מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
קאברג שחורי 205 על 35
בנלי שורת MENU
הארלי שמאל
גלאי רדאר קוביה
הווסקוורנה באנר שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
עופר אבניר קוביה שמאל
קונה אופנוע
תמוז
אלבר מוטושופ קוביה 140 מרכז
אישימוטו באנר קוביה שמאל
בנלי שמאל עליון
לרט
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
לרט
ברקום שמאל
rok-straps רצועות קשירה 140
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC

וספה במילאנו: רטרו וחיסכון

וספה במילאנו: רטרו וחיסכון

אופיר דואק

צילום: יצרן

אחד הסמלים המזוהיים ביותר עם איטליה המודרנית היא הוספה. כלי הרכב הדו-גלגלי שנולד מתוך צורך לתחבורה בסיסית אחרי מלחמת העולם השניה הפך ברבות השנים למותג המזוהה עם פיאג'ו ואיטליה כולה ולאיקון אופנתי בפני עצמו. לתערוכת מילאנו הביאה פיאג'ו בנוסף ל-X10 גדול המימדים גם קונספט עממי יותר של וספה הנקרא Quarantasei, 46 באיטלקית. לא, הוספה 46 לא נקראת כך כמחווה לולנטינו רוסי אלא כהומאז' לוספה המקורית שהופיעה בשנת 1946 ולחד מאבות הטיפוס המוקדמים שנקרא MP6.
ההומאז' בא לידי ביטוי בעיצוב רטרו מינימליסטי עם כידון דקיק בכל פנס קדמי קטן, שבניגוד לוספה המקורית לא נמצא על חיפוי הגלגל הקדמי, והגוף המתכתי הצר עם כונסי האוויר משלימים מראה הנקי. ישנה ירידה מרשימה לפרטים כמו יחידת המושב שנראית תלויה מעל הגוף וציר האלומיניום העגול שמתחתיה או למשל לוח המחוונים הדיגיטלי על יחידת הפנס הקדמי.

הבשורה של הקווארנטסאי היא לא עיצובית אלא מכאנית. פיאג'ו מנצלת את ה-46 להצגת דור חדש של מנועים שהדגש בהם הוא על חיסכון וידידותיות לסביבה. מדובר בצמד מנועים מוזרקים אך מקוררי אוויר בעלי שלושה שסתומים בנפחי 125 ו-150 סמ"ק ובפיאג'ו מדברים על תכנון שמביא ליעילות בעירה אופטימלית בזכות מיקום המצת. למרות הדגש שניתן על החיסכון והעמידה בתקן היורו 3 תפוקתם נאה למדי. המנוע הקטן מספק 11.7 כ"ס ב-8,250 סל"ד וקג"מ בודד ב-7,000 סל"ד. המנוע הגדול מספק 13 כ"ס ב-8,000 סל"ד ו-1.3 קג"מ ב-6,500 סל"ד. צמד המנועים צפוי להגיע לדגמי פיאג'ו כבר במהלך 2012 אבל הבשורה המעניינת באמת היא שגם הוספה קווארנטסאי תגיע לייצור עד סוף השנה הבאה בתקווה שהפיאג'ו ישאירו את העיצוב היפיפה הזה כמו שהוא.

גלריה

תגובה אחת ל וספה במילאנו: רטרו וחיסכון

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל