בזה פשוט לכו על זה, חלומות מתגשמים".

צוות דו"גרי וקוראי דו"גרי מודים לנבחרת הנשים של פורמולה ישראל 2011 ומאחלים לכולן הצלחה במרוץ.

גלריה

15 תגובות ל פורמולה ישראל – הנקודה הנשית

  1. הלוואי והייתי עוברת את המבחנים. לצערי הודחתי בשלבים הראשונים אבל מפרגנת ושמחה עבורכן.

  2. מההתחלה כל המיונים ניראו מכורים.בחיאת ראבק …לא היו בנים טובים יותר מהבנות האלו בכל 3000 המתמודדים…לא נראה טוב .

  3. הרגע הבנות קנו אצלי בבוטיק בטיילת באילת ג'ינסים קצרים פצצה.כולי התרגשות ואושר .בהצלחה

  4. אני מתכון לרדת מחר לאילת, אבל ברגשות מעורבים, מאחר ויש אתרים בהם כתוב שלמסלול לא אושר בטיחותי ולמעשה לא יתקיימו שם מרוצים אמיתיים, רק ״שאו״ מוטורי?!

  5. בהצלחה בנות, חלקנו יצפו בכן מהכורסה בסלון 🙁

  6. אתן נותנות השראה להמון נשים בארץ. חבל שאני לא לוקחת חלק בזה איתכן

  7. בימים חשוכים בהם המדינה מחוקקת חוקים ותקנות כנגד נשים וכנגד המין הנשי, הנשים בתחרות הזו זו נקודת אור קטנה. בהצלחה לכולכן!

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין