מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
דיאלים 204 על 35
בנלי שורת MENU
טריומף קוביה
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הארלי שמאל
קונה אופנוע
הווסקוורנה באנר שמאל
עופר אבניר קוביה שמאל
ברקום שמאל
סטפן
אישימוטו באנר קוביה שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
לרט
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
תמוז
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
לרט
בנלי שמאל עליון
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

מסירות דו"ג 2011: תקופת החגים האטה את הקצב

מסירות דו"ג 2011: תקופת החגים האטה את הקצב

טל סולומון

צילום: מערכת דו"גרי

האטה חדה במסירות חודש אפריל. בחודש שעבר עוד יכולנו להיות אופטימיים לנוכח המספרים. למרות שהם לא הורו על פריחה ושגשוג, הם היו קרובים למספרי השנה שעברה, אך לצערנו בחודש אפריל שהסתיים רק לפני כמה ימים ניכרת האטה משמעותית במסירות החודשיות. על פי הדו"ח החודשי שהתפרסם היום על ידי איגוד לשכות המסחר נמסרו בחודש אפריל רק 640 כלים חדשים, כמעט מחצית מסכום המסירות בחודש מרץ השנה. עד כה מתחילת השנה נמסרו 4,122 כלי רכב דו-גלגליים – ירידה של 7% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2010.
מטרו מוטור (סאן-יאנג, ימאהה וקאוואסאקי) ממשיך לשלוט בשוק בצורה יציבה עם נתח של 46% ממסירות חודש אפריל ו-48% מתחילת השנה (1,960 כלים). עופר אבניר (קימקו, פיאג'יו, וספה, אפריליה, סוזוקי) נחלש מעט ונוגס רק ב-33% ממסירות אפריל ו-36% מתחילת השנה (1,499 כלים). הונדה-מאיר נשאר היבואן השלישי בטבלת המסירות עם 73 כלים שנמסרו באפריל ומהווים 11% מכלל המסירות בחודש זה.
למרות ההאטה הכללית חודש אפריל היה טוב עבור חלק מהמותגים. המותג האיטלקי פיאג'יו צמח ב-10% עם 60 כלים שנמסרו לעומת 54 בחודש הקודם. חודש זה היה החודש הטוב ביותר השנה עבור המותג הצרפתי פיג'ו ממנו נמסרו 11 כלים לעומת 8 בחודש מרץ. דוקאטי מראה גרף צמיחה גם הוא עם 8 כלים שנמסרו באפריל. 7 אופנועים ממותג השטח החדש TM נמסרו באפריל וזו בשורה טובה עבור היבואן ליגל שהשווה את כמות המסירות בחודש אפריל לזו של קמור, יבואן ב.מ.וו והוסקוורנה.
סיכום חודש אפריל היה חודש קשה עבור שוק האופנועים. קיווינו שהשנה תהיה טובה יותרוכעת ההאטה הזו טופחת על פנינו עם פער של 7% (309 כלים) לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. סיבה אחת להאטה בחודש אפריל אפשר לתלות בחגים שחלו באמצע השבוע וקיצרו את ימי העבודה, אך נראה שהבעיה שורשית יותר. כעת צריך להחזיק אצבעות ולקוות שמספרי המסירות השנה ישתוו לשנה שעברה שהייתה ממילא קשה לענף. קצת יותר ממחצית השנה עוד לפנינו, ננסה להישאר אופטימיים.

הערה:

הנתונים שלפניכם מסתמכים על ד"וח המסירות החודשי שמתפרסם מדי חודש על-ידי איגוד יבואני רכב דו-גלגלי בלשכות המסחר. הדו"ח מתייחס לכלים שנרשמו במשרד הרישוי בלבד ולכן כלים שנקנו בחודש אפריל ונמסרו בסוף החודש, או בתחילת חודש מאי אינם מופיעים בסיכום זה. חשוב לזכור שנתונים אלה אינם סופיים וייתכן פער של כ-11% אותו יש לקחת בחשבון.

 

גלריה

15 תגובות ל מסירות דו"ג 2011: תקופת החגים האטה את הקצב

 1. קימקו מראה סוג של עליה על הכבישים העירוניים…

 2. קימקו מראה סוג של עליה על הכבישים העירוניים…

 3. שוק הרכב מזנק בטרוף דווקא שהדלק עולה והפיתרון זה דו"ג

 4. עם מנהיגים כאלו מה הפלא שהמכירות יורדות
  אותי לא יורידו על 4 ובכל מחיר………

 5. מפרגן לדו"ג
  וכולנו מאמינים שגם בביטוח נצליח להלחם.
  חזק ואמץ

 6. לפי ההיסטוריונים האדם ליפניי שנים רבות נע על ארבע עם הזמן וההיתקדמות עבר לשניים ישנם כאלה שעוד נשארו מאחור ועדיין על ארבע, אותי אין סיכוי להוריד על ארבע.

 7. קניתי פיאג'יו החודש.. אז תרמתי לענף. (בשמחה !!)

 8. מי יודע למה אין יותר רויאל אנפילד חדשים בישראל?
  למה הם מוכרים רק כלים יד שניה ואפילו לא מוכנים לקבל הזמנה על כלי חדש?

 9. עדין יש עליה בכללי באמצע שנה מול שנים שעברןת

 10. 8 דוקאטי, 11 פיג'ו… מה שסוכן בכפר נידח באיליה מוכר ביום אצלנו מוכרים בחודש :/

 11. אני לא רואה את הרלי בשום מקום,כמה מכרו השנה?

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל